Всякакви идиоти се навъдиха!

  • 3 590
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 409
Да, вече не им минават номерата с тръбите( или каквото там беше) и ваучерите. Знам от позната за подобна случка, но в Добрич- пак назовават името на момичето, пак катастрофа, кома...Ужасно е.  Информация за имена на дъщери, синове едва ли ще вземат от указателя, а и факт е, че подбират възрастни хора. Егати изродите!

# 31
  • Мнения: 503
Предполагам,че от телефонните указатели черпят информация.Гадини.
Че там няма информация, къде живее и как се казва дъщерята на абоната, нали?

Може би са някакви познати или случайно дочули разговор.
Точно за Варна, преди месец- два изтече мнооооого информация от служба ГРАО. Имаше някаква афера с продадени лични данни. Икономическа полиция беше засякла дискове със записана лична информация. Сега не мога да се сетя точно къде го четох.

# 32
  • Мнения: 326
Част от информацията в масивите на Есграона беше копната нелегално и препродадена - преди месеци имаше завоалирана информация в пресата, че информацията не била от особено важно значение, имаше и заподозрени.
По същия начин се сдобиват и с информация за имена, телефони и адреси от информационните масиви на хипермаркетите, в които се пазаруват стоки с  джет кредити.
Информацията от тел.указатели на крадените GSM-и се препродава с пъти по-скъпо, отколкото самите телефони.

Възрастните хора са по-доверчиви, защото са безпомощни и лесно стават жертва на находчивите измамници.




 

Убеждавам се, че това е истина!

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
За съжаление не мисля,че полицията би могла да вземе някакви мерки,това си е анонимен глас,как да го проследят?
Е как така как да го проследят?! Отиват вместо бабата на мястото на срещата и го хващат.
Именно.
При такива разговори се съгласявате на всичко - среща, пари...
И викате полиция. Ако не - здрави, прави познати.
Притаяване на мястото на срещата, а после - или арест, или бой, според зависи.

# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
без думи!
ех как искам да хвана един такъв идиот!

# 35
  • Мнения: 4 406
на моя съседка наскоро звъняха, баба й уж я беше блъснала кола преди час... малшанс, бабата я погребахме седмица преди това...
информацията понякога е стара  Mr. Green
определено смятам, че идва от познати...

# 36
  • Мнения: 389
... а после - или арест, или бой, според зависи.

 Oha!

Бой, бой, бой ....  box

Разбрахме, че полицията не помага ако ги информираш.

Обаче ако на всяко място, където се пробват им уговарят по една среща с бой  smile3557... скоро ще престанат  tooth

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

При такива разговори се съгласявате на всичко - среща, пари...
И викате полиция. Ако не - здрави, прави познати.
Притаяване на мястото на срещата, а после - или арест, или бой, според зависи.
Дам, ама не.
Преди години си уговорихме срещата. Пропътувахме 200км на собствени разноски. Тук уведомихме икономическа полиция. Те по техни канали подготвиха полицаите там. Всичко вървеше добре, докато в последния момент полицаят се издъни много тъпо и непрофесионално. Което ми говори, че или са заедно или са супер некадърни полицаите.

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Всичко вървеше добре, докато в последния момент полицаят се издъни много тъпо и непрофесионално.
Поне набихте ли ги за собствено удовлетворение?

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 561
докато в последния момент полицаят се издъни много тъпо и непрофесионално. Което ми говори, че или са заедно или са супер некадърни полицаите.

Вярвай после на ченгетата....  ooooh!

# 40
  • Мнения: 3 622
Лошото е че зарибяват пенсионери, защото при младите не минават номерата им и който не се усети от тях гори.  На моя колежка свекър и изгорял 2 000 лв. Не знам точно как са го завъртяли, ама явно си имат начини

