До кога според вас е ПРИЕМЛИВО да се кърмят децата?

  • 41 903
  • 873
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 165
Според мен около 10-12 мес., аз кърмих 9мес. с дохранване с адаптирано мляко след втория мес. След годинка вече детето трябва да е с разнообразен режим на хранене, не мисля че е уместно кърмене на голямо дете.

# 841
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Щом става дума за друга майка и нейното бебе-да кърми докогато тя иска.Коя съм аз да определям кое е приемливо и кое не,когато става въпрос за чуждо дете. която иска да кърми до годинка,която иска и до 3.

# 842
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До 10-12 месеца.

# 843
  • Мнения: 1 251
След годинка вече детето трябва да е с разнообразен режим на хранене, не мисля че е уместно кърмене на голямо дете.

Интересно ми е наистина, кое е неуместното да кърмиш дете след годинката? newsm78

# 844
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Според мен около 10-12 мес., аз кърмих 9мес. с дохранване с адаптирано мляко след втория мес. След годинка вече детето трябва да е с разнообразен режим на хранене, не мисля че е уместно кърмене на голямо дете.

Дъщеря ми беше кърмена до 2 години и 4 месеца и си ядеше доста разнообразни нещица, далеч не беше само на кърма. По същия начин би могло да е неуместно даването и на АМ, а е доказано, че млечното хранене на децата е много важно и е хубаво да продължи поне до  3 годинки. Който както може храни с кърма или АМ, детенце не бива да се лишава от мляко, а ако това е майчино мляко още по добре  Peace

# 845
  • Мнения: 3 718
Според мен около 10-12 мес., аз кърмих 9мес. с дохранване с адаптирано мляко след втория мес. След годинка вече детето трябва да е с разнообразен режим на хранене, не мисля че е уместно кърмене на голямо дете.
Тук не става въпрос за изключително кърмене (детето де приема само кърма, без вода, добавка, сок и т.н), а за кърмене по принцип. Нали не живееш в заблудата, че дете на 2 години може да си живее само на кърма. Кърменето на дете над годинка е много по различно то това на малко бебе, различни са потребностите просто.
Та дори и при кърмените над годинка деца, режима на хранене е разнообразен.
Любопитно ми е нещо, как се чувстват тези от вас за които границата на чуждото кърмене е до 10-12 м, когато виждат по голямо кърмаче? Какво изпитвате, смущение, срам или нещо друго? Питам от любопитство, не се заяждам.
Писала съм вече в тази тема, че за мен възрастовата граница на моето и чуждото кърмене доста се промени с времето. Беше една докато бях бременна, втора докато бебето ми беше малко, а сега е съвсем различна. Само дето сега едва ли ще се притесня от чуждото кърмене независимо от възрастта. Е, моето кърмене още си има пожелателна граница и ще се постарая да я спазя (ако се разбера с малкото шефче)

# 846
  • Мнения: 2 746
Шаманке, на мен ми е странно да се кърми дете над година и половина. Вероятно защото възприемам кърменето като начин на хранене на детето, а след 1 г., след 1г.и 6мес. не смятам, че кърменето замества хранене.

# 847
  • Мнения: 1 251
Ох, защо си мислите, че като ги кърмим след годинка заместваме с това хранене, ние примерно го ползваме за приспиване и успокояване и  то с доста добър ефект! Щом детето е спокойно и майката има кърма, не виждам причина да спира по изкуствен начин този процес!
 Ние се кърмим също все още, но това не значи, че детето ми не яде сутрин закуска, не обядва от кухня, не яде плодове и зеленчуци, не пие вода и не яде кисело мляко например! Peace
И аз лично много бих се зарадвала да видя голямо дете кърмаче, много мило ми става от това, може би защото съм изпитала същото, но всеки сам си решава, но това не значи, че едно ходещо кърмаче не се храни с друго! Hug

# 848
  • Мнения: 2 746
Ох, защо си мислите, че като ги кърмим след годинка заместваме с това хранене, ние примерно го ползваме за приспиване и успокояване и  то с доста добър ефект! Щом детето е спокойно и майката има кърма, не виждам причина да спира по изкуствен начин този процес!
 Ние се кърмим също все още, но това не значи, че детето ми не яде сутрин закуска, не обядва от кухня, не яде плодове и зеленчуци, не пие вода и не яде кисело мляко например! Peace
И аз лично много бих се зарадвала да видя голямо дете кърмаче, много мило ми става от това, може би защото съм изпитала същото, но всеки сам си решава, но това не значи, че едно ходещо кърмаче не се храни с друго! Hug

Ами, именно, Орхидейке.Ето, ти сама казваш, че ползваш кърменето за успокоение и приспиване.А пък за мен кърменето означава хранене, затова ми е малко странно.

# 849
  • Мнения: 3 718
viva_nova , това го разбирам, но как те кара да се чувстваш гледката на сучещо дете на 1,5-2 години? Наистина ли действа толкова смущаващо? И реално колко често виждате дете над година да суче?















 

# 850
  • Мнения: 1 251
Ами, именно, Орхидейке.Ето, ти сама казваш, че ползваш кърменето за успокоение и приспиване.А пък за мен кърменето означава хранене, затова ми е малко странно.

Ами аз лично не се чувствам странно, харесва ми да го кърмя все още и се чувствам добре от това, детето също, но аз пак казвам, щом майката има кърма и детето го иска, не виждам причини да се спира кърменето и възрастта да е фактора, който да смути примерно една майка и тя да вземе решение да спре кърменето! Честно казано, колкото повече кърмя, толкова повече ми се иска това да продължи! Mr. Green

# 851
  • Мнения: 2 746
Виждала съм само веднъж дете на възраст 1г. и половина - 2 г. да суче. Смущаващо е, да, но за мен, не за майката на детето Wink Вижда ми се неестествено, все пак не става въпрос за бебенце. Детенце, което ползва цицката за биба, да, смущаващо е (за някои от околните). Мнението ми е, че след 1г. и половина детето трябва да бъде успокоявано, приспивано и т.н. без да е на гърда. Но аз лично имам горчив опит с кърменето, така че не ме съдете за мнението ми. Peace

# 852
  • Мнения: 14 654
Любопитно ми е нещо, как се чувстват тези от вас за които границата на чуждото кърмене е до 10-12 м, когато виждат по голямо кърмаче? Какво изпитвате, смущение, срам или нещо друго? Питам от любопитство, не се заяждам.
Въпреки, че 10-12 м. не е моят отговор, ще отговоря. Първо - гледката е необичайна, все пак хората гледат да се съобразяват къде се намират и така би трябвало да бъде. Второ - виждала съм предимно циганки (и един път една мърла с мазна коса, чието дете дръпна с мръсни ръце блузата на майка си, за да си прокара солетите с кърма  Sick ) да пъхат цица в устата на пораснали деца и може затова ми е била гнусна гледката, не заради самото кърмене. Чувството, което поражда такава гледка в мен е на нечистоплътност.

# 853
  • Мнения: 3 718
Значи аз ще ти харесам, мия се редовно  Mr. Green
Разбрах какво имаш в предвид, благодаря.

# 854
  • Мнения: 559
Въпросче. Синът ми отказва пюрета, каши и АМ. Почти на 8 месеца е и до годинката се съмнявам да заместим хранене. Как предлагате да постъпя??? (Въпросът е за тези на които не им харесва гледката  Crazy )

Общи условия

Активация на акаунт