Избор на PVC дограма и на фирма

  • 18 155
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 116
Декьонинк, но от СБКИ или Кьомерлинг от Юнипласт!

# 16
  • Мнения: 125
Ние слагаме на къшата дървесен декор,поръчахме я от една фирма до нас в Бъкстон казва се Просист,а дограмата е немска ROPLASTO с ка -стъкло много добра цена ни излезе.

# 17
  • Мнения: 2 211
Шуко, но не от Алупласт, а от Лиа.

# 18
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,

Все още не сме сложили дограмата - искахме да посетим фирмите на Стройко, за да видим на място профилите.
След като днес ходихме на Стройко, се колебаем между следните фирми:
 - Скайлайн - дограма Декьонинк - 5 камерна;
 - Агнесика Пласт - дограма Кьомерлинг - 5 камерна;
 - Вентакс - дограма Века - тук колебанията даже се раздвояват между система Softline MD - 3-камерна и Softline AD - 5 камерна (цената е еднаква);
 - Eurostill - Gealan - 6 камерна

Моля, който има някакви впечатления най-вече от фирмите (монтажниците им) да ми помогне в избора. Обковът навсякъде (с изключение на Кьомерлинг - GU) е Siegenia.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 193
Kьомерлинг!
Един наш приятел е с дограма на Кьомерлинг в едната стая, а в другата с една друга известна марка(просто не си спомням коя точно). Просто няма място за сравнение Naughty
Ние също незнаехме към кой да се обърнем и когато видяхме разликата си поръчахме Кьомерлинг.
Успех Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 116
А от коя фирма си поръчахте Кьомерлинг - останхте ли доволни от монтажа им, гаранциите?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 193
Сити-Комфорт.
Но ние сме във Варна. Не мога да кажа за гаранциите. На нас не са ни я монтирали още.
Просто видях два различни вида дограма в един апаратамент, а и нашия познат каза че е по-доволен  от Кьомерлинг, по добре изолирала Naughty
А и на външен вид изглежда някак си по-добре. Някакси по-заоблена е (ако такова определение може да се използва за дограма Mr. Green)

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
ако се спрете на Кьомерлинг, само да обърна внимание, че цените на Агнесика Пласт са мъничко по-високи от тези на Унипласт, а сроковете за изпълнение - малко по-дълги.
не знам дали на Стройкото не правят отстъпка някаква, разбира се.
информацията ми е от сравняване на оферти,които ни направиха 2-те фирми преди 1 седмица.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 079
А от коя фирма си поръчахте Кьомерлинг - останхте ли доволни от монтажа им, гаранциите?
Кьомерлинг  от Унипласт.  Peace
Дадохме запитване за дограмата по e-mail-а, направиха офертата, обадихме се, за да ни направят поръчка. След два дни дойдоха в точно уречения час, направиха измервания, дадохме капаро - половината от цената на дограмата, след две седмици дойдоха и поставиха дограмата за 3 часа, като си и почистиха след тях всичко, включително и праха.  Hug
На въпроса: Доволни сме от монтажа - вече две години нищо не се е развалило, механизмите са железни!  Peace
А гаранциите са стандартните (не ги помня, а не ми се търси договора сега ....  Embarassed).

# 24
  • София
  • Мнения: 116
ако се спрете на Кьомерлинг, само да обърна внимание, че цените на Агнесика Пласт са мъничко по-високи от тези на Унипласт, а сроковете за изпълнение - малко по-дълги.
не знам дали на Стройкото не правят отстъпка някаква, разбира се.
информацията ми е от сравняване на оферти,които ни направиха 2-те фирми преди 1 седмица.

А имате ли някакви отзиви като сравнение работата на монтажните групи на двете фирми?

Първоначално се бяхме ориентирали към Унипласт, но това което ни разколеба са някои негативни отзиви за отношението им към клиентите и за монтажа. Също така човек, който има Кьомерлинг с GU обков и Тисен със Siegenia обков ми каза, че е много по-доволен от Siegenia. Агнесика също ползват GU, но поне участват на Стройко (за разлика от Унипласт) и успях да видя мострите им. Добре изглеждат, но и мострите на другите фирми, които съм посочила изглеждат добре. На Стройко Агнесика имат 12% отстъпка.

Единствената фирма, на която видях профил с централно уплътнение (MD система) е на Вентакс - профил Века. Но MD предлагат само трикамерно (петкамерното ставало много скъпо).

Все се надявах, че ще се включи някой, ползвал услугите на някоя от тези фирми...Дано все пак някой сподели впечатления от Скайлайн, Вентакс или Евростил.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не познавам в детайли софийския пазар, основно само "Братя Градеви" и "Скайлайн", като на вторите бях 2 години представител за Варна, но един съвет от мен: довери се на дългогодишни фирми, с голям капацитет. Много е важно с какви машини е произведена дограмата. Монтажа е важен, но не мога да си предтавя какво значи изключително некадърен монтаж. Щом като си отвориш крилото и то стои там където си го оставила и не се затваря или отваря, значи нямаш грижи. Огромни разлики между големите фирми няма да намериш. По нагоре имаше много изчерпателно обяснение какво точно да следиш. Но реакция на поръчка в рамките на 2 дни ми се вижда несериозна. Веднага бих се замислила, защо е така, защо не са натоварени.
Да обобщя набързо: немски профил ( камерите не са от решаващо значение), метален регулируем обков, стъклопакет с К- стъкло (мин. 24 мм). Всичко останало е излишно задълбаване в детайли и търговски трикове на фирмите.
П.С. В къщи имам най-евтиния "Блик", само с 2 уплътнения, но с К-стъкло - Е, не е мръднал, вервайте ми! Laughing

# 26
  • Мнения: 73
Алу-пласт! О, извинявай, ти питаш за PVC, а аз съм с алуминиева дограма от тази фирма. Въпреки това съм много доволна.

# 27
  • София
  • Мнения: 116
Благодаря на всички. Ако още някой може да ми помогне със съвет, ще се радвам. До понеделник трябва да изберем фирмата и да сключваме договор.

# 28
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Сложихме си Саламандър. Мисля, че е най-доброто на пазара. Peace

# 29
Вератек също са добри, немски са. От 2 г. съм с такава и съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт