по-малък плод

  • 4 557
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Моето мнени е не епо-различно от това на останалите мами.Успех!Дано всичко е наред!

# 16
  • Мнения: 5 401
Миличка, и аз те съветвам да потърсиш консултация с друг лекар! Аз също прокървях в 9-та седмица, пих Дуфастон и лежах 1 месец вкъщи. И ето го моя малък човек, вече на 1 год.  Simple Smile

Силно се надявам всичко да е наред с малкото плодче в теб и да расте голям бебок! Успех!   bouquet

# 17
  • Мнения: 14 133
пате, никакъв аборт преди да си се консултирала с друг лекар.
За такива работи не се доверявай само на един.
Дано да излезе, че всичко е наред!
Peace

# 18
  • Мнения: 172
Другите са ти дали правилен съвет.Успех и после сподели.Стискаме палци.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз се присъединявам към момичетата - тичай при друг лекар ако може с по-добър ехограф.
 Когато бях бременна с голямата ми щерка ходих при една докторка която все не виждаше плод ... Видя го чак след три седмици закъснение, но не видя сърдечна дейност и отсече "Кухо яйце" и ми препоръча аборт. Аз като излязох от нейния кабинет веднага отидох на друг лекар. Той ме прегледа и каза че всичко е ОК. Той ми следи бремеността до края и родих бебе 3,8 кг една седмица преди термин.
Така че не се шашкай стават грешки не се давай преди да си абсолютно сигурна какво става..

# 20
  • Мнения: 3 116
Консултация с добър лекар и на добър ехограф  Thinking

Иначе, и моят последен цикъл беше на 09.07, вчера плода отговаряше на 7 г.с. и 4 дни (при 28 дни цикъл трябваше да отговаря на 8 г.с. и 1 ден, но моят е на 32 дни). Имаше и сърдечна дейност  Thinking

Но задължително направи консултация, защото при мен в 5 седмица един доктор не видя бременност, а киста и то на хубав ехограф, а моята докторка на същия ден видя плоден сак и ембрион на лош ехограф  #Crazy

# 21
  • Мнения: 169
И аз се присъединявам към момичетата - тичай при друг лекар ако може с по-добър ехограф.
 Когато бях бременна с голямата ми щерка ходих при една докторка която все не виждаше плод ... Видя го чак след три седмици закъснение, но не видя сърдечна дейност и отсече "Кухо яйце" и ми препоръча аборт. Аз като излязох от нейния кабинет веднага отидох на друг лекар. Той ме прегледа и каза че всичко е ОК. Той ми следи бремеността до края и родих бебе 3,8 кг една седмица преди термин.
Така че не се шашкай стават грешки не се давай преди да си абсолютно сигурна какво става..

оле, като чета такива разкази, как да не се ядосам  Close. Разбирам, че някои лекари са с по-остаряла техника, други с по-модерна, някои са по-професионалисти от други, ама извинявайте така с лека ръка въпросната лекарка да каже "аборт", при условие, че всъщност си е съвсем здрав плод, е това не го разбирам.  #Cussing out Поне да беше казала "наистина това е, което аз мога да видя, но ти иди и при друг лекар, ако искаш за по-голяма сигурност, или иди в еди коя си по-голяма болница, или ако жената е от провинцията - иди в София, и т.н."
Какви са тези лекари, така с лека ръка да дават грешни съвети, касаещи човешки живот? Аз затова на лекар нямам голямо доверие, винаги имам едно на ум.

Надявам се при авторката на темата всичко да е наред и да е фалшива тревогата  Peace

# 22
  • Мнения: 1 243
Задължително се консултирай и с друг лекар, не разчитай само на едно мнение.

това бих те посъветвала и аз
 Peace

# 23
  • Мнения: 68
Задължително се консултирай с още един лекар. Хора са, грешат понякога.
Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 227
09.07. казваш.... задължително се консултирай с друг лекар.
Успех и се моля всичко да е Ок. Praynig

# 25
  • Мнения: 8 999
При друг лекар, но не му казвай, че вече си била някъде и какво са ти казали. Понякога лекарите влизат в някакво анонимно съревнование помежду си и само и само да опонира на колегата си, може да ти даде противоположно мнение и да обърка всичко. На мен ми се е случвало така, слава Богу не при бременност, а за друга диагноза.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мисля,че също трябва да се консултираш с друг лекар  Peace

# 27
  • Мнения: 200
Всички мами са прави до тук! Пиши после какво е станало и ти стискаме палци.

# 28
  • Мнения: 474
аз не разбрах. Предлагат ти аборт, защото плодът отговаря по разбери на 5-та г.с. ли? Защото аз не виждам нищо по-нормално от това. Ти си си там някъде - 5 - 6 г.с. Защо е този аборт?
Точно така. Все пак и да е по-малък плода, може овулацията да ти е била по-късно. Никакъв аборт!!!!!!! Търси второ, ако трябва и терто мнение......
.....ще ти предложа една хитрина.....когато отидеш при друг гинеколог, не споменавай за мнението на първия, ако наистина има нещо нередно, мнението на този ще съвпада с миналия.....Сигурна съм, че всичко ще бъде наред.....пиши какво е станало.....  Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Виж, доколкото мога да схвана,
съмненията на лекаря е за т. нар. "кухо яйце".
При тази диагноза- плода (ако може така да се нарече,
щото не става ембрион, а остава някаква пихтиеста маса)
не расте- не отговоря на седмиците си и така и
не развива сърдечна дейност.
Ако е така, то организмът ти сам ще изхвърли това "чуждо тяло".
Никакъв аборт, преди да се консултираш с друг доктор!

Много точно казано,аз имах такъв случай и ходих при трима лекари  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт