ПАК МЕ СЪДЯТ!!!

  • 20 828
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 655
Поддържам казаното от Иса, аз също бих завела дело за увеличаване на издръжката.

1. Представи доказателства, ч детското оборудване е купувано по време на брака и ако нямате делба на дв. вещи заведи такова дело и ги искай. Ще му станат още 2 дела и ще му се стъжни живота.

2. По твоето дело: представи док, че квартирата ти е безплатна, че работата е переспективна, че детето е записано в добро училище, белецки за такси и посещавани извънкласни занимания и вс., ковто може да е в твоя полза.

3. Иаз не разбрах колко са делата, но ако не е приключил развода не подписвай споразумение.

3. Не ми харесва това да пледиратв, без да се явявате. Адв. ти да не е мнлад и неопитен и да се страхува от с. зали?
Аз никога не пропускам дело. Това, че ти твърдиш нещо не само трябва да кажеш на съда: неоснователен е иска, но и да го докажеш. Наритай адв. да ходи и да се явява, а за да си сигурна че добре са ти защитени правата и ти ходи с него, не го оставяй сам, ако нещо пропусне искаш думата и го казваш. Добре е да пише всичко писмено. Делата се печелят с писане, говорене, убеждаване на съда, доказателства и пекани свидетели.

Дай още инфо за да помагаме.

# 16
  • София
  • Мнения: 171
Делото от 27.09 е за прояна на родителски права и в хода на същото дело пускат нова молба - тази по 74 която е насрочена за 14.09 Аз тогава не мога да присъствам - държа да бъда с детето на първия му учебен ден а не да се занимавам на тези глупаци с глупостите. Адвокатката ми каза че ще се яви и ще пледира молбата им за неоснователна - имам и пълно доверие, тя е с голяма практика. Пуснахме за увеличение на издръжката, за обзавеждането нямам никакви бележки. Това, което пише Пела за квартирата, работата и училището съм го подготвила. Пропуснах да кажа, че вече сме софианци и детето се чувства много добре, а за мен това сега е най - важното

# 17
  • Мнения: 2 655
А направи ли си адресна регистрация?
Даже направо отиди и си изкарай нова лична карта. А в бланката за настоящ адрес (една жълта таква) впиши и детето. Копие на адвокатката, а тя да го представи по делто. Прати майка си или сестра си на делото, ти като не можеш. Да влязат и да слушат вътре.

# 18
  • Popovo
  • Мнения: 571
С нищо друго не мога да ти помогна, освен да стискам палци всичкия този кошмар да приключи по бързо  Hug

# 19
  • Мнения: 274
От опит- не разчитай на ДАЗД - освен да си искат "комисионни", друго няма да направят.
Мога да ти дам координатите на страхотна адвокатка от София, ако ти върши работа - направо е булдог Simple Smile
Може би е време да направиш нещо за преместването ви в София - ако имаш проблем с отсядането - свиркай Simple Smile Така ще можеш да смениш мястото на делото и адвокатите.

# 20
  • София
  • Мнения: 171
Благодарq на всички ви! Утре е едното дело - стискаите палци, ще пиша какво е станало Praynig Praynig Praynig

# 21
  • Мнения: 1 809
Благодарq на всички ви! Утре е едното дело - стискаите палци, ще пиша какво е станало Praynig Praynig Praynig
Какво стана с делото?

# 22
  • Мнения: 597
ако може попротакайте и кажете че детето се е адаптирало към новата среда и не може да му се сменя наново средата и училището

# 23
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Извинявам се , че се намесвам , но мога да дам отговор. Ирка прости ми , че се намесвам . Делото засега върви добре , но съдийката ми се струва на страната на бившия на Ирен . Личи си отдалеко .

# 24
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
ако може попротакайте и кажете че детето се е адаптирало към новата среда и не може да му се сменя наново средата и училището
То детето тук където е живяло почти 8 години не е било така адаптирано както е в момента в София .

# 25
  • Мнения: 2 655
Извинявам се , че се намесвам , но мога да дам отговор. Ирка прости ми , че се намесвам . Делото засега върви добре , но съдийката ми се струва на страната на бившия на Ирен . Личи си отдалеко .
Сигурно сте адвоката по делото.
Колега искайте веднага отвод. Или преместете делото в София.
Просто разкарайте съдията или съдийка.

# 26
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Не не съм адвокат . Приятелка съм , но ще я накарам да прочете съвета ти Пела .

# 27
  • Мнения: 624
Благодаря за отзивчивостта!Извинете ме , ако на места звуча объркано - прото така се чувствам. Сигурно си спомняте страховете ми по бракоразводното дело, наистина си имам работа с много злобни хора. След като пуснах искова молба с доказване на вината, ми беше предложено да сключим споразумение. Сестрата на бившия е адвокатка. Аз се съгласих, като нямах претенции нито за подялба , нито за издръжка, само и само всичко да приключи най-безболезнено. Предоставя ми се възможност да се преместя в София, естествено с детето. Те са разбрали за тези мои намерения, живеем в малък град, а аз започнах да си подготвям документите за бъдещата работа. Проблемът е там, че удостоверение от работата не мога да взема по-рано от октомври, а детето трябва да започне училище септември. Претенциите им са в това, че съм в "изключително тежко имотно състояние" и безработна, а два реда по долу пише "аз живея в дома на родителите си". ????!!! Идваха на оглед от социалните, с равни условия сме - това не ме притеснява. Страховете ми са свързани с евентуално подкупване на съд.състав, а и самата тя ме е заплашвала, че съм на нейна територия, всичко се случало, в нейни води съм и т.н. Пропуснах да кажа, че в София няма да плащам наем, записах детето в добро училище, но бащата е предоставил доходи от над 800 лв., че и стигащи до 1300 (за които цифри до съвместното ни съжетелство дори и не съм предполагала). Предложих в споразумението издръжка в размер на 100лв., но те отхвърлиха и размерът и е 60 лв., като за месец май му се губи (започна да я изплаща от юли, ако това може да свърши някаква роля в съда). Аз пазя касови бележки за дрехи, играчки и т.н., билети до София, от кина и т.н., детето ми посещава курсове по плуване и карате. Те изтъкват, че в тях има специално детско обзавеждане, но са пропуснали да отбележат, че е купувано с общи средства от преди раздялата. Забравих да кажа, че ще започна на малка заплата, но пък с големи перспективи за развитие. Точно когато си мислех, че всичко се нарежда и можем да започнем живота си отначало с детенце................Това е в общи линии, ако има конкретни въпроси ще отговоря! Мисълта, че мога да го изгубя е най-големият ми страх. Чувставам се и психически, и физически немощна, но няма да се предам, ще сторя и невъзможното. Ще очаквам с нетърпение отговорите ви. Делото е на 27.09, а това новото по чл. 47 - на 14.09, но там няма да се явявам, ще пледираме молбата за неоснователна


Я кви хубави доходи до първото по делото заседание моожеше да пуснеш насрщен иск за увеличение на издръжката ама май не сте го направили ,сега може да пуснеш отново но с отделна искова молба и да спреш това дело.  Twisted EvilСори сега виждам темата

# 28
  • Мнения: 624
iren_alex, кое дело ти е за 27.09/всички ли ходите в съда на моя рожден ден  ooooh!/ и кое за 14.09?

Като начало те съветвам да си потърсиш адвокат /освен ако имаш 1000% доверие на твоя/ извън малкия ви град. В малките градове /говоря от опит/ освен, че всички се познават адвокатите, съдиите и прокурорите са си дружки... в повечето случаи гледат така да решават делата /споразумявайки се/, че и двете страни да останат доволни в някаква степен.

Както описваш нещата - бащата трудно ще успее. Безпокои ме този твой израз накрая: "там няма да се явявам, ще пледираме молбата за неоснователна" - какво ще да рече това? че адвоката ти няма да се яви или ти няма? Дори да твърдите, че молбата е неоснователна - трябва да се защитиш, да представиш доказателства и прочие. Имаш предвид чл.74, а не 47 от СК - нали?

След като детето посещава много извънкласни дейности, а бащата е представил копия от документи за заплата 1 300 лева - направи копие и започни дело за увеличаване на издръжката.

Нападението е най-добрата защита.  Peace

чл.74 СК е ограничаване на род. права та в ко точно иска де те ограничи .........експертиза ще се иска по самото дело ,кви сте ги свършили на първото по делото заседание ,извикай и свидетели ....имаш ли адвокат бе то по метода направи си сам не става.

# 29
  • Мнения: 624
Делото от 27.09 е за прояна на родителски права и в хода на същото дело пускат нова молба - тази по 74 която е насрочена за 14.09 Аз тогава не мога да присъствам - държа да бъда с детето на първия му учебен ден а не да се занимавам на тези глупаци с глупостите. Адвокатката ми каза че ще се яви и ще пледира молбата им за неоснователна - имам и пълно доверие, тя е с голяма практика. Пуснахме за увеличение на издръжката, за обзавеждането нямам никакви бележки. Това, което пише Пела за квартирата, работата и училището съм го подготвила. Пропуснах да кажа, че вече сме софианци и детето се чувства много добре, а за мен това сега е най - важното

Промяната и ограничаването на правата са различни неща ,хем пусната в хода на същоот дело -невъзможно мооже би имаш предвид изменение на иска ,ама от това което чета по -надолу май имаш заведени две дела с различно основание ,едното трябва да се спре докато трае другото .........ами като си пуснала увеличиние поискайте спиране на двете други дела ....ако съда откаже обжалвате и така ще идат двете др. дела в небитието ........ще имаш увеличена издръжка демек и доходи ......малко гимнастика по делата ти е нужна .

Общи условия

Активация на акаунт