Ела при нас с кълбо и кука - плетаческият клуб е тука!

  • 253 699
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 199
Здравейте  Hug
включвам се за първи път и аз много обичам да плета  knit

плета си от 13-14 годишна   bouquet
включвам се с малко снимки
повлияна от чужбинска мода си оплетох Пончо
но не съм виждала да се носят тука в България, вие как мислите има ли почва у нас, или е смешно да се носи това нещо  Blush
Пончо
червено е на цвят но много не си личи
пак

и шапка   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 072
Пончо, наметки, старинните, огромни триъгални шалове от времето на бабите ни. Всичко е модерно в момента. Но по принцип Бг си е 1-2 години на зад. Чакам да ми дойде музата за фото сесия. Аз има оплетени две наметки. Едната е в комплект с ръкавели.

# 17
  • Мнения: 9 903
Snejana_G отдавна не е писала тук, но пък от три дни си има момиченце - видях в отчетните Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 072
 Grinning Wink Браво, браво, сега ще има интерес към бебешките пелени предполагам.

Да й е живо, здраво и честито момиченцето.   bouquet

# 19
  • в баира
  • Мнения: 861
Здравейте от мен!
Доста неща съм изплела на две и на една кука, но в последно време рядко ми остава време за това хоби. Сега ще ви покажа част от моите творения,само детски:

шапка
шапка
елек
рокличка

# 20
  • Мнения: 466
Поздравления на всички, разгледах доста красоти!

Айля, имам  въпроси към теб понеже ми хареса много пончото ти , а от миналата година съм си купила прежда за такова и  само го захванах и така си  остана.  Ти откъде започна да го плетеш ? От долу или от деколтето ? Ако имаш някаква схема , че се рових, но не можах да намеря точно за този вид ще съм ти благодарна, ако можеш да ми я пратиш. Интересува ме по-скоро кройката.

# 21
  • Мнения: 2 199
Поздравления на всички, разгледах доста красоти!

Айля, имам  въпроси към теб понеже ми хареса много пончото ти , а от миналата година съм си купила прежда за такова и  само го захванах и така си  остана.  Ти откъде започна да го плетеш ? От долу или от деколтето ? Ако имаш някаква схема , че се рових, но не можах да намеря точно за този вид ще съм ти благодарна, ако можеш да ми я пратиш. Интересува ме по-скоро кройката.

Здравей  Hug
започнах го от "врата" така да се каже с 50 бримки примрно след това на всеки два ред
увеличаваш бримките с наметки посредата  newsm78
и аз как го обясних  Tired

примерно са 50 бримки след 2 ред плетеш до 24 бримка след това наметка плетеш 2 бримки намятка и после другите 24
плетеш един ред моята плетка е "опакова"  Embarassed ако се изразявам правилно
след това на 2рия ред плетеш до 25 бримка една наметка 2те бримки изплиташ
след това една наметка и после останалите 25
и така си става като ъгъл Wink
предницата и гърба поотделно се плетат  bouquet
аз бях го видяла от някъде този модел, но сега не мога да го намеря  Cry
Това може да ти хареса

# 22
  • Мнения: 466
Благодаря ти   bouquet  за светкавичното просветление. Горе - долу се ориентирах как да стане. Аз първоначално си мислех, че са 4 триъгълника и си изплетох единия, но след това  реших, че не е трябвало така и го зарязах. Точно днес питах майка и тя ми подхвърли, че може би се захваща от деколтето, както и ти ми обясни.Много на време показа пончото.

Този модел, който си ми дала е хубав, но аз искам да няма такъв шев отстрани на рамото. Дори това по-лесно се плете понеже са два правоъгълника, които се зашиват. Освен това  искам и да е с поло яка. Ще видим дали ще го оплета и тази година  Embarassed , че  нещо не съм много в последно време по плетките, но  сега като се захлади започнах да си мисля за тях.

# 23
  • Мнения: 2 199
това което ти пратих на линка се плете от един дъъълъг правоъгълник като шал  Peace
е може да закриеш шева  Twisted Evil
а поло яката е лесна, а изобщо пончото се плете лесно  Crazy
успех

http://orguormek.blogcu.com/1778754/

# 24
  • Мнения: 1 111
Фифундрела, много хубави са нещата,които си изплела.
Може ли моделчето на елечето и горната част на рокличката - лесни са и доста спорни,предполагам,ще се изплетат бързо. Peace

Айля, и ти си показала хубави неща.Жалко,че още не мога да свикна да плета на две куки Sad,но твърдо съм решена да опитам с терлички за бебето...стига да намеря време Rolling Eyes
Много ми харесаха терличките от турския сайт,Айля  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 199
Фифундрела, много хубави са нещата,които си изплела.
Може ли моделчето на елечето и горната част на рокличката - лесни са и доста спорни,предполагам,ще се изплетат бързо. Peace

Айля, и ти си показала хубави неща.Жалко,че още не мога да свикна да плета на две куки Sad,но твърдо съм решена да опитам с терлички за бебето...стига да намеря време Rolling Eyes
Много ми харесаха терличките от турския сайт,Айля  Heart Eyes

Ако се налага ще превеждам  Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 466
Лесна е поло яката, когато деколтето е заоблено  Thinking, ако го направя по по-лесния за мен начин с правоъгълници деколтето си става триъгълно и как ще захвана яката  Crossing Arms. Няма ли да е грозно?

Айля , ако ми пуснеш още някой модел направо така ще се объркам, че вече съвсем не знам коя плетка да захвана Joy  hahahaJoy Всички модели са супер, а това оранжево пончо много ми хареса. Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 2 199
Тогава за триъгълното пончо можеш да почнеш плетенето от яката  Peace
плетеш "поло" яката да речем 15-20 см двоен ластик или единичен както си решила и след това
почваш както ти описах  Hug
така всичко ще бъде оплетено заедно и няма да се чудиш как да ги свързваш
 Heart Eyes

ще те объркам още повече
Ето Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 199
Ще покажа още 2 неща които съм си плела, просто това ми е хоби   bouquet
и много се радвам, че има место и за плетачи

 Hug
червена блузка

но естествено не си личи цвета  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Написаното име е моето  Flutter

# 29
  • Мнения: 9 903
хм, само аз ли не отварям турските сайтове?

а, вече се отварят.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 10:21 от тити

Общи условия

Активация на акаунт