А сега какво да правя?

  • 1 609
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 872
На 3 месечна възраст има "бум в растежа" и бебетата искат да папкат по-често.Пък и кой е казал,че трябва да яде на 3 и половина часа?От сокчетата най-много да му се обострят коликите

# 16
  • Мнения: 4 447
можеш да му даваш сокчета няма никакъв проблем щом ги пие.Няма да навредят



 Naughty

Може би има скок в растежа, споко, не се притеснявай и не връщай скочетата не е от тях проблема, сока не е засищащ. И може да поувеличиш дозата, да видиш как ще сте.  Peace

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Може да има и колики все още и затова да недоволства.Увеличи грамажа на млякото и интервала,но все пак то си знае колко му се папка Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами то е нормално да огладнява на 3 часа. Все пак е бебе на 3 месеца! Ние все още ядем на 3 часа, въпреки, че е на 4 м. и половина.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Увеличи количеството на млякото с 10-20мл. Вероятно има нужда от малко повече.
Peace
Сина ми по това време също започна да огладнява по-често и увеличих млякото
За сокчета- рано е ,ако още имате колики- изобщо не давай/от опит го казвам/

# 20
  • Мнения: 1 111
аз досега приготвях мляко от 130мл....сега стана 150л...не е  ли много?Нали казават че 3 месечно бебе трябва да се храни през 3 часа и половина....за да не се пренатовари стомахчето?!Ох незнам имам усещането че ще лудна....ето сега го нахраних и пак нещо е недоволен..... Cry

За хранене през 3 часа и половина на бебе на 3 мес. от теб чувам Rolling Eyes

Моят син е така - нахранва се и е кисел,все мрънка,но той по принцип си е ревлив...Да не би  и при вас да  е така,твоето бебе от кротките и спокойните ли е? Защо мислиш,че е недоволен от храната?
Аз храня моя с Аптамил и като навърши 4 мес. минахме на Аптамил 2 и ми прави впечатление,че е по-сит от него,много често не може да си изяде грамажа...
Вие какво мляко пиете?

# 21
  • Мнения: 481
Педиатърката каза че през 3 часа и половина освен това и по 130мл максимум 140мл мляко да пием...но на него не му стига....свършва в шишето и се сърди.Затова му правя по 150-160мл....,прост ме е страх да не се ошишкаме...Иначе му давам също Аптамил 1 и скоро трябва да минем на 2

# 22
  • Мнения: 721
Педиатърката каза че през 3 часа и половина освен това и по 130мл максимум 140мл мляко да пием...но на него не му стига....свършва в шишето и се сърди.Затова му правя по 150-160мл....,прост ме е страх да не се ошишкаме...Иначе му давам също Аптамил 1 и скоро трябва да минем на 2
Миличка, спокойно. Това с нашишкавяването да не те притеснява.
Извинявай, че ти го казвам, но - Педиатърката ти да си гледа работата!!! Много ми е чудно, ако тя е гладна и и дадът на половината от това, което яде по принцип, дали няма да се ядоса?
Щом детето ти е гладно, направи му една доза от 180 мл и виж колко ще изпапа. Ако детето ти се нахрани, то ще спре да яде дори да има още мляко в шишето. Другите мами също са прави, че може да сте в криза на растеж и оттук нататък ще е така. Като пример ще ти дам моето дете, което е на 1 г. и 3 месеца и понякога си изяжда 210 мл Ам, понякога иска повече, а преди 3 вечери изяде само 60 мл. На всичкото отгоре яде през 3,5 часа, понякога през 3 часа. Абе прави си каквото си иска Grinning Така че споко. Остави детето да те води.

Само сокове не давай!

# 23
  • Мнения: 481
Munichka....права си за това..но да ти кажа така и немога да арзбера кога се е наял мишока..най голямата доза досега е 160мл и то като добавиш млякото става повече .Та в шишето нищо не остава.....и като свърши се сърди и аз му пъхам бибата..та се успокоява....и това ли не му стига? Shocked.Имам чувството че е като котките....колкото и да им даваш го изяждат и после повръщат....може цял ден да ядат... Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 721
Munichka....права си за това..но да ти кажа така и немога да арзбера кога се е наял мишока..най голямата доза досега е 160мл и то като добавиш млякото става повече .Та в шишето нищо не остава.....и като свърши се сърди и аз му пъхам бибата..та се успокоява....и това ли не му стига? Shocked.Имам чувството че е като котките....колкото и да им даваш го изяждат и после повръщат....може цял ден да ядат... Rolling Eyes
Някои деца папат повече! Защо не пробваш да му дадеш 180 мл, пък нека видим дали ще ги изяде. Не го дръж гладно милинкото

# 25
  • Мнения: 481
Не.,,,,аз не го държа гладен...немога да направя такова нещо...но имам усещането че не е толкова гладен след като свърши в шишето,,,ами просто се успокоява с цокането..Ще пробвам да му дам 180,но и това май ще изпие... Shocked

# 26
Опитай да смениш млякото . А също знам 4е не е хубаво да се прекалява , за това си има дози . Ина4е моята щерка си хапваше по толкова през 2 h. -2,30 h. Simple Smile  Сега на 5м и половина яде по 180гр АМ.

# 27
  • Мнения: 498
можеш да му даваш сокчета няма никакъв проблем щом ги пие.Няма да навредят


Да бе "няма да навредят"..... освен пък ако не навредят..... но защо да не поекспериментираме малко с чуждите деца..... Хайде преди да правиш необмислени изказвания да седнеш и да почетеш малко  ooooh!

Към авторката: бебето едва ли огладнява защото си му спряла соковете. Все пак детето расте Wink Увеличи количеството мляко и го храни когато е гладно.
В крайна сметка ти винаги ли огладняваш в 1 на обяд? Не, нали.... Понякога си гладна още в 12 часа, а понякога огладняваш чак в 2 Simple Smile Дори и възрастните не огладняват "под час", а какво остава за едно малко бебе.
Добре де защо все трябва да се заяждате бе момичета.Жената е казала че няма да навредят,още повече тя е давала вече сокчета.Аз съм чела колкото искаш и пак казвам че няма да навредят!

# 28
  • Мнения: 1 800
Сина ми е на 4 месеца и е на АМ. Не се притеснявай ние стигаме до 200мл( от преди да навърши 4 месеца). Тази сутрин за 1.5 часа изяде почти 300мл Shocked. Не се събужда през нощта и сутрин е доста гладен. Аз не спазвам режим, ако е гладен -храня го. Според мен е още малък да го слагам на режим. Той обаче като е сит, спира да яде и само си играе с биберона. Никога не е повръщал.
 
За сокчето е малко рано Peace. Нормално е, ако му е харесвало и е бил свикнал да му липсва сега. Аз съм давала на моето бебе 1:1 с вода за запек, но не се препоръчва от педиатрите тук ежедневно да се дава на тази възраст. Просто организма на бебето не се нуждае от допълнителни течности, АМ/кърма е достатъчно, особено ако пък си похапвате повечко като нас. Hug

Общи условия

Активация на акаунт