Как се справяте с роднините пушачи по време на бременност?

  • 2 656
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
Не става въпрос за роднини, с които живеем, а напр. като отидем на гости. Уж се съобразяват, но пак си пушат, уж пушекът не отивал към мен. Не знам как да постъпя, по-лесно ми е на непознат да му кажа да не пали, защото съм бременна. За сега само излизам от стаята, отивам до тоалетната и т.н., докато се измирише, но не знам до кога ще мога така. А не ми се мисли като се появи бебето какво ще правим. Става въпрос за близки роднини, които не мога просто да игнорирам.
Моля дайте съвети/идеи!

# 1
  • Мнения: 4 451
Според мен е най-добре да си кажеш, че цигарения дим те дразни, не се чувстваш добре или просто ти е неприятно. Не вярвам да не се съобразят с това.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Това е наистина  доста неприятно. Аз безумно се дразня от несъобразителността на хората и наглостта на пушачите. Казвам си директно, че не ми е приятно. Излизам от стаята или направо си тръгвам, ако не съм си вкъщи. Съветвам те да си директна, защото както вече казах пушачите по принцип са несъобразителни.

# 3
  • Мнения: 4 111
Разбира се, щом не се сещат сами трябва ти да ги подсетиш. Аз не се притеснявах да казвам това, което ми пречи - детето ми е по-важно.

# 4
  • Мнения: 405
О, те знаят, че ми е неприятно, но си мислят, че ме пазят като не издишат директно към мен и с това се приключва. Не знам каква ще е реакцията, ако кажа, че не искам да палят в мое присъствие.

# 5
  • Мнения: 4 451
Хич да не ти пука от реакциите им. Детето е преди всичко.

# 6
  • Мнения: 4 111
Обясни им, че не понасяш миризмата, става ти лошо. Ако не се съобразят - спирате с гостито. Поне ще знаят причината.

# 7
  • Мнения: 4 447
В момента ти си специалната. С теб трябва да се съобразяват. Ако мислиш, че дори и с добър тон би обидила пушачите, то помоли половинката за съдействие. Аз така бих постъпила, макар, че не ми се е случвало да не се съобразяват с мен, когато бях бременна.

# 8
  • Мнения: 405
Проблемът за съжаление е доста деликатен, защото става дума за бабата и дядото на бебето. А аз хич не искам да се конфронтирам с тях. Не можем да спрем да им ходим на гости. Единственото, което се сещам за сега е да наемаме апартамент като сме в БГ и да ги каним тях, като им обясняваме, че там не се пуши.

# 9
  • Мнения: 4 447
Проблемът за съжаление е доста деликатен, защото става дума за бабата и дядото на бебето. А аз хич не искам да се конфронтирам с тях. Не можем да спрем да им ходим на гости. Единственото, което се сещам за сега е да наемаме апартамент като сме в БГ и да ги каним тях, като им обясняваме, че там не се пуши.

Боооооже, ама и на мен като бременна ми идваха едни странни идеи....

И аз така предположих, че става дума за бабата и дядото, от другата страна, нали?

Няма с какво да ги обидиш, защото става дума за твоето здраве и това на бебето.

За колко идвания става въпрос?

# 10
  • Мнения: 4 111
Разбрах, че става дума за тях, както каза анче_мамче, половинката трябва да застане на твоя страна. Ще е по-лесно от наемането на апартамент. А и става дума за тяхното внуче.

# 11
  • Мнения: 179
според нен цигарения дим не пречи на бебето по-вредно е ти ако пушиш не можеш да забраниш на никои да пуши

# 12
  • Мнения: 3 977
според нен цигарения дим не пречи на бебето по-вредно е ти ако пушиш не можеш да забраниш на никои да пуши


 hahaha Joy Ша мъ умориш Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз също мисля, че мъжът ти трябва да те поткрепи и по-настоятелно да им обясни защо не бива да пушат в твое присъствие. Моят мъж от както живеем заедно пуши на терасата, още не бях бременна. Когато майка му идва на гости излиза да пуши с него на терасата. А пък и аз никога не съм слагала пепелник вътре, за да стане ясно, че не се пуши.

