Хиперактивност,нова учебна година- за късмет на всички!

  • 14 783
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Успешен старт на всички!

# 106
  • Мнения: 82
Здравейте!
За първи път пиша тук.Изчетох всичко по темата и открих толкова полезни неща.Благодаря на всички!
Моето човече има също хиперактивно поведение и атипичен аутизъм.Сега трябва да започнем 3-та група на ДГ.Миналата година го вземах на обед,защото не искаше да спи.Тази година се моля да се адаптира и да се чувствува по добре!   newsm17
Желая на всички вас една по-спокойна и успешна учебна година! newsm10 babydust7 smile3529  party006  bouquet
 

# 107
  • Варна
  • Мнения: 82
Успешна нова учебна год. на нашите мили палавници !

  bouquet

# 108
  • Мнения: 4 451
За нас днес беше първият учебен ден. Мими отиде спокойна. Утре ще има родителска среща, а учебниците за предучилищна група вече са пристигнали. Хем се вълнувам, хем ми е едно такова свито... Само вие можете да ме разберете.

# 109
  • Мнения: 199
Здравейте мили мами и да пожелая 3-ти УСПЕШЕН УЧЕБЕН ДЕН Simple Smile,надявам се,че поне при вас нещата ще са ОК,защото аз днес се оревах до дупка,ама да си кажа болката......нали в предишна тема се похвалих Crazy,как съм записала детето в училище,как съм се запознала с бъдещата класна и дрън-дрън Shocked,хоп една седмица преди 15.09- класната ми се обажда по телефона от името на директорката и ме КАНИ на моментална среща в училището/по спешност/- е,аз вече свиквам с думите-как изведнъж класа е станал 27-деца,как много трудно ще стане ако и моето детенце се появи в този клас и НАЛИ ТРЯБВА ДА РАЗБЕРА,абе защо  #2gunfire #Cussing outвсе аз трябва да ги разбирам тия..... Sick,добре,записах Ана-Мария в друго училище,директорката напълно любезна дама- г-жа Нонева ми казва-заповядайте направо на 15-ти, и аз добре,ама кой ме би през устата,че издирих телефона на класната,че взимам аз да и се обаждам да се представя,да я поканя на кафе,ако пък няма време то и обяснявам накратко какво е положението с моето съкровище и отсреща-стой млък Thinking,ама нейсе.Та идва 15-ти и мама,татко и детенце отиваме под строй в училището.Детенце стоически устиска почти цялата церемония по откриването и малко преди края взе,че и писна и отидохме в класната стая.Там обаче като се напълни с родители и деца,издържа още 15-тина минути и си тръгнахме.
Днес в 8.00ч.бяхме в училище,отидохме и какво да ви кажа, Tiredто били едни обяснения на децата моето колко е различно от тях,то чудеса.Преглъщам,ама карай,до момента в който ПЕДАГОЖКАТА,казва на децата да си вадят тетрадките и сътветно да рисуват разни работи.За моя изненада щерката даже взе молив и взе и тя да драска в тетрадката.До тук добре,ама учителката няколко пъти мина покрай нея без да и обърне внимание на това какво тя е направила и детето просто си взе тетрадката и отиде при госпожата да и покаже.Тая госпожа,четири пъти каза на Ана да си седне на мястото и въобще не обърна внимание на това какво тя и показва.Искам да ви кажа,че това стана в 9.45ч.,в този момент Ана се затвори и престана да слуша.Просто започна да се разхожда,започна да проявява досада и в 10ч.тотално и писна и ми каза да ставам за да си ходим.Днес бях с нея,докато намеря социален асистент.Тази случка ме накара да търся друго училище и намерих,надявам се обаче,че там ще приемат детенцето ми като част от децата,а не като нещо различно..... Praynig PeaceЖелая Ви успешна година и хубави емоции.Дано при вас хората и ПЕДАГОЗИТЕнаистина да са такива......... Hug Praynig  bouquet smile3529 smile3523

# 110
  • Мнения: 4 451
Ох, oddy, споделям болката ти и те разбирам.  Confused Но момиченцето ти е голям герой, браво! Според мен се е представила чудесно. Не се коси, тя е имала своя първи учебен ден, независимо дали ще учи в това или друго училище.
Но подходът на учителката не е никак педагогически и не мога да си представя след като учителите не приемат нашите деца, как тогава децата ще ги възприемат?! Това нашето не е нормална държава!
Вчера беше нашият първи учебен ден. Мими е в предучилищна група към същата ДГ, в която беше и до сега. След дълга и принудителна лятна ваканция (понеже учителите ме помолиха да си я гледам лятото у дома, заради сборната група), вчера Мими много е плакала. На обяд е искала да си тръгва, тръшкала се е, правила е изпълнения, следобяд не е оставила децата да спят (по думите на лелката)... Cry
Днес от 17ч. е родителската ни среща.

