Кога се научихте да карате колело-триколка?

  • 1 794
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636


Аз не знам кога съм се научила- може би към 3 годишна! Grinning Но ако питаш за децата, голямата се научи на 2г. 6-7м. да върти педалите на триколката. Една година след това се научи да кара колело с пмощни! Малката в момента е на 2г1м. и още не може да кара триколката!

# 16
  • Мнения: 1 181
Имаме триколка тип моторче и колело с помощни гуми, но малко - горе долу колкото триколката е. Малкия още не може да ги кара.  На колелото се опитва да върти педалите, но като натисне с едното краче напред, после връща с другото назад. Не се сеща да натисне и другото, за да направят цял оборот  Simple Smile

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Виждам, че питането е за родителите кога са се научили!Не помня, но скоро в подобна тема писах, че и за гърнето не помня ConfusedЗащо не задавате въпросите за децата ни, по-лесно ще е!Не съм като скачен съд за детето си, за него говоря като отделен индивид!

# 18
  • Мнения: 5 255
Виждам, че питането е за родителите кога са се научили!
Хм... мислиш ли  newsm78

# 19
  • Мнения: 8 999
Аз триколка никога съм нямала. На децата купих, но те са толкова неудобни, че само някой голям ентусиаст би могъл да ги подкара. Дъщеря ми я мъчих, мъчих да я науча, нищо не се получи, беше й по-удобно да седне и да се бута с крака от земята, а не да върти педалите. Синът ми, който е голям инат успя да го подкара, когато стана на 3 г. и вече му беше много малко това колело /удряше си коленете в кормилото/, купихме му нормално колело с помощни. Страшна изгъзица са тия триколки.

# 20
  • Мнения: 3 880
Страшна изгъзица са тия триколки.
Защо? Аз нашата я сметнах за полезна вещ, защото дъщеря ми схвана с нея принципа на въртене на педалите, а и е по-стабилно за най-малките, отколкото колело с помощни гуми. Нашето беше много хубаво, на Кетлер, много стабилно, с 3 позиции за удължаване на рамката, така че разстоянието до педалите да е винаги оптимално и да не се удрят в кормилото.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 727
На моята Руми й е по-забавно да я хване за дръжката отзад и да я бута, вместо да седи вътре в колелото Shocked

# 22
  • Мнения: 934
Катерина78, тази триколка дето я имате май е предназначена по-скоро за бутане от родител отколкото за въртене на педали - просто така е направена. И на нас ни подариха подобна, за разходки става. За учене - май по-добре нещо друго - примерно като предложеното от мам@.
Аз взех една подобна от приятелка и дъщерята се научи много бързо преди седмица-две, сега кара с голям кеф. На две и половина е.
Батко и пък беше по-бърз - малко преди да стане на две се научи на разни чужди триколки. За втория рожден ден уж щяхме да му взимаме триколка, но като отидохме в магазина пробвахме колело с помощни и се оказа, че го кара съвсем спокойно, така че взехме него.
Аз кога съм се научила нямам спомен, но триколката съм я ползвала доста дълго време, а чак на 6 и половина получих "истинско" колело Школник Laughing. И триколките бяха други тогава, по-стабилни и железни, а малки колела с помощни много-много нямаше.

# 23
  • Мнения: 491
Симеон е на три години и още не може да върти сам педалите.
Аз кога съм се научила не помня точно, но бях голяма - в училище.

Общи условия

Активация на акаунт