Мъжът ми иска да ходи в Испания?

  • 7 156
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 675
Тази работа с Испания не стана.Но ще ви кажа за една случка с нашия мил кум и същия този приятел на мъжа ми.Отишъл кумът да работи в Германия като строителен работник с подписан договор от тук.Оказва се, че там изобщо не плащат уговорената сума, а примерно 50-60 евро и храната.Той се ядосал и отишъл в Франция при този приятел.Понеже не знае език с работата нищо не станало и се върнал с подвита опашка в бг. Предлагали му работа там, но нали като липсва комуникацията, нищо не станало накрая.Тъй, че винаги човек трябва да прецени и плюсовете и минусите при едно такова тръгване.

# 76
  • Мнения: 2 908
Германия и Франция са по-консервативни страни-не ги интересува знаеш ли английски не знаеш ли-нужно е да знаеш техният език-ако не го знаеш-няма пробиване.Испания е малко по-друга работа-просто испанският е по-лесен за научаване и е по-компромисна страната.
Четох,четох темата от край до край и се хванах за главата що за мнения има.Стигнах до извода,че някои хора не знаят какво приказват.Или по-точно мислят,че знаят,но не знат други хора с образование и всичко останало до какво са принудени да стигнат,за да решат подобно нещо,въпреки образованието,въпреки всичко-и аз съм твърдо на мненето,че няма срамно нещо на този свят-срамно е да живееш на плещите на държавата и да чакаш подаяние всеки ден-това е срамното.Аз съм с образование,с мерак за второ,но съм работила какво ли не до сега,имам амбиция да израстна,но не винаги се получава,особено както каза Дидка_81-като живееш в малкият град,дето заплатата ти е максимим 350лв-ела да ти видя дупето яко ли ти е.Щото всички подобни изказвания са  от живеещи в София,Пловдив...На майна си райна в големият град,където има 1000 варианти за работа-и аз съм била 6 години в София,и аз знам,че и чистачка да стана ще вземам 400 лв заплата-а тук като химик взимам 350лв,дали дупето ми е яко,а?А дали някой си  е късал нервите 5 години(почти 6) да учи химия висше-май не е като икономиката,психологията,филологията или не знам още какво.Единствено инженерите разбират колко е трудно самото учение,та после да блъскаш за 350лв-и какво като имаш образование?Имам в момента приятелка,която работи като химик в София,в Хеи за 300лв чисти заплата и е на квартира-как мили дами се издържа и в София за тези пари?Друга колежка е в БАН за 250лв. hahahaЧе аз ако съм на нейно място,ще предпочета да работя като чистачка някъде и да взема 4 стотака,а не да съм в БАН WhistlingИ никак няма да ме е срам.Нали детето ми ще яде.
Бях 4 месеца на работа в Щатите-вземах в магазин за дрехи продавачка на 2 седмици по 1000 долара-е,живеех си лайфски-ако тук взема толкова в прост магазин някога ще получа удар и ще ритна топката Mr. Green,а по-лошото е,че толкова не мога да взема и като специалист,завършил висше. Confused
Зависи и кой какво разбира под"борба със зъби и нокти"-ако това е борба,но с помощ от родители,приятели и т.н. не е икаква борба със зъби и нокти-ето ще опиша аз например какво преминах-бях в София дошла студентка,нямах майка,баща ми не ми плащаше семестрите,почнах да работя да си плащам обучението,нямах помощ от никъде,завърших си тотално сама с моя помощ-от никъде нито морална,нито парична,много зъби и нокти са били,не съм имала и покрив над главата си,спах една нощ на пейки,понеже нямаше и къде да спя-уредих се някак после и с това-пак със зъби и нокти.Когато ти е тежко,не можеш да кажеш на мама,сестра ти,или тъй нататък,защото нямаш такива...да ти помогнат-абе стига вече,че се погнусих да случам глупости тук,от хора,дето не са се били наистина със зъби и нокти за по-добър живот.Понякога обаче след всичката тази битка стигаш до едни горе-долу задоволителни резултати и не успяваш до повече.В крайна сметка и трябва да имаш и липса на скрупули,а някои хора ги имат в излишък.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 11:50 от афродита

# 77
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913

 Peace Peace Peace

# 78
  • Мнения: 6 167
Не мога да се поставя на мястото ви, лично аз не знам в какво отчаяние трябва да съм, за да отида в Испания да бера мандарини или да пусна мъжа ми. Но има хора, за които това е сбъднат сън.
Ако мъжът ти е физически здрав, не пие , пуши и не харчи почти нищо, може и да донесе някой лев през март.
Дали си заслужава ще си прецените вие.

# 79
  • Мнения: 3 675
Не казвам,че сме отчаяни.Просто на мъжа ми му е писнало да го експлоатират тук-работи от 7,30 до 17,30, дори в някои дни до 18,30 без почивка, има почивен ден само в неделя и му плащат 430.Осигуряват го на минималната и изчислете колко болнични ще му дадат, ако се разболееш дори за 3 дни.Разделете тези пари и вижте за колко работи той на ден.Надницата му стига само, за да покрие една вечеря примелно, неговите цигари, обяда му.И аз взимам колкото него.Не може всеки да е добре материално, но пък и няма срамна работа в края на краищата.Не искам да се оплаквам, защото има хора, които вземат по-малко и от нас.Мъжът ми смята така или иначе работи като луд по 10 часа, там поне ще му плащат повече.

# 80
  • Мнения: 6 167
ами ти тогава си си отговорила на въпроса, за какво е темата?
след като работи много и е експлоатиран, поне да е на макс!

# 81
  • Мнения: 3 675
Аз вземам цяла заплата без аванс.До моята заплата сме на неговата и обратно.Тъй, че с с неговите пари трябва да се храним двамата.Ако имаме дете, тогава направо не знам.

# 82
  • Мнения: 945
gitadam, след като работи толкова усърдно, zащо не се пробвате в друг град в България, където плащат по добре? Или друг тип работа в Испания?
Пак ти каzвам, теzи 430 лева, които го вzима в БГ са мноооого повече от 600 евро в Испания. Не прави грешката да смениш едната миzерия с другата... Колото по на високо се целиш в тоzи живот, толкова повече ще постигнеш...

И още нещо да попитам... Мъжът ти учи ли сега испански? Ако още не е почнал, сега е крайно време да го zапочне.

# 83
  • Мнения: 3 675
Истината е, че първоначално беше решил за Испания, но догодина като задели някои друг лев на страна иска да се пробва, някъде в чужбина независимо къде.Казали са му, че има добро заплащане в Швеция и Норвегия.Лошото е, че още не може да се ориентира в коя страна желае да отиде да работи, пък и кой език иска да учи.Аз мога да му помогна с английски примерно.Дайте идея с какъв език може да си намери работа във възможно най-много държави в Европа?Английски го изключвам.Френски или немски?Благодаря.

# 84
  • Мнения: 94
Моя мъж също преди 1 година искаше да заминава,защото брат му живее там и да спечели някй лев и да отидем и ние с детето .Но любовта ни надделя над това Heart EyesАз като пуснах едни крокодилски сълзи ,просто и за миг не мога без да го усетя че е до мен.Не знам ако мислиш че ще издържиш го пусни,но аз не бих могла Rolling Eyes

# 85
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Е ,точно това имах предвид.Повечето от работещите извън Бг/ без семействата /,изпращат на близките си суми около 300 евро ,но ако ги харчиш в Бг е едно ,а извън-си е живо мизерстване.

Много убедително - 300 евро да пращат близките.  newsm78
Мъжа ми е в чужбина от '89г. Никога , а дори и мнооого наши познати (негови колеги-приятели) не пращат мизерните 300 евро на семействата си. Болшенството от близките получават м/у 800-1000 евро, от  останалите пари се издържа-около 600 евро , а  спестяванията - оставя у дома , като се прибере  отпуск в БГ.  Hug
А за Испания незнам или може би съм кьорава , ма гореописаната мизерия за толкова години не съм видяла , ни чула. Е , ако някой седи и чака еврото да му пада в порфейла- кучета го яли.....  ooooh!

# 86
  • Мнения: 6 167
бабко-жабке, аз не разбрах, мъжът ти ти изпраща 1000 евро месечно, живее с останалите 600 в чужбина, успява и да спести, които пак са за вас, така ли?

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595

Много убедително - 300 евро да пращат близките.  newsm78
Мъжа ми е в чужбина от '89г. Никога , а дори и мнооого наши познати (негови колеги-приятели) не пращат мизерните 300 евро на семействата си. Болшенството от близките получават м/у 800-1000 евро, от  останалите пари се издържа-около 600 евро , а  спестяванията - оставя у дома , като се прибере  отпуск в БГ.  Hug
А за Испания незнам или може би съм кьорава , ма гореописаната мизерия за толкова години не съм видяла , ни чула. Е , ако някой седи и чака еврото да му пада в порфейла- кучета го яли.....  ooooh!


Как живеете толкова години разделени? Та това са цели 18 години! Като е толкова добре защо останалата част от семейството не се е преселила там? Казват, че животът е спокоен, децата имат къде да учат и т.н. newsm78

# 88
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
бабко-жабке, аз не разбрах, мъжът ти ти изпраща 1000 евро месечно, живее с останалите 600 в чужбина, успява и да спести, които пак са за вас, така ли?

Aз разбрах, че не ги праща всеки месец, а накуп като се прибере. newsm78

Иначе, "мизерните 300 евро" звучи странно. 600 лв за Бг не са малко пари...

# 89
  • Мнения: X
Истината е, че първоначално беше решил за Испания, но догодина като задели някои друг лев на страна иска да се пробва, някъде в чужбина независимо къде.Казали са му, че има добро заплащане в Швеция и Норвегия.Лошото е, че още не може да се ориентира в коя страна желае да отиде да работи, пък и кой език иска да учи.Аз мога да му помогна с английски примерно.Дайте идея с какъв език може да си намери работа във възможно най-много държави в Европа?Английски го изключвам.Френски или немски?Благодаря.

първо виж темата за ЕС в чужбинския форум
там има доста инфо
има и тук: http://zaedno.de/forums.html

а във вашия случай май езиците дефинират точно 2 държави
не виждам как с френски би работил напр в Норвегия

каква му е специалността
какво може да работи
в Зап. европа много професии са регулирани, могат да се упражняват от хора със съответната призната тапия и то от техните си проф. организации
затова вземете и четете, за да знаете какво ви очаква и как да действате

Общи условия

Активация на акаунт