МАЙчета и МАЙки (97)

  • 10 890
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 243
Здравейте най-накрая и от мен.
Друго си е с бдс, не мога да я понасям тая фонетична, а иначе и на латиница и кирилица съм бърза, странна работа, заради ч, ъ, ш,щ-тата ще да е.

Деспина, много красиви снимки!

Валя, колко хубави дами на вашите снимки, бре!
Симона е страшна мадама, а май леля й се е погрижила за прическата, много добре изглежда. Вече си е абсолютна тийнейджърка.

Диана, много лошо си го изкарала. Пиеш оводнителни, нали?

За нас какво... от почивката, която не беше почивка, а уморка, си дойдохме в апогея на ремонта, бащата и дядото на Теа са вече на финалната права и у нас е ужас. Аз съм нон стоп на нокти, защото имат много работа, ако изобщо обядват, обядват в 3, а вечерят в 10:30, докато оправя всичко става 12:30, Теа заспива в 1 и става в 8, когато пак започват. Тя, която никога не заспива доброволно, все повтаря, че й се спи. А не може да легне по-рано, защото все още сме в една стая, в която и вечеряме, а дядо й спи на полеви условия в най-голямата прах горе, т.е. там дори не може да се яде. Тъпа работа, нервите направо са ми на привършване вече... но няма как. Такъв ремонт, такива жертви... Но когато (дай Боже да е скоро, живот и здраве Praynig) привършим, ще пусна снимки да видите от какво започнахме и те какво направиха сам сами - два чифта ръце. Вчера си дадох равносметка, че наистина направиха чудеса от храброст, още повече, че нито един от двамата не работи в строителството, все пак. Така че трябва да се засрамя и да спра да мърморя на мъжа ми, че тотално разбиха режима на детето Embarassed

Днес обикаляхме по яслите (старата и новата), трябва да правим абсолютно всички изследвания наново. Освен това вече изискват и кръв и урина и от детето, освен фек. изследвания и Васермана от родителите. И нищо не се поема от ЗК. Българийо любима!

За Теа - както писах, много е порастнала, приказва, разсъждава, пита. Страховете към мотори, телевизия и асансьор ги няма, но отстъпиха място на нови - докато били на морето с майка, Теа си одраскала крачето, видяла кръвта и се е уплашила до такава степен, че вече 20ти ден не дава да махнем лепенката, пищи, докато слагаме нова, а заради тая пуста лепенка не ми дава да й измия дупето, след хиляди разправии склонява след кански писъци, само ако съм омотала крака с найлон. Къпането е кошмар. Дори ака само с увещания, че няма да й мия дупето заради лепенката. Буквално и на гърнето не иска да сяда, стиска се, пишка през 3 часа, когато е вече много на зор. Миенето на косата е другат адрама, въобще страха от къпане е в апогея си в момента при нас. Голяма, ама голяма драма. Дайте идея какво да направя. Мислех да сваля пустата лепенка, докато спи. Но дори и тогава няма да иска да влезе в банята...


Бяхте ми забравили ферманите, нали Mr. Green
Хайде стига съм писала, въпреки че щях да питам още към 1000 неща.
Но да оставя и за после.

# 61
  • Мнения: 888
Мартеа, наистина ми липсваха твоите фермани Hug
Сега няма много време да пиша, ама ви чета поне Embarassed;

Водя Теа на 2 различни места на рехабилитация- сутрин и следобед и ми идва малко нанагорно, но да е жива и здрава свеки че ми помага да гледа Лорка /свеки остана без работа преди седмица Sad/...аз по- нататък сигурно ще си ги водя двете принцеси, дано тя си намери скоро работа, че не е лесно с 1 заплата у тях Sick...пред дилема съм дали да направим операцията на Ахилите или да изчакаме...много трудно ми е, за да не сбъркам...проучвам още къде, какво и на каква възраст се прави Thinking...
Изчезвам....
Деспинка- много готини снимки Peace, аз разгледах още много,...и едни прекрасни дрешки, направо се влюбих в тази рокля вишневата с розите Heart Eyes...
Вале Hug, децата са много красиви- и рожденичката и малката Иса и ти и леля...въобще...мацки отвсякъде...вашият тати не го знам как ще се оправя с ухажорите като попорастнат още малко принцесите Flutter- сигурно ще ги чака с  #2gunfire пред вратата Joy

# 62
  • София
  • Мнения: 2 437
Мартеа, друго си е да те попрочете човек  Wink
Сигурна съм, че ремонта си заслужава, а нервите са много. След някой друг месец, когато всичко приключи, ще сте останали само с хубавите спомени и тук-там, колкото за цвят от лошите.
За лепенката нищо не мога да кажа...странно ми е.
И най-важното, вземи си направление от педито, да не се скатава!!! Поемат се от ЗК, моята ми ги даде преди 2 седмици.

Иви2000, пожелавам ти най-доброто решение и не с съмнявам, че ще го вземеш

Деспина, цял ден се каня на снимките и довечера ще ги гледам на спокойствие

# 63
  • Мнения: 1 102
Мда, Мартеа, защо така са ти казали Thinking Ние само Васермана си платихме. Кръв, урина, фекални и още едно изследване в РИОКОЗ (вече не помня какво) се поемат от ЗК.

Днес в групата на Дени приеха още 7-8 нови дечица - станаха около 20-ина деца на една учителка и една леличка. Новите плачат,не знам дали това разстройва "старите кучета". Но тази доста увеличена бройка значи по-често и сигурно боледуване ooooh! А ине обръщат такова внимание на децата, както до сега, когато бяха по 7-10 деца Rolling Eyes

Иначе пак го похвалиха моя юнак и изобщо всички момченца от групата му. Казаха, че тази година всичките им момченца са прекрасни деца - много послушни, умни, разумни, контактуват си чудесно и се разбират, казват си какво искат и какво не им харесва.  Simple Smile

Утре си купуваме нова кухничка  Grinning Grinning Grinning Party

Лека нощ!

# 64
  • Мнения: 31
Кате, Честит Рожден Ден!!! С пожелание за здраве, късмет и да си все така усмихната!!!

# 65
  • Мнения: 888
Катка, Честит Рожден Ден! Hug
Много здраве, любов и щастливи моменти с татито и Ава!

Весело посрещане на празника от мен и моите момичета!
Заповядай един виртуален букет:

# 66
  • Мнения: 948
Катка, Честит  Рожден Ден!
Пожелавам ти здраве, щастие, късмет, любов и да се радваш само на прекрасни моменти с любимите ти хора!

# 67
  • Мнения: 2 498
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КАТКА!!!
Желая ти да не се отървеш от весело настроение, попътен вятър, оправдан оптимизъм, безмерно щастие, добър късмет и верни приятели!

# 68
  • София
  • Мнения: 2 437
Катка, ЧРД, мила! Пожелавам ти много здраве, никакви лоши случки и всичко, което си пожелаеш да се сбъдне през тази ти година! Пожелавам и на семейството ти да бъде също толкова здраво и щастливо, като теб   bouquet

Народе, как сте? Днес съм свършила един куп задачки и така се чуствам много полезна Simple Smile

Ние много изоставаме с ремонта..ама този народ е пощурял. Много поръчки, много нещо..сега кухнята и спалнята ще станат чак 20.10...и май се очертава бебока да се роди и тогава да се довършва всичко. Мани, мани...Дано татито успее да спретне едната стая за да си се приберем...не искам тука с бебето Sad  Направо си ми е мъка и ме влече у нас Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 313
Здравейте и от мен!
Ние все още не сме спрели памперсите изцяло, нощем си е с тях. Не иска да говори това дете - само определени думички казва и аз толкова нерви изхабих покрай това. Иначе си ходи на ясла,лесно свикна там и му е интересно.
От няколко месеца има пърхут и мисля вече да го водя на дерматолог, вие сблъсквали ли сте с такъв проблем? Лошото е, че на на тази възраст няма с какво да го мажа. Sad

# 70
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте,мацки Hug
Не съм писала тук от доста време,но ви чета постоянно Laughing

Калоян от понеделник тръгва на ясла.Ужасно ми е притеснено.Изобщо не искам да го давам,но ще пробваме.Ако стане-стане.
Днес пуснахме изследванията.И наистина,касата вече не поема почти нищо. Дадох 40 лв. в Цибалаб за едно ако и един Васерман CloseДобре поне,че другото ако е без пари и скоч лепенката.

