Сред усмивки и цветя да посрещнем есента -14

  • 32 265
  • 506
  •   1
Отговори
# 75
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зарових лукувиците - 20 лалета, 10 зюмбюла и още 20 миналогодишни кокичета, минзухари и зюмбюли ... дано пораснат напролет

# 76
  • Мнения: 2 591
дано лалетата не са холандски, че аз имам доста негативен опит с такива  #Cussing out

това цветенце е много хубаво и наистина прилича на кралица   bouquet

аз съм си натопила тигрова бегония Rolling Eyes

не е ли ПРЕКАЛЕНО рано да вкарваме цветята вътре newsm78

# 77
  • Мнения: 336
Здравейте, искам и аз да се присъединя към вашата тема!

Отглеждам основно цъфтящи саксиени цветя - азалии, циклами, кралски мушката (по няколко, различни цветове Simple Smile ). Изискват много грижи, знаете, капризни са. Тези дни разсаждах кралските мушката, нали вече може? Много им треперя, дано се хванат  Praynig тази година. Миналата година от 10 резници нито 1 не се хвана, немога да разбера къде бъркам с това разсаждане...? Поливам ги оскъдно за да не загние стебълцето, не са на слънце, но са на открито. Половината ги боцнах направо в пръстта, останалите ги оставих малко да позасъхнат и тогава ги сложих в пръстта. Някой ако има опит с разсаждането на кралски мушката ще се радвам да сподели.

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Здравейте, искам и аз да се присъединя към вашата тема!

здравей, добре дошла  bouquet

кое наричаш кралско мушкато? сложи снимка....

# 79
  • Мнения: 6 057
Здравейте, искам и аз да се присъединя към вашата тема!
Здравей и добре дошла!

# 80
  • Мнения: 2 085
момичета, някоя от вас отглежда ли т.нар. японско чадърче?Преди години имах и много си го харесвах, а сега не мога да си намеря никъде Sad

# 81
  • Мнения: 6 057
момичета, някоя от вас отглежда ли т.нар. японско чадърче?Преди години имах и много си го харесвах, а сега не мога да си намеря никъде Sad
О, аз имам такова, но то трябва да се отглежда на място на което много много никой да не може да го пипа, защото е доста капризно и листата му бързо пожълтяват. Аз много си го харесвам, даже следмалко ще ида да го снимам....

# 82
  • Мнения: 6 057
Ето и обещаните от мен снимки....


# 83
  • Мнения: 2 473
Здравейте момичета,
искам да попитам опитните цветарки като вас следното:
тази година си посадих гладиоли, които обаче направиха само листна маса без цвят.Това било нормално като за първа година.Сега, обаче трябва ли да извадя луковицата и да я засадя отново догодина или не? Това ме гложди:) .  Благодаря предварително!

# 84
  • Мнения: 336
здравей, добре дошла  bouquet

кое наричаш кралско мушкато? сложи снимка....

Ето това:
http://www.geraniumgallery.net/regalpic.asp?ID=85

А и кралско, английско, налба, алба всичките наименования се отнасят за този вид мушкато.

# 85
  • Мнения: 6 057
Много ми хареса това мушкато, някой би ли ми казал как се хваща и би ли ми дал?  Rolling Eyes Cry  newsm17

# 86
  • Мнения: 336
Много ми хареса това мушкато, някой би ли ми казал как се хваща и би ли ми дал?  Rolling Eyes Cry  newsm17

Би трябвало да се прихваща като обикновеното мушкато с откършване на чепка (резница) и забождане направо в пръстта, обааааче втора година се опитвам да си прихвана и не става и не става, но аз съм упорита - ще го мъча докато стане!

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
мама нарича кралското мушкато Джафа

# 88
  • София
  • Мнения: 3 818
Много е красиво! Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 6 057
Няма ли някой който да ми даде такова мушкато????[color=purple] МОЛЯ ВИ![/color]

Общи условия

Активация на акаунт