Иска си обратно подаръците заради развода

  • 8 229
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо не искам да ми връща, само да си замине кротко и мирно. Ще му върна даже някои неща, само най-необходимите, които и децата ползват искам.

# 16
  • Мнения: 4 458
За мен един подарък си е подарък и при раздяла не трябва да се връща  Naughty Ако ще си го иска обратно, да не ти го дава  Crossing Arms

Реалността обаче е друга.  Rolling Eyes  Моя не си взе дребните неща, но за сметка на това буквално ми открадна колата (барабар с бебешките столчета) и се наложи да се чудя как да водя децата на градина по дъждове и студове. Дори и да си искаше дреболиите нямаше да му ги дам! Naughty Crossing Arms Предпочитам да събера всичко и да го подаря на някой нуждаещ се, ако не искам да ми напомнят за него...

Така като гледам все едни хубавци сме описали....  Peace

# 17
  • Мнения: 623
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това?
Напълно, всички са такива. Аз например, оставих основно ремонтирано жилище (разбирай - нова дограма, ВиК, Ел. инсталация, паркет... абе основен ремонт + всикчката бяла техника, климатици и т.н.), в замяна на това да виждам детето си всяка седмица и какво? Пак искам много... А за подаръците (например годежен пръстен, пръстен за ЧРД, халка и т.н.) МОЖЕ БИ ЩЕ СИ ГИ ПОИСКАМ, ВСЕ ПАК СЪМ ГИ ПОДАРИЛ НА ЕДНА ДРУГА ЖЕНА (или може би аз съм си мислил, че е друга). Та на темата - комплексари сме, които не могат да губят, защото ако можехме да губим, щяхме да пишем не в тази тема, а в "Родители преживели загуба"

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз пък си запазих подаръците. Моят бивш естествено ми намекна да му върна най-скъпите подаръци - годежния ми пръстен /диамантен/ и обеците, които ми подари за раждането на дъщеря ни /диамантени също/, но аз категорично и ясно отказах. Нося си ги и сега и много си ги харесвам.  Mr. Green
За мен е грозно това с подаръците и показва изначална липса на елементарно възпитание.

dannytg, ти всъщност дограмата, ВиК, Ел. и прочие на кого ги остави? - На жена си или на детето си?  newsm78
Аз също оставих изцяло ремонтирано и обзаведено жилище - където бяха вложени всичките ми спестявания... но най ми е жал за пердетата ми Cry ах, моите красиви пердета...

# 19
При мен не се наложи нищо да връщам,защото порсто нямаше какво,една вилица дори не беше донесъл,една плочка не бе залепил в апартамента,който аз бременна ремонтирах почти сама(е и с майсторите разбира се!).Просто си тръгна с 3 парцала с които си беше дошъл и това е.Остави ми детето!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Joy

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пък си запазих подаръците. Моят бивш естествено ми намекна да му върна най-скъпите подаръци - годежния ми пръстен /диамантен/ и обеците, които ми подари за раждането на дъщеря ни /диамантени също/, но аз категорично и ясно отказах. Нося си ги и сега и много си ги харесвам.  Mr. Green
За мен е грозно това с подаръците и показва изначална липса на елементарно възпитание.

dannytg, ти всъщност дограмата, ВиК, Ел. и прочие на кого ги остави? - На жена си или на детето си?  newsm78
Аз също оставих изцяло ремонтирано и обзаведено жилище - където бяха вложени всичките ми спестявания... но най ми е жал за пердетата ми Cry ах, моите красиви пердета...

Ами защо не си ги свали. Моят хубавец и релсата взе даже. Laughing

# 21
  • Мнения: 4 458
Е, стига де, чак пък и релсата....  Crazy
Чудя се кое е по-доброто злo, това като на Mery04 или на Джемма  newsm78

Това с релсата страшно мого ми наппомни на един герой от филмче на Барби което вчера гледахме с децата, май беше Пегас...
Там лошия магьосник дава подкуп 1 торба злато на един за да каже от къде е взел обувките на принцесата, после още една торба злато за да разбере на къде е тръгнала и с каква цел (вехтушатя имаше избирателна памет която се възстановява срещу подкуп). Та, след като получи каквото му трябваше - цялата информация магьосника превърна вехтушаря в изтривалка на прага и си взе обратно парите.

Това с мъжете го свързвам с приказката заради факта че когато са заедно и имат интерес от жените дават мило и драго, но когато им се наситят или се разделят по друга причина ги смачкват и си прибират версиите. Ама че и асоциациа съм направила, нали?  Mr. Green

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 19:55 от kiara

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много ми хареса твоята асоциация. И точно така се чувствам в момента- като изтривалка н апрага. Веднага си го копирам това .  bouquet

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 20:02 от Джемма

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, стига де, чак пък и релсата....  Crazy
Чудя се кое е по-доброто зли, това като на Mery04 или на Джемма  newsm78

Е, да бе- не вярваш ли? Виж в моята тема или в петъчната онлайн запивка- показала съм снимки след "обира". Изнесъл ги е докато ме нямаше. Но той беше днес, така че очаквам и друго да задигне тия дни.

# 24
  • Мнения: 4 458
Абе душа, не че не ти вярвам, то вече много малко неща биха ме очудили ама все пак.... то това си е .... гадна работа, страшно дребнаво ко..ле  #2gunfire

До изнасяне ли стигнахте?  Sad Явно не сте спряли цяла нощ... ще разгледам по дргите теми да видя какво си направила по въпроса с медицинското и т.н. Тъжно наистина.....

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Абе душа, не че не ти вярвам, то вече много малко неща биха ме очудили ама все пак.... то това си е .... гадна работа, страшно дребнаво ко..ле  #2gunfire

До изнасяне ли стигнахте?  Sad Явно не сте спряли цяла нощ... ще разгледам по дргите теми да видя какво си направила по въпроса с медицинското и т.н. Тъжно наистина.....

Все пак е напредък- има шанс да си замине най-после , макар и да изнесе покъщнината.
Медицинското-взех го и завеждаме дело позакона за домашното насилие.

Ох, сори, че оспамих темата.

# 26
  • Мнения: 623

dannytg, ти всъщност дограмата, ВиК, Ел. и прочие на кого ги остави? - На жена си или на детето си?  newsm78
Аз също оставих изцяло ремонтирано и обзаведено жилище - където бяха вложени всичките ми спестявания... но най ми е жал за пердетата ми Cry ах, моите красиви пердета...

Да Isa, така е най-лесно, да задаваме, уж логични въпроси с логичен отговор. Само че, идвало ли ти е на ум, че никой не ме пита дали искам детето да е там? А освен на теб, дали и на Джемма би и дошло на акъл, че в тази къща освен кинти съм вложил и такива прозаични и незначителни неща, като емоция, настроения, нерви (с разни майстори) и други подобни? И после, някой друг ще каже това е моя дом, без да е вложил грам нищо, остави парите. Иначе сигурно сте прави, много е лесно да получиш всичко наготово и след това да плюеш. А по отношение на подаръците, ако трябва да си взема всичко, сигурно ще трябва да я оставя гола и боса.... За пръстените... дали пък те нямат някаква друга стойност освен паричната?

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Прав си- на мен не би ми дошло на ум, защото не са вложени такива. Цял живот сама се занимавам с майстори, сама си чертая проекти, разположение, сама си местя мебелите. Емиции? За какво става въпрос? Такова нещо няма.  LG ( съкращението ми хареса и го въвеждам официално в упетреба отсега нататък, защото моят мъж е неуместно да се каже) не влага никога емоции в нищо. Като се наспинкаме, напапкаме и изс...ем излизаме, защото в къщи не ни свърта и не ни свързват никакви емоции. и се завръща пак да се напапка и наспинка. #2gunfire
Вероятно има и такива като теб, които си искат детето и емоциите. Но аз не съм чувала за такива.
Какво занчи да ходи гола и боса- и ти като моя мъж- всичко е негово и аз нямам нищо, щом той го е купувал. Ти си купувал, а тя нищо ли не е правила ? Като моето LG- папка и спинка само, а?

# 28
  • Мнения: 623
Какво занчи да ходи гола и боса- и ти като моя мъж- всичко е негово и аз нямам нищо, щом той го е купувал. Ти си купувал, а тя нищо ли не е правила ? Като моето LG- папка и спинка само, а?
5.5 години от 7 е било така. Готвене? - може би. Чистене? - почти винаги заедно. Секс? - какво беше това? През останалото време (1.5 години) на работа до обяд, след обяд - фитнесче, целутронен масаж и т.н.
Други подробности тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189065.56

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, ти си знаеш. Винаги съм се чудила що за добри мъже се падат на някои фльорци (да не се засегнеш).
И при мен е подобно.
Аз:
Готвене- първо, второ трето. Масата подредена.
Чистене- винаги сама и много стаи
Секс- всичко , но рядко поради взаимна непоносимост един към друг
През останалото време- работа до обяд, следобяд- гоблени, кулинария, домашем любимец, желание за прекарване времето заедно, но няма с кого...

Той:
'мъжка работа"- ел, ВИК или от сорта- мноооооооого рядко и при особено добро желание
Ремонти- жената се справя чудесно и без мен
Секс- на мен с всички ми е добре, защо да се ограничавам само с теб
На работа- от време на време
През останалото време- приятели, карти, жени, търкаляне на канапето у мама, обаче аз нося парите и всичко в къщи е мое, ти нямаш нищо.
Та отгоре на всичкоживеем у нашите и бой ям.

Както се казва- без коментар!

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 21:37 от Джемма

Общи условия

Активация на акаунт