Къде почивахте това лято ?

  • 12 160
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
нашата почивка традиционно ще се очертае все през зимата. топлите места от др. страна на планетата.
това лято- живеем близо до голям курорт, така че ходим тук на плаж ( адриатическо море). не мога да кажа, че сме почивали.
догодина мечтаем за лозенец или гърция. ще видим.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 23:45 от Lennie

# 16
На море на Свети Влас с малката и майчето.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
Момичета, моля ви малко по-подробно  Hug
Задала съм няколко въпроса в първия пост.
Нека споделим повече неща, а не само
" Бяхме еди къде си "

# 18
  • Мнения: 2 309
ОК, julianna, ще допълня поста си:

Почивахме семейно в Гърция - о-в Тасос, сверих си часовника с форума преди да тръгнем и съм доволна, наистина е много чисто и спокойно, не бях подготвена за леко умалените мащаби на градчетата, но пак ми хареса.

После ходихме двете с малката до Боровец - там е ясно, общо взето съм доволна, въпреки скуката, радвам се че си взехме къща, а не стая в хотел, защото ни беше доста по-спокойно.

Предстои ни още една почивка този път без детето, но тя не минава вече към летните, а към есенните екскурзии  Rolling Eyes

На о-в Тасос е много хубаво за семейна почивка, бяхме в най-голямото градче Лименас, пътувахме с ферибот за да стигнем до острова, много приятно преживявяне с малкото изключение че малката ми скъса нервите  Rolling Eyes бяхме през юни, но жегата беше убийствена, морето оправда очакванията ни отвсякъде - чисто, топло, пълно с подводен живот, с много красиви скали и заливи, разочарова ме, че бях прочела, че всички заливи стават за плаж / пътуваш с колата по пътя и хоп залив, правиш си плаж, но освен теб няма никой/, но всъщност тези самотни плажове не са с пясък, а с камъчета и трябва да си доста сериозен екстремист, за да го пробваш  Rolling Eyes останах разочарована от хотела, амортизиран, миришеше на манджи и цигари, поръчах спалня, а ни дадоха легло персон и половина, но иначе бяха любезни.Не бях подготвена за шумния нощен живот, който водят гърците, нито за отровните им комари  Laughing заведенията в Лименас са много добри, не мога да отсея някое по-забележително, а и не им помня имената вече. Като цяло ми се прибираше, защото на детето не му понесоха жегата, плажа и водата, много ни изнерви и бързахме да си дойдем в Бг. Цените са доста високи и честно казано предпочитам за тези пари да идем до Италия или Испания следващия път, не обичам гърците и този път направихме компромис, защото искахме да сме с колата, че покрай детето пренасяме половината къща.

За Боровец,какво да кажа, бяхме в една от къщичките на финландското селище, плюсовете са, че е тихо, имаш си кухничка и дори и на верандата да излезеш си на въздух, много хора си правеха барбекюта и си палеха огньове, ама аз съм с две леви ръце и не посмях. Хранехме се предимно в ресторанта към селището - много е добър. Освен това плюсове на селището са, че е на 1-2 километра от центъра на Боровец и шумните му строежи, има много дестинации за разходка и излети / за съжаление непостижими с детска количка/, много е чисто и поддържано, децата тичат на воля по алеите без да се притесняваш, че ще изхвърчи някоя кола, има си люлки и пързалка, намира се в борова гора и въздухът е невероятен, минусите - ами освен, че самата къщичка е леко амортизирана / но пък много чиста и очарователна с дървениите си/ и факта, че поради някаква повреда бяхме 2 дни без вода, други няма.