Ето и една статия, за тези, които си мислят, че цигарения дим не вреди "чак толкова":

Дори пушенето в съседната стая вреди на бебетата!

# 14
  • Мнения: 4 447
според нен цигарения дим не пречи на бебето по-вредно е ти ако пушиш не можеш да забраниш на никои да пуши

В няколко теми ти забелязах изказванията. Ти деца изобщо имаш ли?  newsm78 newsm78 newsm78

# 15
  • Мнения: 4 111
според нен цигарения дим не пречи на бебето по-вредно е ти ако пушиш не можеш да забраниш на никои да пуши


 hahaha Joy Ша мъ умориш Mr. Green

И нен.

# 16
  • Мнения: 179
не още другия месец ще раждам защо?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 750
В няколко теми ти забелязах изказванията. Ти деца изобщо имаш ли?  newsm78 newsm78 newsm78

Анче, не се чуди, още едно доказателство на твърдението ми, че пушачите са несъобразителни егоисти. Не го казвам, за да обидя някой, просто констатация.

# 18
  • Мнения: 405
Да, май това ще трябва да е една от неговите битки.
Момичета много ви благодаря за куража!

# 19
  • Мнения: 4 111
Да, май това ще трябва да е една от неговите битки.
Момичета много ви благодаря за куража!


Успех! И лека бременност!

# 20
  • Мнения: 179
вижте какво колкото и да се пазиш по-време на бремеността то след като родиш като седнеш на едно кафе няма как да опазиш детето от цигарения дим в къщи може да се пази но на вън...

# 21
  • Мнения: 405
В БГ това наистина си е проблем, затова и никъде не ходим, само по гостита. Но в щата, в който живея е забранено да се пуши дори и в баровете, така че няма да е трудно да опазим бебето тук.

# 22
  • Мнения: 179
радвам се че има места в които е забранено пушенето и ту се опитаха да го наложат но без успех имам чувството че напротив все повече се пуши.

# 23
  • Мнения: 5 468
А стига бе. Леле, ще падна от стола вече... Еееее...
Дори съседа от отсрещния блок, като пуши, пречи на бебето ми.
Луди жени!

# 24
  • Мнения: 3 138
Аз бих постъпила така - ако съм на гости и някой започне да пуши, а аз съм бременна, и ми е неудобно да помоля да загаси цигарата, казвам че е време да си тръгвам и СТАВАМ И СИ ТРЪГВАМ.

# 25
  • Мнения: 400
Хммм това с цигарите..ей само като се сетя колко са несъобразителни и нахални пушачите и пак се дразня...
Аз лично също като теб се притеснявах да си кажа в началото. Моя мъж обаяе хия не цепеше басма на никой и казваше вместо мен и то доста рязко:)

Супер беше направо:)

Помоли половинката си, няма кой да му възрази...повярвай ми:) А ако не става така, казвай си и хич да не ти пука.

Хората в първия момент почват да гледат изненадано, след това се сконфузват /и с право/ и спират с цигарите.

Не им се давай на пушачите, аман от тяхната наглост.

Сега му е момента да си пазиш детето, ето ти най-добрата причина да кажеш в прав текст...който е глупав да се сърди-само да не ви пушат наоколо:)

УСПЕХ!!!

# 26
  • Мнения: 46 557
Амиии, не посещавах такива помещения. Дали да влезеш е въпрос на избор- изцяло твой.
Не очаквах всички да си променят живота, защото аз се задавам  Peace

# 27
  • Мнения: 9 050
Ако наистина ти пречи - кажи им. Ако си е просто нещо, което си наумила, че трябва да не правят, не си права. На мен като ми пречеше дадена обстановка, просто не ходех там. Колко често си идвате в Бг, та е такъв проблем?

# 28
  • Мнения: 2 211
Не ходех по такива места, но ако се случи, директно бих му казала да излезе да пуши навън и ако не спре бих си тръгнала.

# 29
  • Мнения: 1 216
Още мисълта, че ще се опуша на цигарен дим ме спира...
Много е сложно с пушачите, непушачите и социалния живот.

# 30
  • София
  • Мнения: 672
Ами няма да те лъжа- аз просто спрях да хода на гости на хора, които пушат. Вчера не отидох на рождения ден на кума, защото не мога да накарам 15 човека да се съобразяват с мен - това че не ми духат в лицето не озачава че не изпускат дим от който ми се повдига ... Ние бяхме на кафе на вън, не ме опазиха, та какво остава на затворено... Но пък като ми дойдат на гости, просто не им слагам пепелник и те дори и не питат - "тук пуши ли се". Ако много прискърцат- пращам ги на балкона.

Не очаквай някой да се съобрази с теб - просто хората са нетактични. И на мен ми се иска понякога да си вдигна парцалките и да се махна, ама...няма как...

# 31
  • Мнения: 4 555
Не бих стъпила втори път на гости на такива хора. За щастие обаче аз почти нямам пушачи сред познатите си и за 9-те месеца не ми се е случвало.
В твоя случай просто мъжът ти трябва да говори с тях, все пак са му родители.

# 32
  • Мнения: 326
ами гледах да не ходя на места където се пуши и ако все пак се случеше някой да пуши просто си тръгвах- на мен ми ставаше много лошо като помиришех цигарен дим

# 33
  • Мнения: 773
Следващия път като запалят постой половин час в тоалетната с обяснението, че ти е много лошо. А след това веднага излез на разходка, за да се разтушиш от цигарения дим. А през това време съпруга ти спокойно може да им обясни да се съобразяват малко повече отсега нататък.
 
вижте какво колкото и да се пазиш по-време на бремеността то след като родиш като седнеш на едно кафе няма как да опазиш детето от цигарения дим в къщи може да се пази но на вън...

Този проблем има едно много просто решение. През всичките ни зимни разходки, докато Анди беше бебе не съм седнала нито веднъж на кафе. Взимах си кафето и го пиех навън на някоя пейка. Продължавам да спазвам това правило и мисля, че още дълго ще го спазвам в името на здравето на детето ми.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 443
Не ходи на гости.
Кани гости в къщи, където ще се налага да се съобразят и да пушат на балкона.

# 35
  • Мнения: 1 371
Нали за това са ти роднини - да им казваш всичко в очите. Не мисля, че това трябва да те притеснява или да се чудиш какво да правиш. Аз имам роднини пушачи, от както забременях и родих - никой не пуши в къщите си  Crazy , иначе знаят каква съм, че няма да стъпя вътре. Пушат си на двора и това е. Та те толкова много обичат мен и малкото бебче.  Grinning И при теб трябва да е така. Успех.

# 36
  • Мнения: 2 804
Момичетата са прави , ще имаш нужда от съпруга ти за съдействие .
Аз на баща ми докато бяхме в БГ му бях забранила да пуши в присъствието на децата .
Дори когато ни идваха гости и на тях бях казала , че не искам да ми пушат в присъствието на децата .
Тогава не бях бременна , сега чакам трето дете и цигарения дим направо ме кара да  Sick .
Когато ходим на гости у зълва ми зетя и мъж ми пушат на вън защото знаят , че ще ги изритам от къщата ако запалят където съм аз .
А в БГ нямам думи колко много се пуши !!!
Жалко , много жалко е за всички , но думите са излишни ...!

# 37
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Помоли ги в твое присъствие да пушат на балкона.Ако не просто не ходи там.Аз не съм се сблъсквала с такъв проблем,напротив прекалено много ме пазеха и глезеха,което в един момент започна да ме дразни.Все пак аз не бях болен инвалид,а бременна.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 150
А в БГ нямам думи колко много се пуши!!!
Жалко , много жалко е за всички , но думите са излишни ...!
Аз доколкото знам и в Италия много се пуши! Laughing
Никотина е наркотик.Легален!Ако на тези хора не им дадеш ясно да разбррат ,че има ред причини поради ,които не трябва да пушат в твое присъствие.Ама те никога няма да се сетят.За тях цигарата е смисъл на живот и начин.Мисля ,че мъжът ти трябва да запретне ръкави и да си свърши работата,като истински бъдещ баща!

