СПЕШНО-НЯКОЙ МАЗАЛ ЛИ Е ГЪЛО С ЙОД!!!

  • 21 853
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Гаргара с разтвор на Йодасепт помага много при зачервено гърло и налепи.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Аз мажа с Йодасепт гърлото на моето.Ефекта е поразитлен.Снощи намазах и моето гърло и още мърдам(но пък сливиците ми не). Laughing
На клечка за уши капвам няколко капки йод и така потупвам сливиците на малкия.Старая се да мажа само сливиците за да не дразня гърлото.Вече е свикнал и като го заболи гърлото сам иска (за съжаление  Sad )

# 17
  • Мнения: 2 211
Аз знам, че с Йодасепт се мажат гнойни сливици. Правила съм го на себе си, ефективно е. А за зачервено гърло - гаргара със Сребърна вода.

# 18
  • Мнения: 43
По -добре не си играй с огъня!!!  Може само с мед и ако е възможно да не се бърка в гърлото,а да се дава с лъжичка.

# 19
  • Мнения: 295
Мазаласъм с йодасепт.Наистина помага  .За йод не съм чувала.

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 94
Другото за което се сещам е Гранофурин, но вече не го произвеждат и го правят само в някои аптеки. Уж го били отрекли, но педиатрите казват, че върши страхотна работа.

# 21
  • Мнения: 37
Майка ми използваше при нас като малки този метод и то доста успешно. Така ни се разминаваха антибиотиците. За да не е толкова силен го разреждаше с глицерин. Но все пак ние бяхме на по 5-6г. За по-малки деца не знам дали може да се ползва.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 439
моето гърло мажа с равно количество йод и риванол / така ми се размина вадене на сливиците /. Това е по съвет на педиатъра на детето, но за деца каза 4е е много силно и винаги изписва луголов разтвор / пак е на йодна основа / за 3 дни минава червеното гърло.

# 23
  • София
  • Мнения: 625
С йодасепт може, пробвала съм! Разреждат се 6 чаени лъжички йодасепт с 6 чаени лъжички вода и с така направения разтвор се прави гаргара! Но с йод в никакъв случай - един път съм се горила с концентриран йоден разтвор - 10 дена не можах да си седна на задника! Какво остава за гърлото!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 16:30 от anya

Общи условия

Активация на акаунт