ПЛЕВЕНска-септемврийска

  • 14 253
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Мирама, радвам се за Калина.Само по обед ли ходиш? Не може ли вече и по-честичко?

Мириел, и Лора е с гнойна ангина. Вдигна 2 пъти Т , но вече е добре.Продължаваме с антибиотик

Ей,ама вие голям учителски колектив сте се събрали тук Mr. Green

Сисси, няма лошо в това.Може да ви научим на нещо ние госпожите Wink

# 61
  • Мнения: 161
Много ми е мъчно за дечицата, които са болнички. Бързо да оздравяват!

Ей,ама вие голям учителски колектив сте се събрали тук Mr. Green

Сисси, няма лошо в това.Може да ви научим на нещо ние госпожите Wink
Чувствам се като в учителска стая.....моята мама също е учителка, така че и аз като учителско чАдо се вписвам в картинката....надявам се Mr. Green

# 62
  • Мнения: 4 970
Ей, наближав апървия у4ебен ден , и запо4наха у4ителските заръки Wink.Аз ще си мъл4а, защото  ще ви дойде в пове4ко  попълнението в колектива Joy
Мирама, радвам се за Калина Hug.Дано   бързо  наддаде и наистина скоро да си я гушкате вкъщи.А за коликит-е и аз се съмнявам да им дават нещо.Наистина  вси4ки  медикаменти  са за наше успокоение. КАто 4уя колики и наструхвам SickОще ми държи "влага" от Дари. Караше плътно 4 месеца , и на мен ми идеше да се хвърля  от 7-мия етаж..То не бяха чайове, капки, та и 2 вида чужбински поръ4вахме- от Англия и от САЩ.Резултат- никакъв. Не искам да те от4айвам, просто ще стискаме палци при Калина да са леки и да минат бързо.
Аз да ви кажа 4е съм на работа от няколко дни по 12 часа, и ще бъда така още няколко дни Crazy.В момента също съм на работа и едва гледам.Дари е със свеки вкъщи Twisted Evil, но - това е положението- бава4ката още я няма от странство Rolling EyesСтанала е наудържима и наистина не мога да й смогна на темпото.
Поздрави на вси4ки  bouquet

# 63
  • Мнения: 4 390
Здравейте, момичета!
Благодаря за пожеланията, оздравях и сега съм добре.

Мирама, страхотни новини за Калина! Peace На сестра ми малкият син, също е роден 1.8 кг. Сега е голям мъж, първокласник.

На Галя и Мириел момите да се оправят бързо. Hug

Относно личните лекари - изключително доволна съм от моята. В Стоматологията й е кабинетът. Мисля, че е педиатър. : Не знам дали приема нови пациенти.

За д-р Пачовска - аз не бих я препоръчала. Била е личен лекар на сестра ми на детето. Не е добър диагностик и все плашеше сестра ми, че изпускат бебето Shocked, все някакви пневмонии й се причуваха, все настояваше да карат бебето на рентген за спешни прегледи. Shocked Сестра ми не издържа и при първа възможност я смени.

За коликите. Дъщеря ми имаше до 5-ти месец. Crazy Помагаха ми бейбинос, затоплени кърпи на коремчето, масаж /на корема/ с цяла длан по посока на часовниковата стрелка, и носене бебето по корем, легнало по дължина на ръката ми. Дано преминат бързо. Peace

Галя и Пламси, благодаря че задоволихте любопитството ми. Hug

За Деси - орехов ликльор

1 л. ракия
40 бр. зелени орехчета малки
1 кг захар

Нарежете на дребно зелените орехчета и ги залейте в бутилка с ракията или медицински спирт. Оставете бутилката на слунце около 6 - 7 седмици. След това прецедете и прибавете на 1 л сок 750 гр захар, сварена на захарен сироп с 2 чаши вода.
Прецедете през филтърна хартия и налейте в бутилки.

Различен вариант за ликьор от зелени орехчета
Орехчетата се заливат с ракия или чист медицински спирт. След 1-2 месеца се прецеждат и се добавят 1 л червено вино и 1кг захар и се рабърква. Поставя се в бутилка и се раклаща енергично 1 седмица. След това се изчаква да се утаи 1 месец, пресипва се и се консумира. Колкото повече престоява толкова по-хубав става.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105265.msg1925009

Вкусен орехов ликьор можете да получите, ако към зелените орехчета прибавите 2-3 карамфилчета, една кора от канела, една ванилия и измита, непръскана кора от един портокал, 500 г захар се сваряват в 1/4 литър вода и след като изстине, тя се прибавя към прецедената орехова есенция.
Орехова есенция
Около 20 зелени орехчета се нарязват на четвъртинки и се напълват в бутилка с широко гърло, след което се заливат с 1 литър житна ракия, която да е два-три пръста над тях. Добре затворена, бутилката се оставя 14 дни до четири седмици на слънце или топло място. След това течността се прецежда и се напълва в шишета.

ЛИКЬОР ОТ ЗЕЛЕНИ ОРЕХЧЕТА

Вземат се 41 зелени орехчета и се разрязват на 4 парчета.Слагат се в тенжера насипват се с 1 кг. захар и се бъркат всяка сутрин докато се стопи захарта.Тая процедура отнема доста време,но си заслужава.След това сокът се изсипва в тъмна бутилка"старите от прясно мляко,олио и боза"и от тази смес се прави ликьор.
Вари се 1 кг. захар,1 кг.вода и се смесва с 1 л. ракия 50-60градуса.
Към тази течност се прибавя сокът от орехчетата и захарта.
пил съм някога от него и имаше прекрасен вкус!!!  
Съхранява се в тъмни бутилки.

Люсил, племенникът ми също беше с трета сливица и хъркаше. Миналата пролет го оперираха. Няма страшно! Hug

Мама Ася се не отчайвай, още малко ще е зорът. След 4-тата година стават особено лесни за отглеждане. Sunglasses

Айде лека нощ от мен и приятни празнични дни. Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 9 880
Здравейте!Ходихме за малко до Враца и вчера се завърнахме.Да ви кажа какъв съм заплес.Нали като тръгна нанякъде с децата,винаги си нося с нас всички /почти всички/ лекарства.Обаче вчера като си дойдохме установих,че съм оставила куфарчето с лекарства във Враца.И днес моят мъж отиде на един язовир-Писарево ли,Писарово ли-там ще бъде брадовчед ми за риба,та ще вземе лекарствата и ще му ги донесе.Ама който няма глава има...кола Laughing.
Мама Ася,в предните ти постове четох,че се притесняваш за постоянната хрема на малкия.И Буби беше така миналата зима.Нищо друго и нямаше,само сополи.Накрая и пуснахме едно изследване на носен секрет и се оказа някаква бактерия в нослето.Направиха посявка,пихме АБ и това беше,дотам със сополите. Peace

# 65
  • Мнения: 5 289
Хайде и ние да се включим Simple Smile
 Първо да честитя рожденния ден на Меги на мама slanced !
Да им е жива и здрава  и повече да слушка Simple Smile Щастливо и безоблачно детство,а на мама и тати много усмивки с малката принцеса  Hug


Ние сме затворени вкъщи вече три дена с това гадно време Sad Днес вече  мисля да ги изведа малко,че тук полудяват и аз покрай тях Simple Smile
Изглежда скоро няма да има среща Sad Вие излизате ли в това време?
Какво става с Гретхен? За кога беше определена? Да нямаме още едно бебе Simple Smile

# 66
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 906
Честит рожден ден на Меги!

Мисля вече да споделя и с Вас. Очаквам второ бебче в края на Април. Все още осъзнаваме новината, много неочаквано се случи и отново трябва да пренареждам живот и приоритети. Определена съм за 22 Април.

# 67
  • Мнения: 4 970
Честито Мириел HugЛека и безпроблемна бременност ти желая, а пролетта едно здраво и хубаво беб4е Heart Eyes
А за житейските планове- така е трябвало да стане Peace.Аз имам една любима реплика" Като искаш да разсмееш Господ, кажи му за плановете си" Grinning

# 68
  • Мнения: 872
честит празник   newsm24

# 69
  • София
  • Мнения: 9 880
Честит рожден ден,Меги!
Весел празник на цялото семейство!  bouquet
Мириел,честито и на вашето семейство за хубавата новина.Желая ви през април Вики да стане кака на едно прекрасно бебче. GrinningМного е хубаво с две дечица,казвам ти го от опит. Laughing

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 239
Честит рожден ден на  Меги!
Да е жива и здрава и много щастлива.

Мириел, айде честито и на теб. Лека и безпроблемна бременност. Hug
Ние днес се прибрахме от Рибарица. Добре си изкарахме.Само дето в Петък валя цял ден и цяла нощ и децата полудяха.Бяхме с още едно семейство. Поразходихме се. Половихме риба Laughing.
Айде почвам да ви чета. Май  не съм изтървала много newsm78

# 71
  • Мнения: 161
Честит Рожден Ден на малката Меги!

Miriel, страхотна новина, още едно априлче Party! Лека бременеене и ще видиш, че всичко ще си дойде по местата от само себе си!

# 72
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 906
Благодаря на всички ви за пожеланията!

Честито Мириел HugЛека и безпроблемна бременност ти желая, а пролетта едно здраво и хубаво беб4е Heart Eyes
А за житейските планове- така е трябвало да стане Peace.Аз имам една любима реплика" Като искаш да разсмееш Господ, кажи му за плановете си" Grinning

Тук определено има Голяма истина. Преди два месеца бях на гинеколог и разбрах за един-два проблема, които биха ми създали проблем за повторно забременяване. Затова се възползвах напълно от възможността да си го пожелавам и на Кръстова гора на кръста, и на чудотворната икона в Бачковския манастир. Не съм се и надявала, че веднага ще стане. По "план" това го "предвиждах" след около две години, но така е било писано. Сега се боря с гаденето, голяма мъка ми е това.

# 73
  • Мнения: 5 289
Miriel, честито,много хубава новина Simple Smile То с планове наистина не става. И аз си мислех,че имам някакви проблеми и няма да забременея бързо,но ето че забременях с две още първия месец Simple Smile Така че сигурно така е трябвало да стане;) пожелавам ви едно здраво и пухкаво бебече и дано по-бързо ти минава гаденето,че е кошмар.

# 74
  • Мнения: 4 390
Честит рожден ден на Меги! newsm67  ura  party041
Да расте много щастливо и здраво детенце!


Miriel, честито!
Лека и безаварийна бременност ти желая, а през април едно братче за Вики. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт