Септември ще бъде Май...

  • 7 900
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 161
Настръхнах.Извинявам се на Гео Милев.

Видя ли какво може да причини на човек училището?
Разбираш ме какво ти казвам.
Хващат нещо, тъпчат ти в главата безумия и ти се додрайфа.
После - Гео - идиот.
Ей затова се отказах от преподаването на литература.
Колко години съм го мислила за неудачник и ненормален,а той бил прекрасен.

# 46
  • Мнения: 3 153
Честно казано, без да се замислям над тези думи философски, знам едно- септември НЯМА да бъде май................. имайки предвид как навън е 9 градуса по Целзий...... мразя студа (и сори за офф-а)

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
Колко години съм го мислила за неудачник и ненормален,а той бил прекрасен.
Сложността на изживяването при него е и сложност на строфата.
Разбира се, не е за всеки, доста е метежен, много страстен, хаотичен, но изживяванията на образите са толкова релефни, че прекрасно пасват на по-страстните натури.
А за Гео в училище децата остават с впечатление, че е някакъв с мотика, сопа, търнокоп...абе...

А той е бил изумителен ерудит.

# 48
  • Мнения: 4 447
Ей, Шанел, изкушавам се да продължа мислите ти.
Тая тема, току-виж, ми станала любимата....

Ама не зная дали няма да е спам.

Не мисля, все пак има го като част от върпоса ...или само от едноименното стихотворение...

А, Яворов,наистина не е луд, друго имах предвид, но нейсе.  Grinning

# 49
  • Мнения: 4 447
Честно казано, без да се замислям над тези думи философски, знам едно- септември НЯМА да бъде май................. имайки предвид как навън е 9 градуса по Целзий...... мразя студа (и сори за офф-а)

кое е офф-а? Thinking

# 50
  • Мнения: 2 161
Направила съм си един мислен списък от въпроси,които искам да задам на преподавателите си от "елитното" училище,което съм завършила.При евентуална среща.Да не забравя да питам учителката си по литература на какво основание ни е държала на дистанция от този Гео,който Клонка представи сега.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 840
Ей, Шанел, изкушавам се да продължа мислите ти.
Тая тема, току-виж, ми станала любимата....

Ама не зная дали няма да е спам.

Не мисля, все пак има го като част от върпоса ...или само от едноименното стихотворение...

А, Яворов,наистина не е луд, друго имах предвид, но нейсе.  Grinning

Яворов в някакъв смисъл е бил луд.
Луда глава - също.

Щанел каза, че жена му му изяла главата.Може и така да се каже.
Но те с Лора са имали особени преживявания, играли са страхотни игрички.
Някои хора от форума, които се мислят за особено дръзки и изобретателни биха им завидели за фантазията и за умелото жонглиране с живота и смъртта, с предизвикването на хаоса.....
Изобщо Лора Каравелова на мен ми е любима тема.
Но ще се задоволя и с Лора Крумова, де, няма как.

# 52
  • Мнения: 4 447
Направила съм си един мислен списък от въпроси,които искам да задам на преподавателите си от "елитното" училище,което съм завършила.При евентуална среща.Да не забравя да питам учителката си по литература на какво основание ни е държала на дистанция от този Гео,който Клонка представи сега.

Заради стъкленото му око, би отговорила тя.

# 53
  • Мнения: 2 161
Клонка,интересна е тази Лора Каравелова.И на нея й е било тясно,явно.А Мина не ми допада.Много обикновена.

# 54
  • Мнения: 232
Който харесва Гео Милев,значи нищо друго не е чел.
Не сым.То и Гео Милев толкоз,ама се сым го чувала,другите -хич!
Извын темата-все се каня да те питам Слави Трифонов цялот стихотворение на Добри Чинтулов"Кыде си вярна ти любов народна "ли изпылнява

# 55
  • Мнения: 2 161
Който харесва Гео Милев,значи нищо друго не е чел.
Не сым.То и Гео Милев толкоз,ама се сым го чувала,другите -хич!
Извын темата-все се каня да те питам Слави Трифонов цялот стихотворение на Добри Чинтулов"Кыде си вярна ти любов народна "ли изпылнява
Досега със Слави не сме стигали до народната любов.

# 56
  • UK
  • Мнения: 3 959
"Септември" е може би най неприятното произведение, което сме учили в училище, едно от тези, които са там само за да объркват горките деца и да ги карат да намразват литературата, българската в частност. Също и Маминото детенце, не е един седмокласник този (или дванадесетокласник в случая със "Септември"), който най добре би разбрал "Детенцето", а за ученето на литература в училищата си имам свое мнение и не е положително. Като чуя тази фраза ми се обръща стомаха - не го понасям. А относно безкрайно интелигентните спорове, дето водите, и двете страни са прави, всъщност, едната просто е буквалист, няма стихотворение "Септември ще бъде май", нито поема, нито каквото поискате, има "Септември", но пак може да се каже 'едноименно".

# 57
  • Мнения: 2 161
Като никога няма спор в тази тема.Истинско удоволствие е да чета написаното от Клонка.Къде си била досега?

# 58
  • Мнения: 2 255
... на какво основание ни е държала на дистанция от този Гео,който Клонка представи сега.[/b]
...като как те е държала на дистанция?Нещо недоумявам?....Да не би Клонка да е имала достъп до други библиотеки,или до специални издания?....

# 59
  • Мнения: 4 447
... на какво основание ни е държала на дистанция от този Гео,който Клонка представи сега.[/b]
...като как те е държала на дистанция?Нещо недоумявам?....Да не би Клонка да е имала достъп до други библиотеки,или до специални издания?....

Да, на Клонка библиотеката е спецЯлна.

Общи условия

Активация на акаунт