# 19
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 669
Бяхме в Обзор, база "Чавдар", от 21 до 29 август.
За нечий вкус може да е твърде соц, но ние си изкарахме много добре.
На абсолютно поносима цена бяхме в стая с климатик и телевизор , с осигурена
храна. Плажът е на 50 м. Е, до 11 ч. си е шумничко, защото има много деца, главно
руснаци, които си лагеруват там  Grinning Но на 27-ми, като опустя, пък ни стана някакво чоглаво  newsm78
Мръсотийка естествено има, ама като не всички прасенца са си в кочинките, какво да се прави  Mr. Green
Самият Обзор ми направи приятно впечатление, хареса ми центъра и алеята покрай плажа.
Малкото човече се радваше много на морето - видя го за пръв път, всяка вечер обикаляхме по няколко пъти
въртележките и другите веселби в "Атракцион".
Върнахме се заредени с енергия и отпочинали, въпреки малкото време, а това е много хубаво  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 017
На море на Свети Влас с малката и майчето.
Би ли казала как прекара там, да изкажеш впечетленията си и не само, къде точно се намира. Много хора казват че са били там, но никой не казва как е там...говоря за хора- не само в форума, а и извън него,...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 880
добре, да си допиша по темата за хотел Риксос...в Анталия.
за мен това е раят! попътували сме с мъжа ми и сме видели свят, но това е единственото място, което посетихме за втори път и догодина, живот и здраве, ще потретим Wink
хотелът е като малък град, плажната му ивица е 1 км дълга и 100 м широка. има огромен парк, собствен Аквапарк, собствен Делфинариум, отлична кухня на шведска маса, включваща ястия от 14 международни кухни. освен това разполага с 10 ала-карт ресторанта, с азиатска, френска, италианска, турска, арабска, руска, барбекю /вкл. американска, турска и арабска кухня/, рибен ресторант на плажа...ох, не се сещам другия какъв беше. храната е божествена! хапването и пийването са осигурени денонощно...дори за нощните птици е помислено, като руум сървиза вклучва папкане от 02 до 07 през нощта Mr. Green
непрестанно се организират забавления за гостите, дискотеки, барове, спорт, има Амфитеатър, където всяка вечер има различна програма. за децата е просто супер, имат си детска дискотета, детски Риксос мини клуб, организират се състезания и всяка вечер в Амфитеатъра е награждаването с медали Wink от спорта май не се сещам някой, за който да няма условия, може би само кънки на лед...има условия вкл. за хокей на трева, футбол, скуош, стрелба с лък, сърф /безплатен за тези, които имат сертификат/...
всяка вечер има шоу на фонтаните при езерото, около половин час, невероятно съчетание от свутлини и музика, истински пеещи фонтани.
барът, където можеш да пушиш наргиле е също до езерото, сядаш на най-меките фотьойли на света и се размазваш, много е готино Sunglasses
и всичко това съчетано с перфектно обслужване, усмихнати и отзивчиви сервитьори навсякъде...аа, забравих да спомена, че СПА-центърът е разхоложен на площ 4500 кв.м. и има всичко, за което си мечтаеш, зимата се възползвахме от много неща, но сега лятото просто не ни оставаше време да му се кефим Wink
сигурно мога да пиша цяла нощ, но да не ви отегчавам. хареса ми една реклама на Риксос, която много му подхожда: "не оставай прекалено дълго, защото мечтите ти могат да започнат да ревнуват от истинския ти живот" Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
............................................................

А леле майко  Shocked Shocked Shocked
Веднага сподели как стои въпросът с
резервациите, цената, пътуването и
все неща от този род.
Това, което описваш е направо
фантастично и ако цената не е фрапантна
другата година изобщо няма да се замисля  Hug

# 23
  • Мнения: 2 910
Почивахме на Поморие в началото на август. Доволна съм от условията, харесахме си апартамент от интернет, наехме го и останах много доволна. Кооперацията, в която отседнахме беше много чиста и току-що ремонтирана, на 2 мин. от центъра. Забавления има много за детето и се радвам за това. Заведенията също са в близост едно до друго, но последните 3 дни се хранехме в една кръчма със сръбска скара, където най- много ни хареса храната и обслужването. Първата вечер седнахме в един китайски ресторант и не повторихме, храната изобщо не ни хареса.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 880
............................................................

