Солариум по малко?

  • 1 349
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Няма значение къде живееш. Просто не бъди егоист. Помисли и за бебчето в теб. Не може да има сравнение между солариума и слънцето  Naughty Има хиляди статии и материали по този въпрос. Да не говорим, че УВ лъчите са мутагенен фактор  Shocked

# 16
  • Мнения: 4 496
Не бих отишла на солариум.На плаж под чадър-да.Защо да не можеш да питаш лекаря си за това?  Wink

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На солариум не бих отишла, но на плаж ходих първите 4 месеца от бременността си  Peace
Peace

# 18
  • Мнения: 200
АБе недей рискува по-добре! И без тен ще минем една година и аз тази година само под чадъра стоях на морето Simple Smile

# 19
  • Мнения: 124
Дори и нищо да не пречи за бебето ти гарантирам че кожата ти ще стане на ужасни тъмни петна и ще "цъфнат" всички капилярчета.
Ако не си започнала да ползваш фотопротекторни кремове, то купувай направо 50+ /най-малко/ и се клепай здраво, че аз до 6 -тия месец след раждането се мажех със спец.кремове за избелване и туширане на капилярите. А не бях ходила на море, само дето из града съм обикаляла.
Не на солариума, ще си навлечеш повече бели от колкото ползи на главата.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 589
Не мисля, че е препоръчително.
Аз лично също не бих ходила. Peace

# 21
  • Мнения: 3 500
И все пак аз не бих рискувала здравето на нероденото си бебе заради суета.
Peace

# 22
  • Мнения: 4 555
И все пак аз не бих рискувала здравето на нероденото си бебе заради суета.
Как точно се рискува здравето на бебето? Искам да кажа, какво може да му стане?
Чудно ми е просто.

# 23
  • Мнения: 4 111
И все пак аз не бих рискувала здравето на нероденото си бебе заради суета.
Как точно се рискува здравето на бебето? Искам да кажа, какво може да му стане?
Чудно ми е просто.

Попитай лекаря си. Аз казах "риск", а не сигурна вреда.

# 24
  • Мнения: 4 555
Да де, аз питам точно за риска, не за сигурната вреда.
Понеже съм чувала само за вреда за кожата на майката и затова се изненадах, че има и за бебето такава.

# 25
  • Мнения: 4 111
Безопасно ли е печенето на слънце и в солариум?

По принцип според специалистите тенът не е безопасен за когото и да било.
През бременността кожата става по-чувствителна и много жени откриват, че изгарят по-лесно от преди. Нивото на хормона, стимулиращ производството на меланин, също са по-високи, и това води до склонност към свръх пигментация. Ако получите хлоазма (наричана още “маска на бременността”), тя може да се увеличи при излагане на слънце или в солариум. Освен това излежаването на горещо слънце часове наред води до риск от прегряване и обезводняване – и двете са вредни и за вас, и за бебето..

От тук - http://www.biberonbg.com/info/safe1.htm

Противопоказания


На солариум не се ходи в следните случаи: при бременност, по време на мензис, след печене на слънце, след епилация с кола-маска и с ток, при хиперпигментация и дерматози, при застаряла кожа, при стрес и неврози (ултравиолетовите лъчи възбуждат, затова не се препоръчват вечерно време), при сериозни смущения в кръвообращението, при хора, които не понасят горещина, непосредствено преди или след хранене, при силно изразено акне. Някои медикаменти са несъвместими с ултравиолетовите лъчи.

От тук - http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/nastolnakniga/XII.htm

# 26
  • Мнения: 5 475
Аз лично не бих ходила. Peace

# 27
  • Мнения: 421
Дори и нищо да не пречи за бебето ти гарантирам че кожата ти ще стане на ужасни тъмни петна и ще "цъфнат" всички капилярчета.

Да това е реална причина поради която и аз не ходих на солариуми Simple Smile На морето се пекох,обаче... Попринцип имам невероятно ЯКА кожа - никога не съм зигаряла,никога не съм се белила - никога...никога! А тази година  Shocked  Цялата се обелих след това,въпреки,че се печах сутрин и вечер само! Та...кожата ни наистина е много чувствителна. И пак да кажа - най опасното от всичко е повишаването на личната телесна температура - тя вече наистина вреди на бебето. Ако Тя не се повиши страда само кожата ни

# 28
  • Мнения: 3 069
Не бих го направила.
В края на краищата може да се мине и без него!
Това си е риск за бебето!

# 29
  • Мнения: 343
9 месеца без солариум не е чак такава голяма жертва, все пак... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт