За добрите дела и за кого ги правим

  • 1 465
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Всичко, което правим го правим за себе си-и доброто, и лошото. Всичко се връща-като бумеранг. Като правиш добро излъчваш добра енергия и тя привлича доброто към теб. И обратното-изпълнен ли си с лоши мисли към другите, също ти се случват лоши неща. Не знам дали ми разбрахте обърканото обяснение, но съм сигурна,че е така.

# 16
  • Мнения: 2 471
Всичко, което правим го правим за себе си-и доброто, и лошото. Всичко се връща-като бумеранг. Като правиш добро излъчваш добра енергия и тя привлича доброто към теб. И обратното-изпълнен ли си с лоши мисли към другите, също ти се случват лоши неща. Не знам дали ми разбрахте обърканото обяснение, но съм сигурна,че е така.

Да това е отговора, благодаря

# 17
  • Мнения: 1 250
След като съм решила да го направя, следователно ми носи някакво удовлетворение. А и защо да го хвърля, като може да е полезно на някой друг. Нямам нужда от потупване по рамото. Ето сега, например, много ме е яд, защото от месец и повече се опитвам да даря дрехи на един местен детски дом, а не мога. Никога не вдигат телефона, а колкото пъти и да отидох до там, никой не ми отвори. Мога да отида да ги хвърля, че ми седят по средата на стаята, но не, искам да ги дам.

# 18
  • Мнения: 377
И аз си мисля, че по-скоро го правим за себе си, да се почустваме по-добре. Винаги съм се чудила дали хората към които е насочена помощта ми я възприемат както и аз, дали наистина това, което за мен е важно е важно и за тях. Confused
И поради тази причина никога не съм очаквала благодарност или нещо от сорта.

# 19
  • Мнения: 27 524
Всичко, което правим го правим за себе си-и доброто, и лошото. Всичко се връща-като бумеранг. Като правиш добро излъчваш добра енергия и тя привлича доброто към теб. И обратното-изпълнен ли си с лоши мисли към другите, също ти се случват лоши неща. Не знам дали ми разбрахте обърканото обяснение, но съм сигурна,че е така.

Разбрахме го и светът би бил страхотно място, ако това наистина беше вярно. За съжаление, ни най-малко не е  Cry

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Вчера направих нещо спонтанно
с идеята, човекът за когото го направих
да се зарадва още от сутринта Simple Smile
Наистина успях да направя щастлив един човек днес
и ми е много много хубаво  Hug

# 21
  • Мнения: 3 782
И аз като Блонди смятам, че е важен резултата. Чувствам се длъжна, защото Бог е бил благосклонен към нас- здрави сме, можем да отделим някой лев или дреха, чувствам удовлетворение, значи да - правя го за себе си.
Да първо го правя за себе си, нали каквото го правиш го правиш с мисълта,че ако на теб ти се случи, ще има кой да ти помогне. Мазохистично е, ама има логика. Правя го и заради себе си, защото така към възпитана, не мисля първо за себе си, а за другите. Винаги ще дам всичко от себе си, раздавам се много и не винаги осъзнават моето давателство, ама да се живи е здрави.
След това го правя заради хората, защото всички сме хора и трябва да си помагаме.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Ако всеки за себе си стигне до отговора, който аз съм си дала за мен, сигурно ще се живее по-лесно.Като си помисля колко сме лоши понякога и то с най-близките си....А нали знаете думите-направи добро и го хвърли зад гърба си
Защо е казано? Хората след теб ще го оценят, не тези, на които си помогнал точно в този момент. Никой не обича да се чувства длъжен на някого. Благодарността -ако е искрена, се изразява с действие. Когато може този човек ще помогне на друг, не на теб. Това е един чудесен кръговрат. Тогава той ще се сети за теб и ще се почувства на твоето ниво, и ще ти е благодарен,че си му показал начина.

Хайде стига толкова, че започнах за звуча като библейски пророк- с дъъъъълга бяла брада

# 23
  • Мнения: 516
Николова, има и друга поговорка- Направи добро и яж л**но. Как ще я коментираш нея?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Май има нещо общо с предишните ми излияния-никой не обича да се чувства длъжен, да е благодарен някому. Вместо да ти благодари, ако не е добър човек ще ти търси недостатъците, за да се самоуспокои- е, и той си има кусури, да не ми се прави. Или пък - не съм го молил! Случва се, нали?

# 25
  • Мнения: 516
Не знам. Аз действам по вдъхновение. Между другото много мразя да се чувствам задължена и много мразя да ми се чувстват задължени за нещо. Това опорочава идеята.

# 26
  • Мнения: 3 268
Не знам. Аз действам по вдъхновение. Между другото много мразя да се чувствам задължена и много мразя да ми се чувстват задължени за нещо. Това опорочава идеята.
Съгласна съм.

# 27
  • Мнения: 3 782
Не знам. Аз действам по вдъхновение. Между другото много мразя да се чувствам задължена и много мразя да ми се чувстват задължени за нещо. Това опорочава идеята.
Абсолютно съм съгласна,абе човек ако реши да направи нещо, трябва да го направи от сърце. Ако започне да се замисля, ама защо ,ама как ... е не това не излиза от теб, от същността ти.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Може да не е приятно да се чувстваш задължен, вярно. По-добре да си обясним защо е така и как да се отървем от това чувство, вместо да се комплексираме,че има по-добри хора от нас и трябва да сме им благодарни.

# 29
  • Мнения: 2 471
Уф, аз какво исках да кажа, то какво излезе.
Скоро, разбрах колко добри хора има и не защото са дали дрешките от своето детенце на друго, и не защото са дарили пари ............
Просто има хора, които го правят. Но аз за себе си се размислих............ И не очаквам да ме разберат всички.  Това, че жената попита - как да разбера дали наистина някй е в нужда, ме накара да пусна тази тема тука.

Общи условия

Активация на акаунт