Иска си обратно подаръците заради развода

  • 8 269
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 589
Пантер в друга тема се изцепи,че тук разведените сме пишели доста глупости...Сякаш ни е много кеф в какво сме се забъркали...ама, той ситият на гладен кога ще повярва?!
  Във всеки случай имах по-високо мнение за възгледите му...

# 91
  • София
  • Мнения: 1 754
Абе, моят си го поиска навремето, като се разделяхме и бебо бе на три месеца. Железният довод бе, че при мен ще израсне в мизерия и немотия, а баща му на бившия можел всичко да осигури (да се отбележи не бащата на детенце, който винаги се е бил в гърдите, че "нямало да си зареже магарето в калта", а неговия баща, за когото твърдеше, че по-скоро би умрял, отколкото да му поиска нещо). Та, каза ми: "Дай ми детето, защо при мен няма нищо да му липсва, а с теб ще израсне в мизерия и нищо не можеш да му осигуриш.". Отговорих, че ще му липсва майка му. БНД: "И по-добре".

Накрая приключи разговора с "Докато си седиш на ината (т.е. не искам да живея с него) пари от мен за това дете няма да видиш!" и си спази обещанието 7 години.

Няма нужда да обяснявам, че не е искал детето заради обичта си към него, а заради самия себе си. Той така и обича - заради самия себе си. Затова като мнозина нещастници пречупваше отношението към детето единствено през отношението му към мен. Абе, не ми се говори... Изобщо що обсъждаме хора, неспособни да обичат безкористно или неспособни да запазят уважението и добрите отношения в името на децата  #2gunfire
Добре, че има и такива, за които его-то не е първопричина за всяко действие.

А на Пантерко отдавна съм му казала, че докато не го завихри и него сляпата неделя, все ще ни навира довода "ти си го избрал/а", ама после  Twisted Evil оооох, само да се знаем още... Joy

# 92
  • Мнения: 1 425
...
А на Пантерко отдавна съм му казала, че докато не го завихри и него сляпата неделя, все ще ни навира довода "ти си го избрал/а", ама после  Twisted Evil оооох, само да се знаем още... Joy
Тържествено обещавам, ако стане така, да доида тук да ви се оплаквам  Laughing

# 93
  • София
  • Мнения: 1 754
Лесно ще ти е, с толкоз много вещи утешителки  smile3560  action032  remybussi

Panther,  newsm51 и много sorry за off-а

# 94
  • София
  • Мнения: 6 999
Моят сигурно си носи брачната ми халка на врата като вдовец.  Joy Joy Joy

Върнала си му брачната си халка?????  Shocked О, Боже...О, Боже...

Пантер, аз съм споменала част от подаръците, които съм правила /малка част Naughty/.

Върха в исканията си е бившия мъж на кръстницата ми: "Или малкия ТВ или Митко/малкя им син/."  Shocked Shocked ooooh!

# 95
  • Мнения: 274
Моят бивш не поиска нищо от подаръците си. Дори ни направи ремонт на Моя апартамент, заради детето си.
Гледа си детето, т.е. взима го достатъчно често, че детето да се чувства ОК с факта, че сме разведени.
Сега нямам проблеми, въпреки че при развода беше много гадно...
Естествено, с радост му върнах всичко, което АЗ сметнах за необходимо, но те си бяха само негови лични вещи. Всичко общо или мое (дори и подарено) си остана при мен...

# 96
  • Мнения: 1 732
Върха в исканията си е бившия мъж на кръстницата ми: "Или малкия ТВ или Митко/малкя им син/."  Shocked Shocked ooooh!

Мда. Двете струват еднакво. Tired Sick Tired

# 97
  • Мнения: 6 315
Върнала си му брачната си халка?????  Shocked О, Боже...О, Боже...

Ами да, след като я поиска с предтекст, че му трябвала за разтрогване на църковния брак и не я върна... Хем ми е смешно, хем ме е яд на него.

Последния път като взимаше детето му казах (кротко - имам свидетели за благия си тон и думи), че искам да ми донесе останалите дрешки на детето, които съм дала, защото нямам възможност да купувам непрекъснато и той се развика "Ти върнала ли си ми играчките, които аз съм му купил?!". Та така - като се разделяхме постъпи достатъчно благородно да ми остави телевизора - подарък за мен по слуачй раждането на детето от родителите му, но пък взе и приборите (т.е. нещата, които родителите му са НИ подарили)...

# 98
  • София
  • Мнения: 6 999
Margarita, твоя мъж е потвърждение на приказката, че хубавите ябълки свинете ги ядат  Sick  bouquet

Другия път просто му дай детето без дрехи. Изрод - дай му играчките и му кажи той да си играе с тях и като пита детвето къда са му ще му отговориш: "Тати си ги взе да си играе. "... То бива злоба, бива ама чак пък толкова...

# 99
  • Мнения: 6 315
Офф: Ти остави, ами те повечето са изпочупени и на боклука вече. Йоан е заринат с играчки у дома, но гледам да купувам дървени вече и то с проверено качество, защото им вижда сметката за нула време  Mr. Green.

# 100
  • Мнения: 193
Последния път като взимаше детето му казах (кротко - имам свидетели за благия си тон и думи), че искам да ми донесе останалите дрешки на детето, които съм дала, защото нямам възможност да купувам непрекъснато

В този контекст, моя пък купуваше (след като се разделихме) дрехи на детето и не й ги даваше да ги донесе вкъщи. Взима я, примерно, веднъж в месеца за по няколко часа, но първо си я води у дома, да я преоблече, че аз много грозно съм я обличала!!!

А детето по едно време си занесе при баща си торба с играчки - и не ги видяхме повече. Лошото е, че (детска му работа) занесе любимите си играчки и после плачеше, и трябваше да купувам нови!!!

Перкави са БНД - тата и туйто!
Пък нека някой се мъчи да ми доказва обратното!

# 101
  • Мнения: 161
Охххх като ви чета все ми идва на ум една леко перифразирана поговорка " Да се занимаваш с такива хора, като тия бивши дето си искат подаръчетата е все едно се бориш с прасе в кал, само дето на прасето му харесва". Да влачат там ...  като са опрели до женски парцалки и играчките на децата си  ooooh! 
Както каза Иса пари се печелят и вещи се купуват ама здрав разум и акъл  Naughty

# 102
  • Мнения: 589
Ами да влачат,зер...халал да им е! Не го казвам просто така,аз самата си тръгнах гола като пушка от брака.И какво,като му оставих просперираща фирма,къща,няколко коли и вила в Пирин? За няколко години профука всичко и от нафукан директор се превърна в недоволен наемник.Търчал бил и блъскал по 12-14 часа-ми да блъска,като нямаше акъл да съхрани постигнатото...

# 103
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Последния път като взимаше детето му казах (кротко - имам свидетели за благия си тон и думи), че искам да ми донесе останалите дрешки на детето, които съм дала, защото нямам възможност да купувам непрекъснато

В този контекст, моя пък купуваше (след като се разделихме) дрехи на детето и не й ги даваше да ги донесе вкъщи. Взима я, примерно, веднъж в месеца за по няколко часа, но първо си я води у дома, да я преоблече, че аз много грозно съм я обличала!!!

Перкави са БНД - тата и туйто!
Пък нека някой се мъчи да ми доказва обратното!
Да, да- и моят така прави. Купил на детето дрешки, за да имало у майка му- като ходи там да го обличат. Отделно и една торба дрехи изнесе от нас. ooooh!

# 104
  • Мнения: 412
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това?
Не.
Защо ли българските мъже не могат да губят и се комплексират, и стигат до такова ниско стъпало. А най ме е яд, че сестра ми не го е разбрала що за комплексар е, че даже се е оженила за него и сега не може да се отърве от проблеми, които той и създава.
Това, че сестра ти се е омъжила за комплексар и идиот не значи, че всички български мъже са такива.
разбира се, че не всички, но подобаваща част от тях са такива. две мои приятелки се развеждаха и едната връща подаръците дори по опис, направен от бившия й вече съпруг.

Общи условия

Активация на акаунт