тестовете за бременност -фалшива тревога

  • 2 158
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 814
Възможно е и да е имало бременност, но организма да я е отхвърлил или ако си пила някакви лекарства също може да се повлияе, стават такива неща.


Може това да е причината и без да си пила лекарства или пък да чувстваш нещо различно - чела съм, че много жени,  които загубват плода в ранните седмици на бременността, дори не разбират, че е станало.

Освен това преди цикъл по принцип хормоните пощуряват - може тестът да е отчел високи нива на някой от тях, а не да е било бременност... newsm78

Някои от тези варианти трябва да е и според мен...

# 16
  • Мнения: 3 069
Най-сигурен е кръвния тест.
Консултирай се с гинеколога си и успех Peace

# 17
  • Мнения: 1 367
Не знам доколко може да се вярва на тестовете. Моя приятелка имаше съмнения за бременност и си прави тест.Показа положителен резултат. Тя обаче не беше твърде сигурна и се направи втори-излезе отрицателен.Това напълно я обърка и го направи за трети път-пак положителен. В крайна сметка се оказа,че бременност няма.

# 18
  • Мнения: 1 243
И на мен тест ми е показвал 2 чертички отидох на гинеколог каза ми честито бременна си но след 10 дена ми дойде отидох пак при него и ми каза фалшива бременност така и не можах да разбера каква е тая фалшива бременност  Rolling Eyes Flutter

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Първо да кажа, че по този въпрос съм говорила със специалист-химик, така да се каже. Ако теста е положителен - била си 100 процента бременна, тъй като теста измерва не влагалищната микрофлора, а специален хормон, който е налице само при бременни. Ако е отрицателен теста, тогава не е сигурен. Но, разбира се, в много от случаите организма ти отхвърля бременността, преди закъснението, това не означава, че нещо ти има, а че просто този месец не е МЕСЕЦА. До колкото знам, в 30% от случаите имаме бременност всеки месец, но тя не се разбира поради горната причина. иди си на гинеколог, но следващия път изчакай да ти закъснее поне ден-два. Hug

# 20
  • Мнения: 46 516
Фалшиво положителен тест НЯМА.

Задължително посети гинеколог.

# 21
  • Мнения: 84
  И аз съм на това мнение. Щом ти е показал положителен теста, със сигурност е имало бременност, няма как иначе да се появи втората чертичка. Затова, за по-сигурно ползвай само sure check. При тях грешка май няма.  newsm78

# 22
  • Мнения: 814
Аз пък съм супер доволна от един май Американ Тест се казваше и в него имаш 2 теста, за да можеш да си направиш контролна проверка след няколко дни  Wink - точно за такива случаи като твоя

# 23
  • Мнения: 645
Аз по същия начин не чаках да ми закъснее и правих тест десет дни след акта - резултатът отрицателен. Минаха още пет дни и направих втори тест. Беше положителен. И наистина бях бременна. Резултатът е Мартин. Аз също знам, че положителният резултат не подлежи на съмнение, а само отрицателния.

Общи условия

Активация на акаунт