# 39
  • Мнения: 433
Аз също ставам и излизам, ако пушачите около мен не се съобразят с моята забележка (при това обикновено казана много мило и с усмивка).  Изобщо не ми пука - те са хората с проблем, не аз. То ако природата беше решила, че е по-полезно да пушим, щеше да ни направи устите по друг начин и на дланите си да имаме пепелници  Laughing

Вредно е всяко вдишване на цигарен дим. На практика дори страничен човек, който вдишва цигарен дим , поема повече катрани и отрови от пушача, който не гълта дима . Аз отдавна съм свикнала да избягвам заведения без добър климатик и задимени места. Слава богу, близките ми не пушат, приятелят ми - също, дъщеря ми също не се научи за моя радост. На всички ни е ужасно неприятно, когато сме в задимена атмосфера - после воним!  Sick   Случвало е приятелят ми да се е отдръпвал неволно в погнуса, когато се върнах скоропостижно от едно много задимено парти, където бях отишла с току-що изкъпана коса. Косата ми вонеше толкова отвратително!!!

Представям си пък какво им е на бебчетата, ние поне сме големи свикнали хора...

# 40
  • Мнения: 1 371
Само искам да добавя, че НЕ ТИ ТРЯБВА ДА ИЗЛИЗАШ ОТ СТАЯТА, А ТЕ, ако толкова не могат да спрат да пушат в твое присъствие. Въпрос на възпитание и най-вече уважение!

# 41
  • Мнения: 773
[
А в БГ нямам думи колко много се пуши!!!
Жалко , много жалко е за всички , но думите са излишни ...!
Аз доколкото знам и в Италия много се пуши! Laughing

Пуши се, но няма да намериш нито едно заведение, където може да запалиш цигара. smile3501 В някой по голям град можело и да намериш кафене, където се пуши, но било голяма рядкост. Викали им пушилни.

# 42
  • Мнения: 11 016
Гостите пушачи излизаха на терасата или на стълбището, без да ги подсеща някой. А задимени заведения избягвах.

# 43
  • Мнения: 161
Аз имах същия проблем с кандидат-свеки.По принцип се съобразяваше след забележка, но ако не, ставам и заминавам. Вярно е, че ти си на гости, но просто отиди в другата стая Peace.
Вкъщи не се пуши! На който не му изнася, да не идва! Crossing Arms
За съжаление в България е така, че НЕпушачите трябва да се съобразяват с пушачите, а не обратното Rolling Eyes

# 44
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Сериозни ли сте newsm78, да кажете на някой в собствения му дом да не пуши или да излиза на балкона Shocked. Щом ти пречи не ходиш на гости. Мен също ме дразни и избягвам да ходя в задимени помещения, но чак да раздавам заповеди.


Това вече е параноя. Въздуха, който дишаме не е по-чист, това означава ли че трябва да извеждаме децата си с маски.

# 45
  • Мнения: 2 005
Някои хора наистина не се съобразяват , а на мен ми се повдигаше от миризми като:Цигарен дим, парфюми , дори и като вляза в магазин за обувки от самата миризма на кожа - повръщах , от разни наслагани ароматизатори в заведенията като пицарии и т. н. #Cussing out Наистина ти вярвам ,че не се чувстваш  никак комфортно, но на твое място си казвах , особено за цигареният дим или въобще отказвах да ходя на такива места Whistling

# 46
  • София
  • Мнения: 1 750
Това вече е параноя. Въздуха, който дишаме не е по-чист, това означава ли че трябва да извеждаме децата си с маски.

Явно не си прочела статията, не става въпрос за въздуха само. Ето обяснението:  "Учените обясняват, че деветдесет процента от никотина полепва по стените, дрехите, кожата и косата. След това децата вдишват или приемат чрез кожата натрупаните отрови."

Правилно ли предполагам, че си пушачка?! Един пушач винаги ще намери оправдание в нещо друго (той въздухът и без това си е достатъчно мръсен, кво толкова...), без изобщо да му мине през главата, че той самият вреди на околните и най-вече на децата си   Peace

# 47
  • Мнения: 565
 С роднините и близките проблеми нямах в това отношение, но шефа ми .... fight до ден днешен имам чувството че нарочно сядаше там където климатика извърташе дима от цигарата му право в носа ми. На няколко пъти го помолих най - учтиво да не пуши там, защото  Sick, но отговорът му беше: "Това е моя офис и ще правя каквото си искам"  fight #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire Не издържах и си всех отпуска 3 седмици. После искарах още малко и си взех болнични.

# 48
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Правилно ли предполагам, че си пушачка?! Един пушач винаги ще намери оправдание в нещо друго (той въздухът и без това си е достатъчно мръсен, кво толкова...), без изобщо да му мине през главата, че той самият вреди на околните и най-вече на децата си   Peace

Съжалявам, че ще те разочаровам, не пуша. Даже имам атипична астма, но това не ме прави параноик. Не търся оправдание на нищо, опитвам се да бъда реалист.

# 49
  • Мнения: 4 447
не още другия месец ще раждам защо?

Не ми се вярва хич...... Една бъдеща майка да говори такива неща. Както казах и в други теми се изказваш доста неподготвена, мненията са направи смехотворни, поради това, че си личи, че са казани от човек, който не е много наясно, да не кажа хич. А и смисъла ми убягва без препинателни знаци, дори.

Ако седнеш с детето си на открито кафе, няма проблем, ако не дима не отива в него, но ако го заведеш в кафе, което всички пафкат, е тогава трябва да си напълно откачила  Mr. Green

Ако наистина си бременна, моите поздравления, да се надяваме, че не пушиш или не ходиш в заведения, които се пуши, защото дали пушиш ти или дишаш дима около теб е абсолютно еднакво.

# 50
  • Мнения: 3 500
Сериозни ли сте newsm78, да кажете на някой в собствения му дом да не пуши или да излиза на балкона Shocked. Щом ти пречи не ходиш на гости. Мен също ме дразни и избягвам да ходя в задимени помещения, но чак да раздавам заповеди.


Това вече е параноя. Въздуха, който дишаме не е по-чист, това означава ли че трябва да извеждаме децата си с маски.

Съгласна съм с това мнение.

# 51
  • Мнения: 4 447
Сериозни ли сте newsm78, да кажете на някой в собствения му дом да не пуши или да излиза на балкона Shocked. Щом ти пречи не ходиш на гости. Мен също ме дразни и избягвам да ходя в задимени помещения, но чак да раздавам заповеди.
....


Една добре отправена молба е далеч от заповедта. Ами нали един ден детето (внучето им) ще отиде там, ами те ще го удушат бе!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 750
А това, че не желая около мен и детето ми да се пуши и това, че не приемам несъобразителността на пушачите прави ли ме параноичка?! Едно е въздухът, който дишаме, нямаме особен избор, но с цигарения дим е друго - имаш право на избор. И хич не намирам оправдание за родители, които пушат там където са и децата им.

# 53
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Добрият тон и възпитание изискват да се съобразяваме с правилата поставени от домакина, без значение дали е пушач или въздържател. Ако не ни изнася просто не ходим на гости, без да се сърдим и ядосваме.
Това е моето мнение Peace.

# 54
  • Мнения: 179
аз какво трябва да направя като всички покраи мен пушат не мога да ги гоня вярно неприятно е но и ти трябва малко или много да се съобразяваш не можеш да забраниш на абсолютно никои да пуши особено в неговата къща кои знае какво станало като отидеш на гости и пушат пред теб нали не е пред новороденото ти дете така че не е толкова страшно да вдишаш пушека например от 2 цигари

# 55
  • Мнения: 4 447
аз какво трябва да направя като всички покраи мен пушат не мога да ги гоня вярно неприятно е но и ти трябва малко или много да се съобразяваш не можеш да забраниш на абсолютно никои да пуши особено в неговата къща кои знае какво станало като отидеш на гости и пушат пред теб нали не е пред новороденото ти дете така че не е толкова страшно да вдишаш пушека например от 2 цигари

 Shocked олеее, докато прочета безпрепинателния ти текст се изкьоравих....

