КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС

  • 69 135
  • 419
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 182
Здравейте и аз се включвам в темата и на нас ни предстои тази истерия с кандидатсването, но ние още сме назад с материала, аз определено предпочитам уроци пред курсове, но още не сме избрали учител по БЕЛ, защото по математика таткото ще я подготвя.  ooooh! и аз така като Лиони от време на време се ядосвам и казвам защото пък трябва да ходиме на уроци и курсове, ние да не сме ходили, ама образованието има огромна промяна и явно в училище не се учи като преди.
Ще следя темата с интерес.  Simple Smile Peace

# 76
  • Мнения: 2 829
истината е че при момчетата е малко по-лесно!определено е по-нисък бала!
лиони,аз нямам твоя кураж -за съжаление Simple Smile
и сина отсега ходи на школа-доволен е ,съвсем определено!
не иска сутрин да става -и то в неделя-обаче това  е положението Wink
не съжалявам нито за миг ,че започна още от 6 клас-защото ,мисля,че ще му е от полза-

# 77
  • Мнения: 1 210
Смятах да отворя нова тема, но много щяхме да се разводним. В крайна сметка, въпросът, който ще задам е за нашето отборче.
Та, накъде сте се запътили при успешно положен тест или с други думи каква е мечтата на децата ви- къде искат да учат? Също и какво искате вие за тях  Wink
Дъщеря ми най- най- най- много иска Американски колеж, после- Френската гимназия. Не мога да пробия за Немската и това си е. Вече май и не желая, а и не  и е лош избора.
И друго да попитам- дано не ви се стори много тъп въпроса, но...какъв е критерият, който определя гимназиите като елитни? Не реагирайте първосигнално, знам, че се подреждат според бала  на кандидатите, според условията...Моят въпрос всъщност изисква вашите мнения. Ще дам пример- аз  смятам, че 91 Немска е първа във всички класации, защото дава възможност за получаване на немска диплома, с която от своя страна може да се кандидатства в Германия...и тук според мен следва най- важното обстоятелство, която я прави най- желана- в Германия обучението е безплатно. Т.е, получаваш шанс за отлично и евтино образование.
Така стои въпросът и с Френската гимназия- там също има възможност за обучение във Франция, а там също обучението е безплатно.
Какво е положението с Испанската гимназия...защо е втора в класациите? Никак не изключвам нивото на обучение и все пак за мен е по- важна реализацията след това.
Съвсем не смятам, че информацията ми е изчерпателна или разсъжденията ми са в правилната посока. Как смятате вие?

# 78
  • Мнения: 3 740
Доколкото знам, в Германия може да кандидатстваш и без немска диплома. Поне една приятелка на дъщеря ми замина да учи там след като завърши 31 СУЧЕМ. Просто предварително се държи изпит по немски.
Същото е и за обучението във Франция. Друга приятелка замина да следва в Бретан (не помня точно къде), след като завърши 1 АЕГ - френски учеше извън училище.

# 79
За всички мами от Варна които ще кандидатстват с изобразително изкуство, рисуване или приложно ето това е моето предложение]
Успех Simple Smile

# 80
  • София
  • Мнения: 900
didkapitka,
в грешка си за Франция. Там има задължителни такси - ежегодно!
Да - води се безплатно, ама не е точно така!
При моите проучвания, елитността я определяха,
с успеваемостта на децата за ВУЗ.
Имайте предвид, че нашите деца ще завършат в Европейкия съюз!
Дисциплината, изискванията и контрола, бяха моите водещи фактори,
при избора на училище.
И естествено адекватната диплома.
За пример:
НФСГ има авторитет и е призната и преди нашето членство!


# 81
  • Мнения: 150
didkapitka,
в грешка си за Франция. Там има задължителни такси - ежегодно!
Да - води се безплатно, ама не е точно така!
При моите проучвания, елитността я определяха,
с успеваемостта на децата за ВУЗ.
Имайте предвид, че нашите деца ще завършат в Европейкия съюз!
Дисциплината, изискванията и контрола, бяха моите водещи фактори,
при избора на училище.
И естествено адекватната диплома.
За пример:
НФСГ има авторитет и е призната и преди нашето членство!


Че то горните критерии са правопропорционално свързани с броя и успеха на желаещите да кандидатстват там - защо тогава за критерий просто не приемем входящия бал. Толкова е простичко - все пак говорим за държавни училища.



# 82
  • Мнения: 150
Че то горните критерии са правопропорционално свързани с броя и успеха на желаещите да кандидатстват там - защо тогава за критерий просто не приемем входящия бал. Толкова е простичко - все пак говорим за държавни училища.

Елитността на определени училища идва наистина от успеваемостта за ВУЗ /сега не е достатъчна тази за българските ВУЗ/, от подготовката и дисциплината, от средата особено, от имиджа на училището в страната и извън нея, от учителите, от извънкласната дейност, от базата. Ама всичко това си е свързано. Да не забравяме традициите.
Мисля, че на всички са ни ясни първите десет в това отношение училища в София.
Моето желание е едно от тези училища. Дъщеря ми класира на първите места в желанията си Първа немска и Първа английска. От 6 годишна учи активно немски език - затова този език е водещ за нея. И иска комбинация с английски език . Но скоро ми предяви претенции, че иска да е частна ученичка и в 18 -то - искала да учи и японски или китайски . Тя май не си дава сметка за какво натоварване става дума.

Но всичко това са само желания  - останалото зависи от резултатите - тогава ще седнем вечерта и ще умуваме.




# 83
  • Мнения: 114
Значи,първо искам да кажа,че в Германия обучението ВЕЧЕ не е безплатно - от около година-две,май.Сигурна съм в това.Така че,дали в немската,дали някъде другаде - ако искаш в Германия,ще си платиш.
И второ...тази година испанската гимназия е на върха.Доказателство - 90 човека са кандидадствали за ЕДНО място,което прави някъде към 2100-2200 души,а са влезли 130.Мисля,че е показателно.
Освен това,испанската има традиции и учителите не се сменят на 3 месеца.Вече 17 години не са сменяни директорът и зам.директорът на училището.Не го казвам,защото уча в ИЕГ,а защото много хора са потвърдили тези факти и всичките възпитаници са се реализирали по някакъв начин.Няма такива,които да са останали да метат улиците.
Ами това е всичко,което мога да кажа.Успех с избора  bouquet

# 84
  • Мнения: 3 479
Та, накъде сте се запътили при успешно положен тест или с други думи каква е мечтата на децата ви- къде искат да учат? Също и какво искате вие за тях  Wink
Дъщеря ми най- най- най- много иска Американски колеж, после- Френската гимназия. Не мога да пробия за Немската и това си е. Вече май и не желая, а и не  и е лош избора.

дидкапитка, синът ми иска да бъде оставен на мира и да си кара скейтборда през лятото и сноуборда през зимата Close Аз искам той да е щастлив, обаче не тъповато щастлив, а да бъде човек, който да вижда и осъзнава какви възможности му се дават и да направи своя избор, да бъде търсещ, знаещ и можещ, в която област си реши.
По принцип нашето желание е Американският колеж, но синът ни има известни пропуски в математиката, а и по принцип се очертава като по-силен в езиците. Това е мнението и на всички учители по езици при които е учил - учителката по иврит от 134то, както и няколко частни учителки по английски. Сега в Евростар започна да учи и немски, което ме радва, защото тъкмо ще разбера какво му е отношението към езика и ще можем да направим по-правилен избор като му дойде времето. Аз по принцип съм пристрастна към немския, защото съм завършила немска езикова гимназия и знам, че този език дава много възможности днес.  Всъщност аз вече го питах той как му се струва немският, той вдига рамене: ами добре. Нито положително, нито отрицателно е настроен. Даже си мислих тия дни, че дори да го приемат в 1НЕГ няма да го напъвам да кандидатства за Лайстунгскласа. Ще го оставя да видя как ще се справи сам в толкова силноконкурентна среда, защото той има проблеми с мотивацията за учене, особено пък и когато инициативата произтича от нас. Може би ако сам реши да се бори, ще бъде доста по-мотивиран да се докаже.
Ох, дълго стана пък и всичко е в сферата на предположенията. Не ми се иска да слагам тигана, докато рибата още е в морето Embarassed

# 85
  • Мнения: 1 210
Галче, много си права... обаче нали се очаква от нас да се държим като порастнали...иначе яхам ролерите на мига  Joy hahaha Joy
А най- лошото/хубавото на Американския колеж е, че:
1. В Иванови, а и никъде другаде не могат и не са оторизирани да подготвят за изпита
2. Разчита се ИЗЦЯЛО на логиката, интелекта и потенциала на детето. В някой от форумите четох, че деца от 6 група на Иванови/знаем, че това е опашката/, са били болшинството от училището, приети в колежа.
Оттук следва, че трябва да сме доволни- хората си имат собствени критерии, по които оценяват децата и претеглят умствения им багаж. Аз за себе си смятам, че ако не приемат дъщеря ми в Американския колеж, в такъв случай е било абсолютно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да я пратя на допълнителни уроци- помощта е била навременна и адекватна- без нея детето ми е нямало да се справи. Мисля, че ме разбираш какво искам да кажа.  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 150
Относно Американския колеж - във Веди има група за подготовка за Американския колеж, но не я оповестяват, знаете, че не е редно. Там основоното качество което се иска при попълване на тестовете е бързина и хладнокръвие. Но вас не ви ли смущава това, че изпитите се провеждат само и единствено с МОЛИВ. За какво ви говори това ???
За резултата за Американския колеж мисля , че водеща е ролята на есето.

# 87
  • Мнения: 1 210

За резултата за Американския колеж мисля , че водеща е ролята на есето.

Да, в сайта им ясно е указано, че само на най- добрите 400 есета се проверяват тестовете. От тях вече се класират 200 деца, които са се справили добре и на тестовете. Останалите горят.
Относно "молива", не смятам, че училище от този ранг и с тези традиции би позволило "нечестна игра". Още повече, че всичко е доказуемо и подсъдно, така че ми е смешно дори да го мисля. Моето мнение е, че от там най- малко могат да се очакват манипулации. Още повече, че е платено.

# 88
  • Мнения: 2 993
Много са нещата, за които трябва да се благодари на Иванови. При тях обучението, ученето на организираност, изказване на мнение, учене с желание са само част от положителните придобивки за децете ни, които ще са им полезни не само при кандидатстването сега, а и в бъдеще. Познавам майки, на които децата им са вече в университети изван България и всички споделят , че сега е по-лесно за децата им, защото са минали през закалката "Иванови"

# 89
  • Мнения: 3 479
За резултата за Американския колеж мисля , че водеща е ролята на есето.

Аз пък това не го знаех. Една учителка ми беше казала, че всъщност от по-голямо значение е математиката, а се отварят есетата на тези, с най-добри тестове.
Благодаря за информацията, не си бях направила труда да прочета сайта.

Общи условия

Активация на акаунт