Кога казват "р"

  • 8 783
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 773
Анди изговаря "Р" само в някои думички и то отскоро. Морето е молето, но гора вчера го каза с много хубаво "Р". Рибката преди беше "ибка" , но сега вече си е "рибка"

# 46
  • Мнения: 15
ъъъ... пиша от на мама регистрацията ... детенце съм ...

Вече съм на 13.5 годинки и още не мога да произнасям правилно звук " Р " ... Като малка не исках да ходя на логопед "големите" ми казваха че това ще ми е чара ... а ето попорастнах малко и започнах да придобивам някакви тъпи комплексчета ... незнам може би навън децата ме комплексират някакси с тов а : "кажи Рачо Реже Риба на Реката " .... много ли е късно да ходя на логопер ... баща ми също не може да казва "р" но на него не му е проблем ... ако е наследствен дефект дали може да се оправи с логопед ... вече доста време си правя самостоятелни упражнения и го докарах до френското "р" ... та въпроса ми е логопед дали ще помогне или е трябвало да почна от по-малка


 Embarassed

# 47
  • varna
  • Мнения: 676
Моето не казва добре "Р",макар че е на 8г.Но при нас проблемът се получи от това,че имаше къс френулум(юздичка) на езичето.Миналата година отстранихме проблема,но пак не казва добре"Р",защото просто така е свикнало.Водих го на логопед,но нямаше ефект,просто малкият не иска да се упражнява.Харесва  му така да говори.Да е жив и здрав!Не е болка за умиране!

# 48
  • Мнения: 1 364
Малко след 2 години, но до скоро вместо "К" казваше "Т".
Според мен няма за какво да се притесняваш.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Каза "р" на около 2 годинки.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
ъъъ... пиша от на мама регистрацията ... детенце съм ...

Вече съм на 13.5 годинки и още не мога да произнасям правилно звук " Р " ... Като малка не исках да ходя на логопед "големите" ми казваха че това ще ми е чара ... а ето попорастнах малко и започнах да придобивам някакви тъпи комплексчета ... незнам може би навън децата ме комплексират някакси с тов а : "кажи Рачо Реже Риба на Реката " .... много ли е късно да ходя на логопер ... баща ми също не може да казва "р" но на него не му е проблем ... ако е наследствен дефект дали може да се оправи с логопед ... вече доста време си правя самостоятелни упражнения и го докарах до френското "р" ... та въпроса ми е логопед дали ще помогне или е трябвало да почна от по-малка


 Embarassed

Ще ти помогне. Няма значение на колко години е човек. Просто кажи на майка си да намери подходящ логопед (все пак тя ще плаща).

Общи условия

Активация на акаунт