А леле майко  Shocked Shocked Shocked
Веднага сподели как стои въпросът с
резервациите, цената, пътуването и
все неща от този род.
Това, което описваш е направо
фантастично и ако цената не е фрапантна
другата година изобщо няма да се замисля  Hug

когато бяхме зимата, за Нова Година ни излезе 700 евро на човек, като това включваше абсолютно всичко, като казвам всичко, наиситна яденето е разкошно, можеш да опиташ специалитети, които в Европа само в супер скъпите реномирани ресторанти ги има...както и всякакъв алкохол на корем, дискотеки, пъбове, барове...всичко в  хотела е безплатно/т.е. влиза в цената/...Новогодишната вечеря беше със Симфоничен оркестър, супер интересна програма, като протече като Бал с маски, от хотела се бяха погрижили да има супер интересни маски в съответствие с вкуса на всеки Wink
сега, лятото за 7 нощувки ни излезе 1200 евро на човек. скъпо е, няма какво да се лъжем, но наистина беше божествено изкарване!!! хотелът е страшно мечтано мято за почивка и направихме това лято 2 месеца по-рано резервацията, защото с всичките си 780 стаи и 39 вили винаги е препълнен! има такива Риксос хотели още два или три в Турция, един в Казахстан и сега най-новия в Дубровник, който ми е мечтата да посетя! мисля, че има и още няколко, но не знам къде са. въпреки че Риксос са верига само от 2 години, вече имат купища международни награди, вкл. и за най-добър хотел в Мала Азия...както и от Американската Асоциация на Хотелиерите...
пътуването е със самолет, за 1 час и 15 си там, пътуването е с турски авиолинии и е много комфортно и по разписание! оттам има с малки бусчета за около 40 минути път до хотела. във всички случаи е по-близо от нашето Черноморие Wink

ето сайта: http://www.rixos.com/

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 10:12 от Aurora

# 25
  • Мнения: 6 167
имам приятели, които бяха на това място, в белек. върнаха се на криле.
аурора, аз искам да те попитам тази цена, която спомена включва ли пътя?
и за колко дни говориш?
с коя агенция го организаирахте?

# 26
  • София
  • Мнения: 9 860
Ходихме на екскурзия до Гърция,Аспровалта.Направихме си еднодневен плаж.Морето е просто толкова чисто,че няма как да го опиша с думи.
После ходихме за три дни във Варна.Града естественно е чудесен,но морето беше мръсно,макар че не бяхме на централния плаж.
Истинската ни почивка беше обаче в Рибарица,Тетевенския балкан.Ето на това аз му казвам почивка. GrinningБяхме във Военния почивен комплекс,наехме си просторно апартаментче,защото сме с две деца.Шест дни си починах така,че се заредих с енергия за цялата зима.Природата там те кара да мечтаеш,да се отпуснеш.Блаженство.Препоръчвам Рибарица на всеки,който иска да си почине.Ето и малко снимки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169738

# 27
  • София
  • Мнения: 3 880
имам приятели, които бяха на това място, в белек. върнаха се на криле.
аурора, аз искам да те попитам тази цена, която спомена включва ли пътя?
и за колко дни говориш?
с коя агенция го организаирахте?

да, включва се пътя, летищните такси, папкането и пийването денонощно, абсолютно всичко влиза вътре...плащахме само за наргилето вечер по 20 долара. аа, и Делфинариума е 35 долара. също и СПА процедурите са платени, но има и доста безплатни неща и там.
Аквапаркът е страхотен и е напълно безплатен за гостите на хотела.
Зимата бяхме 5 дни за 700 евро...сега лятото 7 нощувки за 1200 евро.
бяхме с Астрал Холидейз.

# 28
  • Мнения: 6 167
имам приятели, които бяха на това място, в белек. върнаха се на криле.
аурора, аз искам да те попитам тази цена, която спомена включва ли пътя?
и за колко дни говориш?
с коя агенция го организаирахте?

да, включва се пътя, летищните такси, папкането и пийването денонощно, абсолютно всичко влиза вътре...плащахме само за наргилето вечер по 20 долара. аа, и Делфинариума е 35 долара. също и СПА процедурите са платени, но има и доста безплатни неща и там.
Аквапаркът е страхотен и е напълно безплатен за гостите на хотела.
Зимата бяхме 5 дни за 700 евро...сега лятото 7 нощувки за 1200 евро.
бяхме с Астрал Холидейз.

чудно!  Hug

# 29
  • Мнения: 2 309
и сега най-новия в Дубровник, който ми е мечтата да посетя! rl]

Ето значи къде сме следващото лято  Laughing тъкмо и аз си мечтаех за Дубровник, а вече се насочих и към хотел  Wink

Общи условия

Активация на акаунт