Опънат таван или таван от гипсокартон какво ще ми препоръчате?

  • 19 963
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 449
2.50 м е малка височина за опънат таван и форми от гипсокартон.

С гладка шпакловка и качествена боя с гланцов/сатенен ефект може да се получи добра алтернатива на опънатия таван. Преди това – добре премислен проект на осветлението и прекарване на нужните ел. проводници директно в тавана. Зоналното осветление може да се направи с нормално окачени осветителни тела (освен така популярните лунички и скрит в гипсокартон луминисцент).

С умело използване на насочена светлина и подходящи осветителни тела (и други аксесоари като релси, допълнително окачване, въртящо-чупещо рамо и т.н.) може да се получи точно каквото искаш. С интересно осветление или с една идея артистичност ефектът ще бъде по-добър от всякакви гипсокартонени форми.

Успех!

# 16
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
2.50 м е малка височина за опънат таван и форми от гипсокартон.

С гладка шпакловка и качествена боя с гланцов/сатенен ефект може да се получи добра алтернатива на опънатия таван. Преди това – добре премислен проект на осветлението и прекарване на нужните ел. проводници директно в тавана. Зоналното осветление може да се направи с нормално окачени осветителни тела (освен така популярните лунички и скрит в гипсокартон луминисцент).

С умело използване на насочена светлина и подходящи осветителни тела (и други аксесоари като релси, допълнително окачване, въртящо-чупещо рамо и т.н.) може да се получи точно каквото искаш. С интересно осветление или с една идея артистичност ефектът ще бъде по-добър от всякакви гипсокартонени форми.

Успех!

Косе Босе дали имаш някакви снимки с подобни изпълнения за да добия по ясна представа.

# 17
# 18
  • Мнения: 22 436
За мен опънатият таван е фаворит.
Този гипсокартон ми е отвратителен.
Стига да имаш достатъчно пари, слагай опънат.
Цената започва от 80лв за 1кв.м. и достига до 120лв за 1кв.м. в зависимост от формата на помещението.
Останалите подробности си ги прочела.

Общи условия

Активация на акаунт