красотата-бреме или полза за жената

  • 5 775
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539

Съгласна съм  Peace , но пък красотата е до време. После какво ли ще правят всички кухи лейки е друг въпрос  Joy
Всички мъже с които съм разговаряла по темата са на мнение че, само красотата не е достатъчна. Като за начало е супер, но нали знаете поговорката " По дрехите посрещата, по ума изпращат".


Ами по-добре ли е грозна куха лейка? Laughing
Само съпругът може да престане да забелязва красотата й след време.
Красотата винаги е с предимство. Докато остарее, все ще се е научила на това онова.

# 61
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Определено мисля че е от полза

# 62
  • Мнения: 166
Съгласна съм  Peace , но пък красотата е до време. После какво ли ще правят всички кухи лейки е друг въпрос  Joy
Всички мъже с които съм разговаряла по темата са на мнение че, само красотата не е достатъчна. Като за начало е супер, но нали знаете поговорката " По дрехите посрещата, по ума изпращат".

Хайде сега пък. До кое време е красотата и за какво точно не е достатъчна. newsm78 Защото на повечето мъже все нещо не им е достатъчно - ако е красива, ще трябва и умна да е, ако е красива и умна, ще трябва и домакиня да е, ако е красива, умна домакиня, ще трябва и отлична любовница да е... дай да не продължавам. Така че мъжете въобще не са ми критерий достатъчна ли съм или не  Wink Мога да допълня, че една жена и на 60 може да изглежда красиво, а един мъж и на 70 може да бъде завъртян от женска хубост. Така че шансът за красивите винаги си остава. И пак повтарям - важното е в какво ще бъде превърнат този шанс - в полза или в бреме. А това определено е въпрос на качества, извън красотата. Peace

# 63
  • Мнения: 475
Ех , мами ще се включа и аз. Четох доста от мненията , но никоя от вас не споделя за ролята на външния и вид на работното място. Аз винаги съм се стремяла да изглеждам добре/като всяка жена/ , но накрая се оказа ,че това е голяма пречка за мен. Ето и моята история. Случи ми се точно преди година,но и сега като се сетя и ме хващат лудите.
От 3 години работех в една фирма , първоначално започнах от ниско стъпало. Бях студентка с малко дете и много ангажименти , така че изборът не беше голям. Постепенно обаче се оказа ,че мога да съм полезна с много неща и така в един момент се оказах сътрудник в дадената фирма. За съжаление непрекъснато чувах подмятания и грозни забележки от страна на колежки /предимно лели ,роднини и всякакъв тип приятели на шефовете.
Да уточня , че шефовете бяха двама мъже. И така в един прекрасен слънчев ден съпругата на единия реши , че ще почне работа във фирмата на съпруга си. Много от старите работници споделиха мнение ,че ще има проблеми,дадената дама е работила и преди там. Въпреки тези подмятания аз приех без всякакви притеснения новината , защото в крайна сметка това не мислех , че ме засяга . Е оказа се ,че силно греша.Жената се държеше открито грубо и провокативно спрямо мен. Попитах  колега /близък приятел на шефското семейство/ какво става и дали не съм обидила с нещо дадената госпожа. В началото човека не ми каза , но след настояване от моя страна ми каза ,че за тази жена ревността е болестно състояние. Доплака ми се . Последваха много грозни картини ,на истерия хвърляне на предмети и неврози.Още след първия скандал се прибрах в къщи . Единият от шефовете /с чиято съпруга се разбирам все още перфектно/ идваше да ме взема и работех по няколко часа с "охрана" в офиса. Така изкарах ,около месец и прецених ,че не мога така ,цялата триперих и кипях от обида ,търпях нещо заради което нямах никаква вина.Заради уважение към тези хора ,които ми дадоха шанс да работя и научих много неща , не си зарязах задълженията просто така. Помолих ги да си намерят човек когото да обуча и така. В момента работя в много по-голяма фирма , с по-висока заплата и т.н. Като се замисля мога да благодаря на съдбата , че продължах на пред , но не мога да простя и да забравя. И така за мен красотата и младостта се оказаха ...........не знам може би пречка ,но може би и шанс.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 956
Красотата не е бреме. ТЯ е от голяма полза за съществените неща в живота. А несъществените като отношение на случайни хора, предубеденост и т.н. нямат нищо общо с благополучието.
Истинската красота не е само ген, а е и въпрос на интелект. Колкото и да е красива по природа една жена, ако не умее да поддържа вида си, тя скоро погрознява. А поддържането на красотата не е еквивалент на модерни секси дрехи, тонове грим, процедури и муцки. Поддържането на красотата е начин наживот, който не всеки го разбира, знае и може.
Красотата е от полза, ако притежателката й знае кога и как да я използва и кога да я замаскира или оплеска.
И друго - ако не беше от такава полза въпросната красота, защо тогава хората с разни грозни неща по тях се подлагат на ужасяващото мъчение на пластичните операции? Защо хората пръскат толкова пари за козметика, модерни маркови дрехи...? Защо плащат скъпо за красиви вещи и се стремят на всяка цена да ги притежават? И защо някои от тези, които не са красиви, толкова силно мразят красивите, а други пък им се възхищават?
Е - има и някои неудобства въпроссната красота. Примерно всеки мъж, който има високо самочувствие, се чувства някак си длъжен да се пробва по почтени и не толкова почтени начини да прави секс с красива жена. Но ако красивата жена знае как правилно да използва красотата си, този номер не минава. И така печели още повече.
Има и друго - мъжете на красивите жени се гордеят с тях, да. Но се опитват поне малко да им "Свият съртмите", понеже такава жена може да има всеки, тя го знае и не търпи разни своеволия. А свитите сърми помагат на мъжа да се отпусне и да не живее в страх и притеснение. Но красивата жена, която знае как да извлече полза от красотата си , знае и как да не позволи да й свият сърмите и същевременно да не смачка мъжа си.
Е - да, много дразни, когато една красива жена изкаже гласно, че знае, че е красива. Това много бърка в здравето на онези жени, които редовно са пренебрегвани заради някоя по-красива, на които мъжете им коментират еди коя си мацка, които много  са искали нещо, но се е появила някоя красива и тя го е получила вместо тях. Обаче, вярвате ли или не много от красивите жени дори и не подозират какво става с по-некрасивите около тях, когато те се появят на фронта... А това означава, че лошото отношение към тях е незаслужено.
ПС: Аз съм въпросната жена, за която тук се коментира, че обсъждат от една друга подобна тема.   bouquet

# 65
  • Мнения: 750
За мен красотата е полза,не ми е бреме!
Та е един голямм плюс! Wink

# 66
  • Мнения: 166
Ееех, мацка, такива истории колкото щеш. Изиграла си картите си правилно, за което едната красота със сигурност "нямаше да ти е достатъчна". Peace
Здрасти, Пролет! Не съм домакинята тук, но си добре дошла!  bouquet
КЛОНКАААА, къде си, душо?  ruporuu

# 67
  • София
  • Мнения: 1 956
Здрасти, Пролет! Не съм домакинята тук, но си добре дошла!  bouquet
КЛОНКАААА, къде си, душо?  ruporuu
Мирсъз!  bouquet Hug
А за работното място - имам да рзправям и аз, но и за полза и за вреда. Но по-късно, че сега ще играя с детето Crazy

# 68
  • Мнения: 1 422
Искрено ти съчувствам. Аз някога 2 месеца търпях простотията на една "лелка" (в друг аспект, но все пак...) и се научих, че ако сам не защитиш себе си и не държиш на своята ценност, няма какво да разчиташ на други хора, да го направят. Е, оттогава не търпя и 1 ден грубост на работното място. Бях работила там 7 месеца, докато тя не започна да ме тормози. След 2 месеца тормоз напуснах без да съм си търсили още работа, а още 2 месеца по-късно работех на супер място. Него напуснах след 7 години, 40 дни, след като почувствах, че не съм доволна като междувременно вече си бях подписала новия договор.

# 69
  • Мнения: 412
Определено е от полза,дори и да няма нищо друго(като мозък например) и не само е полза,но и предимство в повечето случай.
newsm78
И аз така си мисля!

# 70
  • София
  • Мнения: 2 840
ПС: Аз съм въпросната жена, за която тук се коментира, че обсъждат от една друга подобна тема.   bouquet

Това накаква метафора ли е, идентифициране с образа, или е конкретно?

# 71
  • Мнения: 1 400
Я! Нима Убавица се е показала на светло? Или бъркам, м? newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 1 956
Я! Нима Убавица се е показала на светло? Или бъркам, м? newsm78
  bouquet Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 2 840
Я! Нима Убавица се е показала на светло? Или бъркам, м? newsm78
  bouquet Mr. Green
newsm20

Признавам те за Номер 1!!!

# 74
  • Мнения: 375

Съгласна съм  Peace , но пък красотата е до време. После какво ли ще правят всички кухи лейки е друг въпрос  Joy
Всички мъже с които съм разговаряла по темата са на мнение че, само красотата не е достатъчна. Като за начало е супер, но нали знаете поговорката " По дрехите посрещата, по ума изпращат".


Ами по-добре ли е грозна куха лейка? Laughing
Само съпругът може да престане да забелязва красотата й след време.
Красотата винаги е с предимство. Докато остарее, все ще се е научила на това онова.

 Joy  Joy  Joy Ами "грозната куха лейка" да му мисли. За какво са пластичните хирурзи
Между другото аз съм съгласна че красотата е от полза, явно не си ме разбрала. Но не мислиш ли че една жена без грам мисъл в главата си е много смешна картинка в очите на хората. Това е моето мнение.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт