Благодаря ти,че си моето момиче

  • 9 781
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 958
Искал е да ме осинови леля на майка ми.
"Какво си на мама - "Съкровище!" А какво си на тати - "Чудовище..."  Sad  Така отговарях...
Имам бегли спомени от бой... Бегли ,защото съм била на 2-3 годинки. Дълги години плачех като видех много висок мъж /такъв е баща ми/ ...После заминаха за чужбина. Върнаха се и се разведоха.
От 7-годишна не съм го виждала. Пропуснал е цялото ми детство,  сватба, раждането на децата ми...А големият ми син прилича на него...
Всъщност спомените ми от него  са само страх и безпокойство.
Тази тема докосна най-тънката струна в душата ми...Но все пак ,отдавна съм преодоляла неговата липса. Мама ми е дала толкова много - може би колкото за двама...,че и повече.  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 11:04 от StaM

# 76
  • Мнения: 3 268
Спомних си как татко ме заведе в болницата да раждам първото си дете.Мъжът ми беше в София тогава,на работа,аз бях при нашите.Щеше да му прилошее от вълнение,едвам сдържаше сълзите си.После майка ми разказа,как през деня направо  е бил пред инфаркт,като му е казал доктора,че нещата не вървят много добре и ще ми включват системи.Те с доктора бяха съквартиранти и състуденти,баща ми е лекар.После колко плака на изписването....Той е такъв,много чувствителен и милозлив човек.Много го обичам.

# 77
  • Мнения: 27 524
О, безброй са, обожавам баща си, не е от хората на думи и физически израз на любовта, но винаги я е показвал и показва.

Онзи ден прочетох подписа на Мари Анка и се разплаках и се зачудих как бих оцеляла и аз след това  Cry

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Онзи ден прочетох подписа на Мари Анка и се разплаках и се зачудих как бих оцеляла и аз след това  Cry

ох, недей моля те... Sad

# 79
  • Мнения: 750
Нямам нито един красив спомен с баща ми!
Никога не ме е целунал,прегърнал...рожденните ми дни само мама ми ги 4еститеше...
Ох..накара ме да се върна във време с болезнени спомени за мен... Tired
Сега не ме знае къде съм...вну4ките си не е виждал...
И аз не го знам къде е!
А и не искам....

# 80
  • Мнения: 6 315
Имам такава случка, която е повтаряща се - как целува челото, очите, носа, бузите и брадичката за "Лека нощ". Родителите ми винаги са ми казвали и показвали колко много ме обичат. Баща ми много ми липсва  Cry.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 176
Имам, да. Не една, спомням си с подробности много неща. Като бях малка, определено той беше предпочитания от мен, понеже ме лигавеше и бях неговата принцеса.
Нарича ме до ден днешен: щъркелче Grinning

# 82
  • DE
  • Мнения: 967
Нищо добро не мога да кажа за баща ми - съжалявам  Sad

# 83
# 84
  • София
  • Мнения: 5 606
Нямам такива случки от детството. Баща ми ни възпитаваше на принципа 'Дете се гали, когато спи'.

Като пораснах, си дадох сметка, че това не ми харесва чак толкова. Започнах да го прегръщам от време на време - малко неловко и необичайно и за двама ни, но какво пък.

И с моя баща сме така. Със сестра ми отношенията са им много по-различни от нашите, но ние с него живеем на принципа обичаме се, но от далече. Иначе много го обичам и му се възхищавам, но и прегръдките ни и отношенията ни са доста сковани, когато сме в домашна обстановка. Странното е, че имаме много общо в бизнеса, а там отношенията ни са съвсем различни - отдалече се вижда, че имаме роднински отношения. Някак си в тогава и двамата се чувстваме уверени, в свои води и не се притесняваме да афишираме повече чувства. Винаги много сме се чудили и с мъжа ми и със сестра им на тези специфични отношения.

# 85
  • Мнения: 4 773
 Като ви чета и ми идва да отида и да кажа на татко едно " Обичам те " за първи път от 29 години. При самата мисъл обаче ми засяда буца на гърлото...Не че не искам, а немога и не си обяснявам защо...

# 86
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят баща е гений. Егоист, луд, невероятен, очарователен, изключително артистичен, избухлив... Абе, не се живее лесно с него.
Обаче, ако мога да избирам, няма да избера друг татко.
П.П. Най-ранният ми спомен е как двамата с него отиваме да вземем хонорар. Вървим по едни улици, обляни в светлина, кестените цъфтят, а той пее с цяло гърло онази песен на Михаил Белчев: "... на разсъмване всичко е розово, за петнайсет минути макар...".

# 87
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Баща ми почина преди малко повече от 3 месеца. И от тогава бягам от всички спомени...

# 88
  • Мнения: 3 479
Когато бях вече ученичка в гимназията, баща ми пое щафетата да ни вдига сутрин за училище и да ни изпраща, защото аз много мразех да ме буди часовник, а майка ми реши, че е дошъл нейният ред да си поспива повечко преди работа. Тъй като си падах поспалана и който ме будеше го отнасяше, баща ми измисляше всякакви нестандартни начини за приятно започване на деня. Например ми пееше една песничка със следния текст:
Каква ли мома ще стана
като ме мързи да стана.
Вечер ме бият да лягам,
сутрин ме бият да ставам
 Laughing
Ей, това си го спомням с умиление.
Много ми е помагал в училище: писал е реферати, помагал ми е по математика, химия и физика, чертал е карти и е оцветявал, абе винаги ме е подкрепял. Той е военен, има и инженерна специалност и много го бива по точните науки. Благодарение на него в 10 ти клас най-накрая я разбрах физиката и започнах да я уча с кеф.
После пък благодарение на него със сестра ми изкарахме едни спокойни кандидат студентски изпити, защото той постоянно измисляше разни тъпи вицове, за да ни разсмива и разведрява.
Като малки не ни е гледал със сестра ми, нито много е играл с нас. Майка ми даже се смееше, че баща ни много добре ни гледа ... докато спим hahaha
Иначе и той е от старата генерация, дето не показва чувства и не казва мили думи. Просто знаеш, че те обича и това е. И досега се прегръщаме и целуваме само като се видим за Здравей и като си тръгва от нас за Довиждане. Живее в родния ми град и се виждаме долу горе през месец.

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 23:54 от Галче

# 89
  • Мнения: 435
Аз бях глезанката на татко, но от  13г. почти ми останаха само милите спомени и редките сънища Cry

Общи условия

Активация на акаунт