70 кв.м. -40 000 евро

  • 2 489
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
За първи път чувам,че мазета и тавани влизат в жилищната площ newsm78

Току-що направих справка  с нотариалния акт. Ето така е описано:
Апартамент с площ на 1ви етаж еди - колко си кв.м., на 2ри етаж еди-колко си кв.м ЗАЕДНО с мазе еди-кой си номер, еди-колко си кв.м ЗАЕДНО с идеални части еди-колко си процента от общите, т.е. еди-колко си кв.м. и право на строеж в/у урегулирания имот (това последно не знам дали е точно такова, може и грешно да съм запомнила термина).

Значи и мазето, и общите ни части са с еднакъв "статут" в официалния документ - все са  причислени към имота.

# 16
  • Мнения: 959
То е ясно,че са причислени,но не влизат в застроената жилищна площ.По принцип така се описва:имот напр. апартамент с застроена площ...с приспадащи общи части съставляващи еди колко си идеални части(квадратура и процент) и изба..пак същото се повтаря.Т.е не е правилно в жилищната квадратура да влизат мазета и тавани освен ако не се намират в самото жилище под някаква форма на килер например.

# 17
  • Мнения: 1 172
То е ясно,че са причислени,но не влизат в застроената жилищна площ.По принцип така се описва:имот напр. апартамент с застроена площ...с приспадащи общи части съставляващи еди колко си идеални части(квадратура и процент) и изба..пак същото се повтаря.Т.е не е правилно в жилищната квадратура да влизат мазета и тавани освен ако не се намират в самото жилище под някаква форма на килер например.

Не влизат в застроената площ:
"2. (1) Застроена площ на самостоятелни обекти в сградите (жилища,магазини, ателиета, кабинети, офиси и др. под.) е площта, ограничена от външните конструктивни очертания на външните ограждащи стени на обекта и осовите линии на разделителните стени към съседните обекти или към общите помещения в сградата. Към застроената площ на обекта (жилище и др. под.) се прибавя цялата площ на лоджиите и балконите, измерена по външните им конструктивни очертания."

Всъщност всеки строител/агенция си обявява имотите както си иска (с/ без общи части и т.н.). Така, че май си трябва питане за точната разбивка.

Нашият си беше обявен с общите площи - даже и в предварителния договор го бяха описали сумарно и на разбивки.
В други обяви пък апартамент 130 кв си значеха 130 застроена площ, отделно допълнителните общи.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
Ох, какви цени  Rolling Eyes  аз повече от месец търся боксониера до Е30 000 и не мога да намеря нищо  (от агенциите ми казват, че им връзвам ръцета заради условията си - да е готова за влизане, в смисъл с настилки по стените и подовете и да е такава, че да ми бъде отпуснат банков заем 90 %) ooooh! Вярно, че я търся готова за влизане, а не на зелено, но пак са си доста пари като си помислиш за една стаичка. А иначе наистина е много несправедливо според мен - продават ти да речем по Е1 000 на кв.м. от "светлите" квадрати и на същата цена и от "невидимите" квадрати - стени, стълбища и др.

# 19
  • Мнения: 2 924
благодаря на всички за информациите:)
Купуваме го.Не ми с е виждаше скъпо,
а само се чудех къде да ги търся тези квадрати,
гледайки плана.
Искам да знам какво купувам,незавимо дали цената му е 5 евро ли 50 000.

Общи условия

Активация на акаунт