Не иска АМ

  • 1 678
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Да не би да се дължи на зъби ли настинка newsm78.Всяко бебе има период в който ,,стачкува,, така да се каже.Дано скоро да започне да си хапва,а ако не иска смени млякото със такова за злояди деца,или гледай да слагаш АМ дори и в пюрето,кашите и каквото още хапвате,за да си набавя млякото което трябва да приема Peace

# 16
  • Мнения: 43
ivemom,
благодаря ти за изчерпателния отговор Hug, между временно и аз се разрових тук там и се осведомих за това мляко и нещото което ми хареса е че има и малки мостри, така че може да се пробва. А разликата между пробиотици и пребиотици на мен ми е ясно каква е, ако желаеш бих могла да ти съдействам за една такава тема Peace. Но честно казано във форума има твърде негативно настроени хора които дори и да искаш да ограмотиш, да им кажеш нещата как са в действителност прозират в това нещо лошо.

# 17
  • Мнения: 2 755
Вече съм в паника, забелязах, че и фонтанелата му е хлътнала...ужас. Не обича никак водата, нито пък сок пие.  Не се дължи на зъби,нито пък на настинка, здрав е. Лекарката го потвърди, но от какво е не може да каже
Моля дайте някакви идеи, ако сте преживели подобна ситуация

# 18
  • Мнения: 2 908
Нещо не свързах нещата-какво общо има фонтанелата с млякото?Тя нали е свързана с приема на витамин Д отделно?Ние отказвахме по едно време АМ,дъвчеше бибероната,чешеше си венците и не ядеше-заменях млякото с друго-каша млечна,нещо друго,което да е млечно(ако трябва въведи глутена-на 6 месеца сте,и давай попара с АМ,давах АМ с грис-но моята беше на около 7 месеца тогава Rolling Eyes).Беше за около 2-3 седмици и пак пропи-сега пие,та ушите и плющят. Laughing
А,сега видях,че ти отказва и кашата-ами защо наистина не пробваш с кисело?Може да е за кратко-и според мен е някаква стачка.

# 19
  • Мнения: 43
Недей да изпадаш в паника, просто понякога докторите преувеличават нещата. Когато голямата ми дъщеря беше на 3-4 месеца главичката от едната и страна беше мека, то не бяха капки, не беше калций /след това разбрах колко е вреден/ нищо. Най накрая педито ни изпрати при ортопед, който се скъса да се смее и изразът му беше  hahaha"Някой доктори мислят, че след като главата стърчи значи е крайник". Отидохме при неврохирург в Пирогов, който каза да не се тревожим и че след два три месеца нещата ще се оправят и така стана. Недей да се тревожиш просто постепенно пробвай различни храни все нещо ще му хареса. И вече сте на възраст когато се правят изследвания те със сигурност показват много неща, пак ще ти кажа не се тревожи излишно

# 20
  • Мнения: 2 755
Главата не е мека, тя е затврена. Хлътнала е където е мястото на фонтанелата, което е признак на обезводняване и  недохранване.

# 21
  • Мнения: 43
А и до колкото знам не е добре отвора на фонтанелата да е изпъкнал, и аз пипах там и наша та е вдлъбната и Валя не харесва сокове и не пие много вода.

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И синът ми отказа АМ горе-долу на вашата възраст,не искаше нито капка.Затова мина на квасено мляко (домашно).

За всички,които ще ме обвинят мога само да кажа,че давах киселото мляко на моето дете.

# 23
  • Мнения: 43
Няма право никой да те обвинява киселото мляко е храна та нима ние сме хранени с нещо друго. Всеки прави избор сам за себе си. И ако на детето му е добре просто нищо не може да се каже.

# 24
  • Мнения: 814
ivemom,
благодаря ти за изчерпателния отговор Hug, между временно и аз се разрових тук там и се осведомих за това мляко и нещото което ми хареса е че има и малки мостри, така че може да се пробва. А разликата между пробиотици и пребиотици на мен ми е ясно каква е, ако желаеш бих могла да ти съдействам за една такава тема Peace. Но честно казано във форума има твърде негативно настроени хора които дори и да искаш да ограмотиш, да им кажеш нещата как са в действителност прозират в това нещо лошо.
Peace И аз съм съгласна с теб, че понякога хората решават, че искаш да им даваш акъл и аз затова гледам никога да не се натрапвам. Просто си мисля, че форумът е перфектно място не само за конкретните проблеми с които всички се сблъскваме, а и за някои по-общи теми, които да служат като обмен на мисли, информация, да бъдат допълвани и променяни, нещо като динамични наръчници ако щеш  Wink. Поне на мен би ми било много от полза. Аз посещавам най-често 3-4 от форумите главно за информация и съвети - нямам навика да се отчитам, защото Отчетните честно казано не са за мен. Много оценявам и усилията ма модераторите, защото в крайна сметка те са заковали някои основни информативни теми в началото на всеки форум.   

acer,
голямо гайле ти е дошло да главата, но на мен са ми разказвали за случаи за злояди деца, които дори са ги слагали на система от неядене, ама после са си израстнали големи и здрави. Може би зависи от детенцето, или от периода  newsm78. Колкото и банално да звучи - защо не се консултираш и с други доктори? Стискам палци и ни дръж в течение   bouquet   

# 25
  • София
  • Мнения: 1 781
Същото и при нас, и моя син да не види АМ, до преди дни го кърмех и ми се наложи да спра от веднъж и стана страшно, дори и аз съм пуснала подобна тема. Единственото Ам което яде сега е Милумил, в полусънено състояние, като отначало изобщо не го иска щом го усети, та залъгвам биберона-шише-биберона-шише и накрая почва. Ужас, направо и аз съм се видяла в чудо, а да не говориме че се правя на клоун с кашите  #Crazy Не ге харесва, нито плодови, нито други......и аз бях на ръба за кисело мляко, но за сега удържаме с Милумила. Дано по-бързо да мине този период че така се изнервям и аз и той и е много неприятно, надявам се и при вас по бързо да приключи  Hug

# 26
според мен киселото мляко е добър заместител на АМ в комбинация с подходящи пюрета детето ще натдаде бързо

Общи условия

Активация на акаунт