Антибиотици в началото на бременността?

  • 8 911
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
На мен ми се наложи да пия антибиотици в първия триместър ( май беше във втория месец) на бременността ( Аугментин), заради най-кошмарната кашлица в живота ми, която не се оправи цяла седмица с други работи ( хомеопатични и т.н.). Предписа ми го гинеколожката ми с довода, че е по-опасно да се развие инфекция, отколкото да се пие този антибиотик. За щастие всичко е наред с бебка:)
Съкровищница, щом сестра ти е вече в 6м - не е времето да се притеснява за това - какво би могла да направи?!Най-важното за бебето й е  да е спокойна и да си намери компетентен лекар, на който вярва и с когото да обсъжда такива теми!Пожелавам и лека бременност и здраво дете!  bouquet
Zorika, отиди на гинеколог, ако не си още, щом цели два месеца закъснява!Дано скоро имаш хубави вести!

# 16
  • Мнения: 311
Щом се притеснява чак толкова нека отиде на един 3-Д преглед.

Задължително

# 17
  • Мнения: 1 428
Аз съм пила Ципрофлоксацин заради цистит,  а съм била бременна без да знам. Не мисля, че е проблем, толкова рано още не е оформен ембриона. Да не говорим , че до 5 месец пих още 3 пъти АБ, защото имах страшни проблеми с бъбреците, Е-коли и цистит.Всичко разбира се вече беше по предписание на лекаря.Относно доверието м/у пациента и лекаря - то  е задължително.


Аз също пих Ципрофлоксацин,а може да съм бременна в първи месец.Много ми е притеснено-не искам да правя аборт при положение че детето ще е толкова желано.

# 18
  • Мнения: 472
Щом се притеснява чак толкова нека отиде на един 3-Д преглед.
А щом не вярва на гинеколожката си, какво прави при нея? Да я сменява без да се замисля  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Да отиде на Фетална морфология при добър специалист за да се успокои. Щом няма доверие на гинеколожката да я смени.
Аз пих 2 пъти антибиотик през бременността, знаех, че съм бременна. Детето ми си е наред.

# 20
  • Мнения: 721
Аз съм пила Ципрофлоксацин заради цистит,  а съм била бременна без да знам.

И аз

А после и Аугументин, който уж е ок за бременни.

# 21
  • Мнения: 750
Аз също съм пила антибиотици, знаех, че съм бременна, докторите също. Пиех Зинат, друга алтерантива нямаше. Бебка си е жива и здрава!

Общи условия

Активация на акаунт