# 41
  • Мнения: 4 451
И около мен са се случвали опити за измами. Спомням си, че бях прясна родилка, както се казва. Звъни през деня някакъв. Бил от Казанлък, имал ми телефонния номер от фирмата, в която работя, мои колежки му го дали. Но аз много отдавна не работих вече там, та чак се учудих. На всичкото отгоре, след като се омъжих, това отдавна не беше моя домашен телефон. По някаква случайност ме "хвана", когато бях на гости на майка.
Започна да ме уговаря за някакъв бизнес с някакви масла, не помня точно. Веднага ми се видя съмнителна тази работа и бързо го отрязах, имам бебе, не ми е до бизнес. Laughing Но той " Сакън, недей се отказва от това да забогатееш, помисли си, пак ще се обадя." И затвори. След 30 мин. наистина звъни. Не си спомням какво точно съм му казала, но Слава Богу, повече не ме е притеснявал.
И на свекър ми някакъв се обадил да му иска 2000лв на заем. Представил се за свата от Бургас (татко). Добре, че моя свекър лесно се не дава и се сетил да се обади на мъжа ми. Той пък на баща ми и така всичко лъсна. Онзи звъннал втори път да пита за заема. И когато свекъра започнал да го разпитва "Кой си ти? Какъв си?" и т.н., телефонната слушалка се тряснала от другата страна.
Но колко изобритателни са станали вече... ooooh! Като нищо ще уморят някой. Гадове!

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всичко вървеше добре, докато в последния момент полицаят се издъни много тъпо и непрофесионално.
Поне набихте ли ги за собствено удовлетворение?
За съжаление - не. Всъщност хванаха само тези, които вършат черната работа. Самата сделка не можа да стане, заради..., писах вече.
Навсичкото отгоре доста време след това ме притесняваха по телефона със заплахи и тормоз, но не им се вързах. Последно си спомням, че им казах, че мисля пак да им отида на гости, но не с полиция, а с мои хора и спряха.

# 43
  • Мнения: 1 312
За съжаление не мисля,че полицията би могла да вземе някакви мерки,това си е анонимен глас,как да го проследят?
Е как така как да го проследят?! Отиват вместо бабата на мястото на срещата и го хващат.
Именно.
При такива разговори се съгласявате на всичко - среща, пари...
И викате полиция. Ако не - здрави, прави познати.
Притаяване на мястото на срещата, а после - или арест, или бой, според зависи.

Тъй де.
Ще се съгласим.
Ако ми беше звъннал на мен щях да яхна метлата.
Ама баба ми е друго нещо,тя първо реве и оплаква-после се чуди как да занесе парите по късни доби.Евентуално ако остане време-мисли.
Възрастните хора са с по-различна психика,по-лесно се поддават на манипулация,пък и нравствената им система е някак по-чиста...Два дни си говорим по телефона и тя не престава да се чуди как нямат срама тия хора та с такова нещастие да спекулират.

Каси,не се сещам и аз за обущарницата...
Баба ми живее в "Лазур",района ми беше до педя познат като дете,но напоследък не ходя толкова често.Пък и нещата са се променили...

# 44
  • Мнения: 1 169
И аз имам един такъв случай   #Cussing out
Идват ни на гост родителите на приятеля ми от Гърция. Баща му си купи български номер и си го пусна. Отиваме да пазаруваме от един магазин, и се звъни на GSM-а му вдига
Той: Ало
Другия: Здрасти
Той:Здравей
Другия:Позна ли ме
Той: Ами не  Thinking
Другия:Минчо съм бе не ме ли позна?
Той: А, Минчо ти ли си? От къде ми знаеш номера? Сега го пускам тъкмо.  newsm78
Другия: Абе трябва ми спешно валчер от 60 лева на vivatel и ще ти звънна да ми продиктуваш кода. Аз сега пътувам към вас и ще ти дам парите  Outta Joint #2gunfire
Той: добре аз сега съм в един магазин и ще видя дали има  #Crazy
После ми казва за какво иде реч и аз се усещам и му казвам, че това са измамници Crazy. А в същото време се чудим дали не е истина понеже така се казва бащата на приятеля на дъщеря му Mr. Green. Аз му казах, че като звънне аз ще вдигна. И след малко се звъни и вдигам
Аз: Ало
Той: Здравей! Как си ?
Аз: Добре съм. Кой се обажда? Rolling Eyes
Той: Минчо съм не ме ли позна?
Аз: Не  Naughty
Той: А не ... сети се де
Аз: Ами не те знам  ooooh!
Накрая се изнерви и ми затвори .... newsm78

Та най смешното в цялата работа е, че след като се върнахме от магазина се звъни на домофона вдигам
Аз: Да
Отсреща: Здрасти Минчо съм  Shocked Shocked Shocked
Плахо отговарям, а добре качвай се  Rolling Eyes
Стоя някаква вцепенена викам си тоя наистина идвал на сам  Crazy
Е човека просто разбрал, че се върнали от Гърция и идва с жена си да ги види. Разказахме му и на него голям смях падна после  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт