Пак това епилиране

  • 7 569
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Специално бикини зона, винаги, ама винаги ме боли Sad

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
След толкова години още си ме боли много,но ще пробвам веднага след баня.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Лед,вземи няколко кубчета и ги разтъркай там където ще се епилираш,изчакай малко и попии капчиците вода,за да не е мокро мястото.Аз съм го прилагала при краката,преди епилация с епилатор и на мен поне ми помогна.Другото,което съм чувала,че помага е Lidocain маз,обезболяващо,но незнам какъв му е ефекта,защото не съм пробвала.Знам,че в някои салони работят с него,но незнам дали действа.   bouquet
Това е за мен вярното решение! Peace Преди много години четох, че преди скубане на веждите е добре да се мине с кубче лед, та си мисля, че важи и за останалите зони. След баня може и да е малко по- безболезнено, но ми се струва, че косъмчетата са омекнали и по -лесно се късат вместо да се изкубват

# 18
  • Мнения: 145
Някой все пак ползвал ли е Lidocain вкъщи или да са го третирали в козметичен салон ?
До каква степен обезболява ...  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 229
Защо след цикъл най не боли? newsm78

# 20
  • Мнения: 77
аз преди взимах един аулин преди да ида на козметик... де да знам от него ли е или просто е психологически ефект, но ми действа.

--сат

# 21
  • Мнения: 685
Няма спасение от болката. При мен винаги е една и съща - гадна Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 374
и мен много ме боли и цялата ми кожа става червенаи на пъпчици след епилация-бяаха ми подарили гентамицин на спреи и го ползвах след-за да успокои малко
но друго се сетих когато ми слагаха обица на пъпа ме напръскаха с ледокаин може би ще ти помогне но незнам дали го има по аптеките

# 23
А аз бих искала да попитам нещо малко по-различно - вярно ли е, че бременните не могат да използват нито епилатор, нито депилатоар или кола маска, а трябва само да се бръснат? Прочетох го някъде, но не си спомням къде, и реших да попитам вас. Благодаря предварително! Laughing

# 24
  • Мнения: 685
Това го чувам за първи път!?  #Crazy Не го казвам, защото аз съм била бременна, но всичките ми приятелки вече минаха по този път и се епилираха. Дори при козметичката ми съм виждала много бременни, някой от които преди раждането са правили кола маска (за да не я бръснат в болницата ми беше споделило едно момиче). То като напредне бременността и да иска сама една мама едва ли може... Само се смееше козметичката, че такива акробатични чупки прави, защото нали не може да се легне по корем  Simple Smile

По опитни мами да дадат мнение по въпроса   bouquet

# 25
  • Варна
  • Мнения: 672
Аз се епилирам вече 10 години. Първия ми епилатор беше смотаничък , сега съм с Браун. Вече съвсем съм претръпнала, не ме боли въобще , никъде !
Но спазвам едно златно правило - преди епилация топъл душ. Така коренчетата на косъмчетата омеквали. На някои места вече дори нямам.
Но, никога след епилация душ ! Това може да предизвика поява на отоци и разширени вени - поне така съм чела .

# 26
  • Мнения: 4 621
Първите няколко обезкосмявания при всички е болезнено.След време се свиква.Сега дори почти не ме боли.Мога да ти дам съвет-ако космите са по-къси ,болката е по-малка.Епилирай се по-често и ще се увериш,че е така. yes
Peace
Свиква се Laughing

# 27
  • Мнения: 1 318
Странно, мен не ме боли при самото епилиране... само след това ме сърби кожата и там, където са премахнати космите, се получват червени точици... newsm78 Минават от само себе си за час най-много.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 727
А аз бих искала да попитам нещо малко по-различно - вярно ли е, че бременните не могат да използват нито епилатор, нито депилатоар или кола маска, а трябва само да се бръснат? Прочетох го някъде, но не си спомням къде, и реших да попитам вас. Благодаря предварително! Laughing
Аз се епилирам постоянно, но на козметичка, с кола маска. Сега вече минах на т.нар. студена кола, която се маха с ленти. С машинките ме боли повече, иначе и такава имам за спешни случаи. Като бременна не спрях да ходя, даже за триъгълника ходех по-често и така болеше по-малко. Бях си оставила много малко косми на това място, а в 9-тия месец и тях махнахме, за да не ме бръснат в болницата.

# 29
  • Мнения: 1 100
А аз бих искала да попитам нещо малко по-различно - вярно ли е, че бременните не могат да използват нито епилатор, нито депилатоар или кола маска, а трябва само да се бръснат? Прочетох го някъде, но не си спомням къде, и реших да попитам вас. Благодаря предварително! Laughing
И аз първо се вързах на това и после съжалявах, че съм се мъчила с бръснене няколко месеца. Мислех си, че епилаторът е причината да новопоявилите се спукани капилярчета по бедрата ми и затова го зарязах. След като откачих от почти всекидневно бръснене се епилирах и вече 6-та седмица нищо не расте - така че препоръчвам това.
Що се отнася до болката, вероятно съм много дебелокожа, но изобщо не ме боли, в който и момент от цикъла да се епилирам. Това обаче не се отнася за интимните части - там не издържам с епилатор Confused.
Освен по-слабата болка, епилирането след цикъл има и друг плюс - космите растат по-бавно.

Общи условия

Активация на акаунт