Боклук такъв!

  • 6 884
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Просто не или някое от сложните?

# 16
  • Мнения: 7 112
Бяхме започнали и ни махнаха кофАта за хартия и пластмаса.
Така де - трета опция. Embarassed

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Трогателно е как едно заглавие привлича погледа Laughing
Отговори: 16; видяна: 115

Мислехте, че плюя по някого сигурно  Laughing

# 18
  • Мнения: 46 518
Не, защото:

... после ги събират, защото чух, че още нямат готовност да ги рециклират ...

# 19
  • Мнения: 14 654
Спрях да разделям боклука. Точно защото пред очите ми камионът навири кофата с хартията наред с тези за битови отпадъци. Това упражнение е безсмислено- домакинствата разделят, после пак се събират. И изобщо твърдението, че трябва да "свикнем" не го приемам- да се въведе система за разделно събиране на отпадъците и тяхната преработка е едно, а това, което се прави- просто да сложат шарени кофи е идиотско.

# 20
  • Мнения: 1 937
Така е, Бу, докато не станат цветни аватарите, или поне докато не дойдат глобите Wink

# 21
  • Мнения: 4 916
... Само не разбирам как точно се осъществява, при положение, че и трите вида контейнери ги празни май един и същ боклукчийски камион. ...

Много правилно си схванала ситуацията - камионът е един, изхвърля ги на едно място и след това отново се сортират на ръка.

Иначе отговарям на въпроса - събирам ги полуразделно. Т.е. хартията, стъклата и пр. оставям извън кофите и забелязвам, че до 30 мин. са изчезнали. Всичко останало хвърлям заедно. Между другото до нас има три жълти кофи - т.е. само за един вид отпадъци. Съседите са разрешили проблема като са махнали капаците на кофите и вече вътре се изхвърля всичко.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 20:22 от argun

# 22
  • Мнения: 236
Направиха сериозна кампания за разделянето на отпадъци, за да ни "уври" главата и да преглътнем шарените кофи. Според мен има смисъл, защото преди да строят заводи и да въвеждат мощности трябва да знаят дали ще има какво да преработват, т.е. дали сме увряли. Grinning

# 23
  • Мнения: 6 904
Не, няма контейнери за тази цел.

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не.
Мина камиона - видях 4е товарят всичко на едно място.
Тогава какъв е смисълът?

# 25
  • Мнения: 3 423
От десетина години събирам разделно.

# 26
  • Мнения: 516
Просто не. Наистина ги събират на едно място. Къде е смисълът тогава аз да го правя?

# 27
  • Мнения: 3 622
От както до нас сложиха съдове за разделно събиране на отпадъци разделям стъклените бутилки, хартията и пласмасовите бутилки от битовия отпадък.

# 28
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не, няма контейнери за тази цел.



поне на нашата улица

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Хартия и ПВЦ опаковки не изхвърлям - имаме бойлер на дърва и всичко отива там. Само биологични отпадъци изхвърлям в обикновените кофи. И стъклени бутилки и буркани не изхвърлям. Свекъра ползва първите, а свекървата вторите.  А, да и найлоновите торбички пак си ги прибират те и като станат негодни, отиват в огъня.
Ама май не бива така newsm78

Общи условия

Активация на акаунт