По принцип, 99% от бременните изпитват неистова непоносимост от цигарен дим, ти да не би да си в този 1%, който ги кефи да им духат по 2 цигари?  newsm78

# 56
  • Мнения: 179
не не съм обаче тука за малко пушек го направихте световен проблем като някои лигли "о не ма аз не мога да понасям "и т.н. а ми само като минеш по улицата покраи някои пушач и и какво правиш да не би да си затваряш устата?

# 57
  • Мнения: 4 447
не не съм обаче тука за малко пушек го направихте световен проблем като някои лигли "о не ма аз не мога да понасям "и т.н. а ми само като минеш по улицата покраи някои пушач и и какво правиш да не би да си затваряш устата?

Да, определено не си бременна.

 smile3534

# 58
  • Мнения: 1 371
не не съм обаче тука за малко пушек го направихте световен проблем като някои лигли "о не ма аз не мога да понасям "и т.н. а ми само като минеш по улицата покраи някои пушач и и какво правиш да не би да си затваряш устата?
Колко е жалко, ако си майка или бременна да говориш така.

# 59
  • Мнения: 179
ти ли ще ми кажеш?от кога си лекар?ти ли си спала с мен?

# 60
  • Мнения: 179
не не съм обаче тука за малко пушек го направихте световен проблем като някои лигли "о не ма аз не мога да понасям "и т.н. а ми само като минеш по улицата покраи някои пушач и и какво правиш да не би да си затваряш устата?
Колко е жалко, ако си майка или бременна да говориш така.
защо да е жалко вие се изкарахте като някои принцеси все пак живеем в 21 век и всеки втори пуши аз какво да кажа като другия месец ще родя и постояно в наща къща се пуши но като доиде бебето няма да е така даи като съм бременна да им забраня да пушат едно че къщата не е моя друго че като ми пречи се махам аз

# 61
  • Мнения: 4 447
не не съм обаче тука за малко пушек го направихте световен проблем като някои лигли "о не ма аз не мога да понасям "и т.н. а ми само като минеш по улицата покраи някои пушач и и какво правиш да не би да си затваряш устата?
Колко е жалко, ако си майка или бременна да говориш така.
защо да е жалко вие се изкарахте като някои принцеси все пак живеем в 21 век и всеки втори пуши аз какво да кажа като другия месец ще родя и постояно в наща къща се пуши но като доиде бебето няма да е така даи като съм бременна да им забраня да пушат едно че къщата не е моя друго че като ми пречи се махам аз

ти тотално си противоречиш....
когато разбрах че съм бременна ги намалих на 2-3 цигари на седмица и после след месец ги спрях сега вече ми се повръща от цигари едвам понасям мъжа ми като пуши.

да не говорим, че и съветваш другите, да си оправяли правописните грешки, смЕх....

# 62
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Аз пък от 3 години не пуша, просто реших че не искам повече и ги спрях. В къщи по принцип не се пуши, аз като пушач не пушех вътре, така че гостите си знаеха.
Като бременна избягвах силно задимените кафета и въобще заведения без вентилационни системи, но то и като небременна пак ги избягвах. Но пък никога не съм изпадала в крайности, и по повод забележките към lady_19, ми то и аз значи не съм била бременна а, щото цигарения дим не ме е дразнил повече отколкото преди да забременея. Взимам отношение защото всички ми обясняваха че трябва и от кафето да ми е лошо, пък аз пиех по едно безкофеиново с мляко сутрин и ми беше писнало да обяснявам че не ми се повръща, а и репликата "Ама ти ходиш по заведения?!", ми не, стоя в къщи в стерилен сандък, щото после и бебето така мисля да го гледам, под похлупак.
Моите свекъри също пушат, ама проблеми не сме имали, съобразяват се, баща ми е пушач, никога не е пушил в къщи, само на село на двора, така че съм против обобщенията за пушачи-егоисти които не се съобразявали. Всичко е до възпитание, достатъчно нагли има и непушачи. Пък и както беше писал някой по нагоре, не може да се очаква хората да си променят начина на живот защото аз съм бременна, все пак като не ти изнася се изнасяш и толкова.
 Peace

# 63
  • Мнения: 179
ти не си тази която да ми казва как да пиша и къде са тези грешки

# 64
  • Мнения: 1 371
не не съм обаче тука за малко пушек го направихте световен проблем като някои лигли "о не ма аз не мога да понасям "и т.н. а ми само като минеш по улицата покраи някои пушач и и какво правиш да не би да си затваряш устата?
Колко е жалко, ако си майка или бременна да говориш така.
защо да е жалко вие се изкарахте като някои принцеси все пак живеем в 21 век и всеки втори пуши аз какво да кажа като другия месец ще родя и постояно в наща къща се пуши но като доиде бебето няма да е така даи като съм бременна да им забраня да пушат едно че къщата не е моя друго че като ми пречи се махам аз
Ами това единствено говори колко уважават теб и бъдещото бебче. Откъде си сигурна, че ще спрат да пушат. Роднините ти сега не искат....
И не се изкарвам принцеса, а майка, бивша бременна. Мислеща и грижеща се за детето си.
Спирам до тук, темата не е за такива глупости.

# 65
  • Мнения: 179
права си започваме да пишем само глупости но какво да се прави като някои хора са неразбрани

# 66
  • Мнения: 4 447
Ако съм разбрала правилно термина ти е октомври, така ли?

Защото според този ти постинг, би трябвало да си родила вече....

Цитат
: петък, 31 август 2007, 13:51
е на мен ми остава още месец и половина докато родя но ще спи в кошарката в спалнята ни

 newsm78

аз ли нещо съм луда....

# 67
  • Мнения: 179
да поне не си луда октомври е защо какво нередно има в постинга ми като казвам къде ще спи детето ми

# 68
  • Мнения: 2 804
А в БГ нямам думи колко много се пуши!!!
Жалко , много жалко е за всички , но думите са излишни ...!
Аз доколкото знам и в Италия много се пуши! Laughing
Да пуши се много , но е забранено да се пуши в което и да е затворено , обществено помещение .
Единствено по улиците се пуши и пред баровете .
Аз дори и на вън се тюхкам когато мина покрай пушач дори и без цигара да е в момента .
Бивша пушачка съм , дори и сега до преди да разбера , че съм за пореден път в очакване пушех .

# 69
  • София
  • Мнения: 1 750
Ей затова пушачите са толкова несъобразителни и нахални, защото все има кой да ги оправдава с "какво толкова..."   ooooh!

# 70
  • Мнения: 2 804
[
А в БГ нямам думи колко много се пуши!!!
Жалко , много жалко е за всички , но думите са излишни ...!
Аз доколкото знам и в Италия много се пуши! Laughing

Пуши се, но няма да намериш нито едно заведение, където може да запалиш цигара. smile3501 В някой по голям град можело и да намериш кафене, където се пуши, но било голяма рядкост. Викали им пушилни.


Алесия , не знаех , че си фенка на тютюна !!!
Мислех че не сте пушачи у вас , но явно съм със слаба памет !
Аз не видях едно заведение където да не се пуши в БГ !!!
И една табела за забранено не видях , но щом казваш ти ще ти повярвам .

# 71
  • Мнения: 179
Нещо не те разбирам какво искаш да кажеш.Може ли малко по ясно?

# 72
  • Мнения: 773
[
А в БГ нямам думи колко много се пуши!!!
Жалко , много жалко е за всички , но думите са излишни ...!
Аз доколкото знам и в Италия много се пуши! Laughing

Пуши се, но няма да намериш нито едно заведение, където може да запалиш цигара. smile3501 В някой по голям град можело и да намериш кафене, където се пуши, но било голяма рядкост. Викали им пушилни.


Алесия , не знаех , че си фенка на тютюна !!!
Мислех че не сте пушачи у вас , но явно съм със слаба памет !
Аз не видях едно заведение където да не се пуши в БГ !!!
И една табела за забранено не видях , но щом казваш ти ще ти повярвам .

А ние не сме пушачи.  Laughing обре си спомняш.

Извинявам се явно не съм се доуточнила, имах впредвид, че в Италия не се пуши по заведенията.
А в България, че се пуши, пуши се, аз го споменах и малко по в началото на темата.

# 73
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Пушим с тях - така се справяме  Mr. Green

А иначе - кажи им да не пушат при теб иначе си заминаваш ! Какво толкова ?

# 74
  • Мнения: 1 121
Говори с мъжа ти, след като са неговите родители, според мен е редно той да ги помоли да не пушат в твое присъствие. Все пак става въпрос за час-два, не за цял ден, нали? Нищо няма да им стане, не съм чула досега някой да е умрял от непушене Wink виж обаче за пушачите не може да се каже същото... Cry

# 75
  • Мнения: 2 818
Направо си казвах, че ме дразни - което си е истина - задъхвам се и не мога да си поема въздух...
Сподели го с тях, че ти е неприятно...
Преди имаше и едни брошурки за пасивните пушачи, в черно  Twisted Evil ... аз просто оставих една в стаята на майка ми  Laughing

# 76
  • Мнения: 5 183
Според мен е най-добре да си кажеш, че цигарения дим те дразни, не се чувстваш добре или просто ти е неприятно.

Абсолютно подкрепям.

# 77
  • Мнения: 377
Още като разбрах че съм бременна спрях цигарите и помолих всички около мен да не пушат в мое присъствие в стаята, че ми става лошо от цигари(това наистина беше така).След като родих продължи да не се пуши в къщи и на гости където съм с детето иначе не ходим.никога никой не ми се е сърдил за това.Смятам и така да продължим(пропуших отново, но не излагам детето си на цигарен дим).А за заведения с него отбягвам да сядам по тая причина(не се и сещам да съм сядала зимата), кафе на някоя пейка-така хем детето на въздух играе хем аз съм си изпила кафето.Моето мнение е че ти трябва да вземеш нещата в свои ръце и им кажи на всички-на който не му изнася си е за него.Ти просто си пазиш детето и себе си.Моя позната си мълча така от притеснение как да каже че и е неприятно и знаеш ли какво стана -детето се роди и с това не се съобразяваха околните и така  2 години поглъща дим от цигари малкото човече.

# 78
  • Мнения: 3 977
ти не си тази която да ми казва как да пиша и къде са тези грешки

Ами разгърнах назад в профила ти  и честно 95% от постингите ти  са пълни с грешки и без препинателни знаци ooooh!.

Моля те тази тема не е чат . Момичето зададе въпрос ти си каза мнението ,защо си решила да се заяждаш с всички . Имаи уважение към авторката на темата Naughty

# 79
  • Мнения: 123
не се карайте бре мацки, всеки си има право на мнение. Лично аз изпращах всички на терасата. Сори ама бебо е въздържател,  аз отказах цигарите, веднага  като разбрах , че съм бременна, а и в момента се паза , че още кърмя

# 80
  • Мнения: 8 999
Моят съвет е просто да не се виждаш с тези хора. А ако те питат защо не искаш да им отидеш на гости, да си признаеш чистосърдечно, че цигареният дим те дразни. Те сами ще си направят своя избор - дали чак толкова желаят твоята компания, или предпочитат да не се ограничават в пушенето. Или просто ще намерите някакъв компромисен вариант - срещи на открито, например.

# 81
  • Мнения: 183
За да не се разправяме с несъобразителните гости залепих на входната врата лепенка "http://www.tobaccofree.org/photos/large/photo07.gif" и не се наложи на никой нищо да казвам,то се знаеше.Все още е там,нека знаят че в моя дам не се пуши.

Общи условия

Активация на акаунт