Иначе,малчо явно усеща,че наближава някаква промяна,защото започна да се държи ужасно.Напишва се в гащите напук на мен,тръшка ми се по земята,крещи,бие се.Не знам какво му стана на това дете.И много ме е страх,че ще му върнат памперса в яслата,а той вече не ползва дори нощен памперс почти от 2 месеца.Но съм сигурна,че от стрес ще започне да се напишва/като гледам другите дечица Sad/.

Ох,Сиска,за какви 10-15 деца говориш.Тук това е някаква мечта само.В нашата ясла са почти 40 TiredНо поне са разделени на 2 групи-Малките и Големите Мечета.Калоян е при големите-от 2 до 3 годинки LaughingТа, 2 групи по 36 деца-не ми се мисли направо Shocked

Мерките и теглилките са 13 кг. и 92 см.

Говори постоянно,но бебешки и само той си се разбира Laughing

Това е от нас засега.

Целувки на мъниците Heart Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 3 787
Катка,честит рожден ден.Пожелавам ти здраве и щастие и винаги да си обградена с много любов  bouquet  bouquet  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 2 437
Ламарина, извинявай, ама ще споменеш ли старото си име  Blush Уж поразрових назад, ама нещо не се справих със загадката Wink
Пърхута може да е от шампоана или от недобро изплакване...като за начало го смени с друг или по-добре бебешка пяна за коса (Мустела или Клоран).

Ками, и ДРУГИТЕ СФ МАМИ пак ви пускам сайта на тази лаборатория, много съм доволна! http://www.ramus-lab.com/analizi.htm Цените са съвсем приемливи, обслужват бързо, имат резултати в нет-а, кръвната картина е доста пълна...не се сещам още какви суперлативи да напиша. От известно време само там ходя. Запомнете я и се махайте от този Цибалаб.

Ками, пожелавам ви да се адаптира малкия...дано му понесе, макар, че като те слушам как се усеща ...май няма да ви е лесничко и на двамата.

# 73
  • Мнения: 689
Здравейте момичета.
За яслата и Веси свиква по малко, днес я взех в 12.30 и беше закусила и обядвала, което си е голямо постижение за нея.
Плаче по малко и след като влезне вътре се успокоява и после ми разправя на какви игри са играели, а след 2 - 3 дни ще я пробваме и да спи там Tired
Искам да поздравя всички празнуващи и честит рожден ден на Катка  bouquet
Качих малко снимки в албума от август от Сатовча и околностите  Simple Smile
Лека вечер

# 74
  • Мнения: 3 818
Катка,честит рожден ден, много щастие ти пожелавам!  bouquet

Валя, Симона е толкова голяма и хубава и наперена, да ти е жива и здрава! Grinning

Мартеа, пази си нервите бре, ремонтът все ще свърши, няма страшно Simple Smile А по въпроса с лепенката, ако си сигурна, че отдолу раната е зараснала, направо действай със сила, натисни я и я отлепи, Теа като види, че отдолу няма нищо и ще се успокои, надявам се Simple Smile. А да не би да е било болезнено самото сваляне на лепенката преди и затова да не дава сега?

Сиска, ще чакаме да се похвалиш с кухничката Simple Smile
Диана - ти също като ти свърши ремонта, дано да бъде по-скоро Wink

Ками, дано бързо да се адаптира малчо. Миша започна да се напикава, докато спи в градината, не знам защо, възможно е да е от стрес, предложиха ми да й слагат памперс, но аз им отказах - в крайна сметка тя е без памперс от февруари месец и ми се вижда не съвсем добре да го връщам тепърва. Надявам се да отмине от само себе си.
Аз честно казано, съм приятно изненадана от Миша Laughing Само първите два дни беше по-трудно, оттогава нататък мрънка профилактично, колкото да не забравя, че все пак предпочита да си седи с мен, но междувременно чинно си подава крачетата да й обуя пантофите и отива вътре в групата, без да се опитва да клинчи от градината Laughing Там е спокойна, играе си, яде, спи, помага в оправянето на леглата на децата Laughing, въобще всичко както си му е редът. И естествено заспива сам-сама, само с плюшения мечо, без да се налага някой да я приспива и без да се буди по средата на съня си, както става вкъщи Tired

Между другото тя вече трайно е настанена в собствената й стая и нощно време отваряме всички врати, да я чуваме. Тази нощ след като спа цели шест часа без да се събуди, което си е рекорд за нея, се събудила, дощрапала до леглото и ми си хили насреща.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт