Помогнете, за да може едно болно бебе да проходи.

  • 3 264
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 138
естествено, че е най-добре личен контакт с хората. не от недоверие, но така ще има повече информация и може да се реагира по-адекватно. на мен лично ми е принцип, когато помагам. или ходя аз, или се доверявам на мнението на човек, когото лично познавам.

# 16
  • Мнения: 4 138
днес се видях с авторката на темата. другата седмица отиваме в банкя, където живее семейството. след кратко разследване из темите и помощ от НЕ ЩА, намерих нещо, което ме кара да мисля, че става дума за едно  и също дете. моля ви. ако някой има информация по въпроса да я сподели Hug
става дума за много, много младо момиче, майка на бебе момиченце, живеещи в банкя, което ще бъде оперирано скоро.

ако някой вече помага там, да каже, моля.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
днес се видях с авторката на темата. другата седмица отиваме в банкя, където живее семейството. след кратко разследване из темите и помощ от НЕ ЩА, намерих нещо, което ме кара да мисля, че става дума за едно  и също дете. моля ви. ако някой има информация по въпроса да я сподели Hug
става дума за много, много младо момиче, майка на бебе момиченце, живеещи в банкя, което ще бъде оперирано скоро.

ако някой вече помага там, да каже, моля.
пусни и др тема и помоли автораката да смени заглавието - напр "млада майка от банкя с дете за операция"
така ако някой разпознае свое "бойно поле" ще каже - иначе е възможно някоя мама забързана и да не влезе в тази тема

# 18
  • Мнения: 4 138
не виждам смисъл от нова тема. хората, които са писали за подобен случай имат лично съобщение  от мен. и без това първо ще отида да видя какво точно е положението, после ще мисля дали да пускам нова тема според обстоятелствата.
само мога да добавя, че гласувам пълно и безрезервно доверие на авторката на темата.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
не виждам смисъл от нова тема. хората, които са писали за подобен случай имат лично съобщение  от мен. и без това първо ще отида да видя какво точно е положението, после ще мисля дали да пускам нова тема според обстоятелствата.
само мога да добавя, че гласувам пълно и безрезервно доверие на авторката на темата.

мисля,4е знам за кое става въпрос  newsm78..........Помните ли скоро бях писала за едно бебе на 16 год.майка .......Историята ми я сподели една журналистка от ББТ ........Съвпадат заболяването на бебето и това къде живеят(около Банкя),както и оперирашият лекар.Тогава по Ваня пратих цял багажник с игра4ки,дрехи,коли4ка........Но от тогава се разминаваме с Ваня (журналистката) и не съм т е4ение.Днес ще звъня да я питам.Вероятно е тя да е изнесла инфото по ББТ защото ми звъня докато ме нямаше в Сф Thinkingда милсим какво да се прави с бебето и операцията.Ще пиша по-късно Peace

# 20
  • Мнения: 4 138
благодаря роси, точно това имах предвид. проблема е в това, че авторката на темата е младо момиче, което има известни съмнения, че тези 500 лева не са били наложителни за операцията. както знаем, проверката на място е най-доброто решение. колкото повече информация има, толкова по-добре.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
благодаря роси, точно това имах предвид. проблема е в това, че авторката на темата е младо момиче, което има известни съмнения, че тези 500 лева не са били наложителни за операцията. както знаем, проверката на място е най-доброто решение. колкото повече информация има, толкова по-добре.

щом се свържа с Ваня веднага ще пиша Hug

# 22
Коте Дани.Ако Хората ти са близки им кажи  в никакъв случай да не оперират със Стефанов. Аз до навършването на двете години на Алекс съм живяла почти в  Горна Баня. Тя се роди с двустранна  луксация на тазобдрените стави и сухожилия. Дъщеря ми я оперира екипа на Др Денчо Денев.Уникален човек и специалист.   

# 23
  • Мнения: 4 195
Коте Дани.Ако Хората ти са близки им кажи  в никакъв случай да не оперират със Стефанов. Аз до навършването на двете години на Алекс съм живяла почти в  Горна Баня. Тя се роди с двустранна  луксация на тазобдрените стави и сухожилия. Дъщеря ми я оперира екипа на Др Денчо Денев.Уникален човек и специалист.   
да, ама срещу каква сума, защото Денев оперира и племеницата ми - и сумата, която струваше на семейството ми е плачевно голяма, пък тя още си куца Tired

# 24
Общо за 8те операции платихме 6500  заедно с медикаментите.

# 25
  • Мнения: 4 138
Общо за 8те операции платихме 6500  заедно с медикаментите.

иви та, не искам да те обиждам, но прочете ли темата въобще. хората нямат какво да ядат, нямат памперси и мляко за бебето. какви 6500 лева #Cussing out
коте дани не е много близка с хората, просто им помага с каквото може, защото е добър човек.
дай да не мислим, че няма да е добра операцията, всичко е въпрос на късмет.
в момента е по важно да разберем дали тези хора се нуждаят от елементарни неща да оцелеят и дали може да им помогнем с това.

# 26
  • Мнения: 256
Мисля, че с Роси говорим за едно и също семейство.
Пари за операцията наистина не са нужни, но хората са финансово затруднени, едва си плащат наема, храната и лекарствата. Добре е да им се помогне с памперси, адаптирано мляко - "Нан" ползват и някаква сума за наем и други месечни разходи, която да възлиза примерно на 500 лв., но и по-малко да са паричките пак ще са им от полза. Дрехи и аз многократно съм давала, тъй че имат. Последно се чух с тях преди 2 дена, когато ми се оплакаха, че младата майка се разболяла от нещо като шарка и се опасяват да не я прихване и бебето, тъй като тогава може да се наложи да отложат операцията. Още не съм имала възможност да ги посетя в дома им, тъй като вчера се върнах от морето. Сматам да идем заедно с матакосмата, а ако Роси има желание може и тя да дойде, само трябва да се стиковаме, за да видим кога сме свободни.  Peace

# 27
  • Мнения: 4 138
500 лева са много пари. ежемесечно не става. първо ще видим какво е положението.
аз имам самотна майка с две болни деца и честно казано тя е без жилище и без доходи. гледа ги само с едни майчински от 180 лева.
едното дете е на годинка и влиза на 25 за евентуална операция с последствие анус претер. не можем да поддържаме едно цяло семейство с месечните му разходи а и не бива. трябва да им помогнем да намерят начина сами да си помагат. така че първо отиваме да видим, после ще мислим.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 23:16 от matakosmata

# 28
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  #Crazy Абе, момиче, ти знаеш ли как се събират 500 лева ежемесечно само за едно семейство? Храната за бебо и памперсите отделно  #CrazyТи самата с колко би се включила?
Това семейство други доходи няма ли, ако няма ,защо? Майката - добре гледа си бебето, а бащата? И него ли да храним и издържаме?  Извинявай,но тук всички,които се включват с малки суми също издържат семействата си и мога да те уверя,че има хора от даващите, които не получават 500 лева. Но си скъсват г...а от бачкане, за да помагат.
 Айде нека бъдем реалисти. И аз искам да живея с по-голям доход, ама няма. Да си пусна една тема да ми съберете малко пари и на мен  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 256
Равиа, грешно си ме разбрала. Никъде не съм писала за ежемесечна помощ. По-скоро си мислех за еднократна такава, която да поеме наема за 2-3 месеца напред.  Но ако по-принцип практиката е да се помага ежемесечно, то сумата може да е далеч по-малка. Наистина това е първия случай, в който лично се опитвам да помогна и затова ще разчитам на по-компетентни от мен за съвет.

Общи условия

Активация на акаунт