# 111
  • Мнения: 199
Здравейте мами Hug,изминаха вече почти три учебни дни и засега на моята дъщеря школото и харесва Party,направо ме изненадва,защото не иска да си тръгва от училище.С третото училище май уцелихме Praynig,класната е много разбрана жена,оказа се,че в предишни випуски е работила с деца със СОП, и е наясно как да работи с тях.Много е спокойна и свястна,дай боже всичко да е наред.Движа документите за социалния асистент,а то е една бюрократщина..... нпарво не е за разправяне,то бива тичане по етажите,ама това което правя напоследък си е направо луда история.Лошото е,че и тази процедура е дълга,а аз си правех сметката от другата седмица да сме с асистент в училище,ама пак ще правя магии за да кърпиме положението,докато процедурата мине. SickТакива купища документи представих,на толкова места ги представих,абе изобщо страшна история,онзи ден си мислех- е,още малко и му се вижда края,да ама не Crazy,до вчерашният ден,когато се оказа,че направо  съм в началото на процедурата... #Crazy,дано издържа още малко,че сили не ми останаха вече Praynig Hug  bouquet

# 112
  • Мнения: 45
Привет на всички. Браво на малката ти героиня oddy.
  bouquet всичко ще е ок.

# 113
  • Мнения: 4 451
oddy, много се зарадвах! Hug Успех с намирането на социален асистент. Догодина, живот и здраве, и аз ще тичам по твоите стъпки.

# 114
Много ми е болно за всички дечица,които не срешат подкрепа.Преди 2 дни и аз имах подобен случай.Заведох си детето на дг.доста е буен.Няма епи,но е правил фебрилни гърчове.Всичко това беше обсъдено с директорката/г-жа Върбанова/и с госпожата която беше на смяна/.Казаха отначало да го водя за 1ч да свикнел.Водя го на следващия ден..Отивам след1ч.да го взема.Другата госпожа ме посрещана чумерена.Аз се стреснах.Попитах какво е станало.Каза,че нещо изследванията не са в ред./чревния не беше готов/да сме отидели при директорката да се изясним.Докато чакахме да ни приеме,стана ясно къде е истинския проблем.Къде му била епикризата,той имал нужда от индивидуално внимание,обучение и т.н тя не можела да поеме отговорност ако станело нещо./с нормално психично развитие е/.Явно се е уплашила.Но не мисля,че това беше начина.Всички коментари се правеха пред него.След тези изказвания веднага си тръгнах.Обадих се на директорката по тел .Тя каза,че не вижда проблем и ще говори с колежката си.Питам ви -бихте ли си завели детето отново?Явно в наши дни откровенността създава проблеми.В тяхната групичка има още 2 деца за които знам,че са имали  феб г.просто родителите не са информирали.Знаят каква ще е реакцията.дори и мен ме посъветваха да постъпя така.

# 115
  • Мнения: leet
Здравейте мами! Мартушко ми е първокласник и сме на път да разработим нов метод за обучение на деца с дефицит на вниманието. Когато всичко влезе в релси, ще ви разкажа подробно. Само да кажа, че осъзнава, че е ученик и докъто не изпише една тетрадка домашно, не си ляга...невероятно желание за учение:)

# 116
  • Мнения: 1 234
Оди, Кезая, радвам се за малките ученици - пожелавам все така да се справят чудесно Hug
Кезая, ще чакаме с интерес да споделиш за този нов метод. Ти беше от първите в този форум, който ми даде насоки и "пусна светлинка в тунела"   bouquet

# 117
  • Мнения: 3 504
Оди, Кезая, радвам се за малките ученици - пожелавам все така да се справят чудесно Hug
Кезая, ще чакаме с интерес да споделиш за този нов метод. Ти беше от първите в този форум, който ми даде насоки и "пусна светлинка в тунела"   bouquet

Поздрави и от мен, радвам се за учениците!!! Hug

Надявам се на Вашата помощ за догодина, когато вече и аз ще съм във вашата партия - майка на ученичка, направо не си го представям, ама знае ли човек...........

# 118
  • Мнения: 919
Надявам се на Вашата помощ за догодина, когато вече и аз ще съм във вашата партия - майка на ученичка, направо не си го представям, ама знае ли човек...........
Ще се справите,няма страшно.С такава майка като теб... Hug

# 119
  • Мнения: 3 504
Оооооооо благодаря Hug Hug Hug Дай, Боже! Снощи й показвам изработените от мен обучителни материали, броим гласно до 5, ама още като цифри да ги познава, показвам снощи аз, но концентрацията като че ли беше другаде.
Буквите ги повтаря А, О, Е, аз се размотавам с разни табелки/картончета/, заниманията си предстоят #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт