Как сте с цигарите, алкохола и кафето?

  • 6 977
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 950
Аз пък нещо не се им се доверявам на тези статии. Предпочитам да вярвам на това, което съм видяла с очите си. Момичета пушещи и пиещи кафета, момичета пълни или много слаби ако им е писано успяват.
Най-тежко от всичко е да смениш начина си на живот, да се откажеш от всички "благинки", и да не стане нищо. Тогава отчаянието е още по-голямо. Според мен трябва да се живее съвсем нормално, без излишни натоварвания, без прекаляване с каквото и да е. Лали го е казала много хубаво, прекаления светец и Богу не е драг.

# 16
  • Мнения: 59
Аз пък нещо не се им се доверявам на тези статии. Предпочитам да вярвам на това, което съм видяла с очите си. Момичета пушещи и пиещи кафета, момичета пълни или много слаби ако им е писано успяват.
Най-тежко от всичко е да смениш начина си на живот, да се откажеш от всички "благинки", и да не стане нищо. Тогава отчаянието е още по-голямо. Според мен трябва да се живее съвсем нормално, без излишни натоварвания, без прекаляване с каквото и да е. Лали го е казала много хубаво, прекаления светец и Богу не е драг.

Потвърждавам!Всичките ми приятелки пушат, пият умерено и която не пожела тя не забременя. А аз уж се храня правилно, избягвам какво ли не и какво едно голямо нищо!Затова и сега си пуша по някоя цигарка, пийвам по някоя водка и така. Защото иначе съвсем ще полудея!

# 17
  • Мнения: 769
Не пуша и не пия. Чаша бяло вино на рождения ми ден и на Нова година. Кафето не го обичам, пия капучино, газирано - в минимални количества, когато няма друго. Такъв ми е 'режимът', не защото искам да забременея, винаги е бил такъв... Не обичам алкохол и кафе, не са ми вкусни.
Е, с един неуспешен опит съм - иде да рече, че въздържанието не е гаранция за успех, но пък защо да си тровиш организма..

# 18
  • Мнения: 916
Аз пък си викам - те хубаво успяват пиещите и пушещите, ама какво точно значи "успяват"? Това, че са забременели не значи че детето им ще е по-здраво... За пример бившата жена на брат ми - по време на бременността единственото, което се спазваше строго, бяха бабините деветини и други суеверия, да не си режела косата и т.н, но пък си попушваше тайно. След като роди, не кърми, за да не й увиснели... да не цитирам  Grinning пак пропуши... детето е болно нонстоп, ама нонстоп, то не са пневмонии, не са чудеса, вече 7 години, притесняваме се и на училище как ще ходи. На девойката каквото не трябваше уж да увисне си увисна, язък само дето не кърми. И това при положение, че беше на 19 години. Сега има някакви проблеми гинекологични, но не сме близки и не знам подробности.
Аргументът - дядо пуши по 3 кутии, пие 2 бутилки и е на 90 години, някак не го разбирам. Хора различни, организми всякакви. Знае ли човек ако въпросния дядо не беше пил и пушил, може би и до 120 щеше да ги изкара, че и по-здрав.
Друг пример - близка позната, от сума ти години "пийва" половин до една бутилка уиски и много цигари на ден. Има 3 деца - момичета. Първото го родила като студентка - няма му нищо, всичко му е наред, наскоро и то стана мама Simple Smile Второто - 6 години по-късно, с увредено зрение (много операции), сраствания вътре в носа (пак операции) и намален слух (пак операции). Сега, слава Богу е наред, хубаво момиче, има си проблемите със слуха и зрението, но не са огромни. Третото - намалено зрение, много нисък ръст, до 16 г. никакъв мензис, та го предизвикваха с хормони... да не продължавам. Може да са случайности, ма може и да не са .

# 19
  • Мнения: 1 224
По принцип аз хич не обичам като се заговори за нещо и да се почне с цитати "да де, ама на снаха ми втората братовчедка....".
Статиите се пишат на база данни от продължителни наблюдения. Специално за АРТ методите всичко е под лупа и много лесно могат да се обработят статистически данни от това колко от пушачките успяват, на кой път, колко от пълничките, колко от слабичките, колко от младичките - всичко. Това че някоя група има с еди колко си по-голям шанс от друга не значи че няма успели и в дветве групи. Никой не ти дава гаранции че ако спреш цигарите и ще забременееш веднага. Просто цифрово е изведена връзка - толкова! Същото е и за рака - това че пушиш не те прави моментално пациент на онкологията, само много ти увеличава шанса да станеш. Което не значи че няма непушачи болни от рак.
Всичко е въпрос на личен избор, не пречи човек да е информиран. В съвременната медицина всичко се базира на подобни анализи на данни, статистики, резултати от изследвания, експерименти. Не разбирам как избирате да вярвате на едни, а да не вярвате на други?Например всички са убедени че фолиевата киселина е полезна, защото увеличава шанса за бебе без увреждания.Никой не спори, методиката на доказване е същата като тази за връзката цигари-успеваемост. Тогава защо за едното да е "ама как, разбира се, така е!", а за другото да е "бе тя тая работа вятър работа, то като е писано..."

# 20
  • Мнения: 1 950
Самурайка, аз също не обичам такъв тип цитати, за сестрата на брата и прочие Wink. Вярвам на изследванията, смятам се за интелигентен човек. Но когато имаш няколко поредни неуспеха и когато дори доктора не може да ти каже каква точно може да е причината, почваш да си мислиш, че явно наистина е въпрос на късмет.
Написала съм го сто пъти, мъжа ми пушеше по 2 кутии и имаше морфология 9 %. Спря да пуши вече 9 месеца, морфологията вече е 1 %. На кое да вярвам? То вече почти не остана нещо, за което да се хвана. Затова понякога ми писва и си казвам, каквото е писано ще стане. Затова и написах, че е въпрос на личен избор, ние решихме да не пушим и ето не пушим. Но ако за някой е огромен и тежък проблем това да откаже цигарите, ами по-добре да ги ограничи, отколкото да ги спре, да мисли само за това и да си гризе ноктите от нерви.
Иначе си абсолютно права за АРТ методите и за статистиките за тях. Но винаги има изключения, както във всичко около нас.

# 21
  • Мнения: 84
Чувала съм доста често изразът - организмът е така устроен, че има нужда по някога дори и от най-голямата отрова в определени количества. Може това и да е така. Аз съм била може да се каже пушачка, не кой знае колко, имало е периоди с по-голямо количество на ден, други с сравнително малко. Винаги ми е било противопоказно, след операция на 19г. на щитовидната жлеза изрично бях предопредена, но кой да слуша. Точно пък в ония години  ooooh! малии най- много smile3546 Сега едва издържам в задимено помещение, а пък някои да ми пуши на главата  #Cussing out много ми е неприятно, въпреки че в работата ми се налага да търпя. Околната среда ни е толкова замърсена, всичко ни е толкова объркано, толкова болести се появяват в толкова ранна възраст, че и медицината още няма обяснения, ами ние зорлем още да се тровим. Абе я по-добре недейте yes

# 22
  • Мнения: 1 143
Доста преди да се оженим със съпруга ми се занимавахме с йога, по няколко часа на ден. Живеехме може би най-здравословния начин на живот, който е възможен в днешно време. Храна - никакво месо, нищо пържено, мазно, тестено. За алкохол, цигари, газирано и кафе и дума не може да става. Ставане в 5.00, лягане не по-късно от 23.00. Разходки, дишане, медитация, асани. Очистителни процедури всяка седмица. Толкова здравословно, че чак да ти се доповръща. На седмата година от този така здравословен живот и няколко месеца след сватбата съпругът ми се разболя от Хочкин (рак). Тогава разбрах (по трудния начин), че добрия живот и добрите мисли и пожелания не са достатъчни. Може би късмет не е точната дума, но няма да навлизам във философски разсъждения. Продължаваме да не пушим и пием, защото освен че ми е неприятно, вярвам че е и много вредно. Но бебе още няма.

# 23
  • Мнения: 2 422
Шоше съжалявам мило за мъж ти но сега е по добре нали Hug прегръщам те и цунки Heart Eyes такъв здравословен начин на живот не бих издържала Sick #Crazy Sick

# 24
  • Мнения: 312
   Аз също съм бивш пушач и то едва от 6 месеца.Сега се чудя на себе си как съм могла да пуша преди по кутия на ден  #Crazy Не стига,че миришат ужасно, че са безсмислен разход, ами и на всичкото отгоре се и тровиш.Качих 10 килограма след като ги спрях,но дори и този факт не би ме върнал към предишото състояние.
  Но пък съм чувала,че ако жена,която пуши активно забременее и реши да ги спре и  в процес на бремеността й се допуши би могло да се получи спонтанен аборт. Казват,че било също както ако й се прияде нещо.
Незнам дали е вярно това обаче.Не гарантирам за истеността newsm78.

P.S. Бих казала само, ако може човек изобщо да ги спре,а не само по време на бремеността ще е най-добре Peace
 

# 25
  • Мнения: 1 224
Цветунчо, и аз съм на същото мнение! Всичко е въпрос на избор и въпрос на нагласа. За едни стреса от спирането на цигарите и смяната на начина на живот са доста големи. За други - въпросителните "а дали ако бях..." не им дават мира. Затова смятам, че ако някой се замисля за това вреди ли или не е по-добре да откаже вредните навици.
Раливд  не се помята нито от това да ти се прияде нещо, нито от това че ще се въздържиш от цигара - това е сигурно. Но иначе е много популярна БГ градска легенда - все пак трябва да си имат някакъв девиз жените с коремите и цигара в ръка...
Шошката наистина много съжалявам за мъжа ти! Но не съжалявайте за здравословния си живот. Никой не казва че е гаранция че ще доживееш 100 години, но със сигурност се чувствате добре. А бебо ще стане!

# 26
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Шошка, моят мъж е на другата крайност - по две кутии цигари на ден, всяка вечер джинче с тоник, не спортува и въобще ако има пример за нездравословен начин на живат това е той. И при нас бебе още няма, но все пак се надявам да стане.

# 27
На мен все още ми е трудно да спра нацяло цигарите. Допреди около 2 месеца пушех по 1 кутия дневно, но откакто видях двете чертички, се боря да ги спра нацяло. Много ми е трудно, но успявам да не пуша за известен период, обаче като ми се припуши, направо откачам и докато не запаля, не мирясвам. Дори и да не я изпуша цялата, важното е, че съм я запалила.
Ако някой може да ми помогне със съвет как да ги спра съвсем, ще съм му много благодарна. Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 7 716
Ами представи си едно увредено бебе по твоя вина Mr. Green и ще ги спреш моментално.

# 29
  • Мнения: 141
sweet rose, честити две чертички!
Аз не съм пушач, но днес прегледах доста статии из интернет как хората са отказали цигарите.
Всеки има свой начин да го направи. Едни пият хапове разни, други чай, трети дъвки, четвърти не знам си какви други гадости.
Общото впечатление, с което останах (като непознавач в тая област) е, че трябва да се стремиш устата и съзнанието ти да са заети с нещо друго. Устата - с каквото там ти си избереш, а мислите - например с бебето, което чакаш.
Успех и кураж. Всичко опира до воля.

Общи условия

Активация на акаунт