забелване на пишка, помощ!!!

  • 18 557
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 389
На мен хирургът ми каза, че не е моя работа много много да му пипам пишлето - в седмицата веднъж!

# 16
  • Самоков
  • Мнения: 561
На синът ми я забели хирург, нито са го рязали нито нищо, даже и не проплака малкия, сигурно не го е и заболяло. Тези бели топчета се наричат спегма, която може да предизвика инфекция. Най-добре го заведи на лекар и няма да имаш повече такива проблеми.

# 17
  • Мнения: 274
Ти и мъжа ти нали се миете всеки ден? И без това малкия седи с памперс и се трупат мръсотийки непрекъснато...
Забелвай колкото можеш и измивай добре, всеки ден. На консултациите можеш да помолиш всеки път сестрата да я забелва допълнително, за да почистваш по-добре.
По-добре да не ти се налага да стигаш до хирург, на моя син пишката му беше станала огромна , подута и до колената, навръх Коледа, естесвено, и се видяхме в чудо докато намерим кой да го оправи.
Не бой се Simple Smile

# 18
  • Мнения: 676
Всъщност това бялото трябва да се изчисти - няколко пъти като го изчистиш хубаво вече почти няма да има, но все пак всяка вечер трябва да му я забелваш и да я миеш с вода.Не е проблем не се шашкай!

# 19
  • Мнения: 669
Тези "бели топченца" се наричет смегма и тя се появява на определена възраст, и когато се появи е време да се забели пишката, но не по-рано от 1г. на детето. Ние го направихме към 1г. и 10м. при хирург, който се занимава с тези работи, и той ни беше посъветвал по-рано да не го пипаме, и затова като дойде време направо го заведохме там. Манипулацията мина за около 10 мин. Той я дръпна по-смело - нещо което аз никога нямаше да мога да направя, защото се изисква силно дърпане, а през това време детето пищи. Но в момента в който излязохме от кабинета, на детето му нямаше нищо и не го болеше. След това 2-3 дни проплакваше когато пишкаше и това беше.
Заведете го на лекар да свърши тази работа и след това вече всяка вечер си му я дърпаш и измиваш, за да не се събират мръсотии.

# 20
  • Мнения: 773
на мен хирург от Пирогов ми каза , че не ми е работа да пипам там и аз нещо не пправя на тая пишка. ама много се раздвоявам като чета разни коментари


И на мен там ми казаха същото. Не съм  му пипала пишока и досега никакви проблеми не е имал.

# 21
  • Мнения: 222
... не по-рано от 1г. на детето. Ние го направихме към 1г. и 10м. при хирург, който се занимава с тези работи, и той ни беше посъветвал по-рано да не го пипаме...
И на нас хирурга ни каза същото и не барам нищо(освен почистването),все още чакам...

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не се притеснявай.Тези "бели топчета" са смегма.Трябва да се почиства всеки ден.Не разбирам защо не трябва да се пипа пишлето до 1 г. Rolling Eyes Ние приключихме със забелването когато синът ми беше на 2 м.

# 23
  • Мнения: 22
Много ви благодаря на всички за мненията, доста ме успокоихте. Със сигурност ще го заведа на лекар. Благодаря ви още веднъж

# 24
  • Мнения: 179
няма страшно щом няма зачервявания не се притесняваи

# 25
  • Мнения: 1 938
Оставете ги на мира тия пишки!  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 195
УЖАС  Crazy
А на лекциите на 9 месеца казаха че е добре от 1-вия месеца редовно да се подръпва..............докато се забели изцяло и не е желателно да се прибягва до хирург .......ужас

# 27
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Добре де, какъв е проблема да си я забелваш всяка вечер ? Защо трябва детето да се води при лекар, който да му я забели и "на детето му нямаше нищо и не го болеше. След това 2-3 дни проплакваше когато пишкаше и това беше." ?!?!?!?! Как така хем му няма нищо, хем 3 дена плакало, докато пишкало ? Докато къпеш бебо му я забелваш леко и я почистваш и това е ! Нито дърпаш, нито нищо ?
Аз му я забелвам всяка вечер и на никакви хирурзи да ми мъчат детето няма да ходя !

# 28
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз под забелване разбирам именно това - да се издърпа пишлето и да се измие с водичка. Между другото синът ми сам си "отваря" пишлето и аз само го измивам. Дори не я пипам. Просто плискам с вода, докато сметна, че е достатъчно чистичка. И така... Аз пък мислех, че се ходи на уролог за проблеми от такъв характер. Всъщност фимозата проблем ли е?

# 29
  • Мнения: 3 069
на мен хирург от Пирогов ми каза , че не ми е работа да пипам там и аз нещо не пправя на тая пишка. ама много се раздвоявам като чета разни коментари



Не се раздвоявай.
Цяла Западна Европа е отрекла забелването и всичко става по естествен път!
Не сме пипали Виктор а и лекарката ни е на същото мнение.
Когато детето открие половите си органи, само свършва тази работа.

Общи условия

Активация на акаунт