съобразихте ли деня на раждането?

  • 4 907
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 546
моето секцио беше по спешност и беб сам си я избра датата, за което много се радвам.  Grinning
 бях решила да не я избирам аз, а лекарят.

# 46
  • Мнения: 27 524
Не, разбира се  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 243
marianka,
iztrih go che bqh publikuvala edni babini devetini Laughing
i posle publikuvah drugi po seriozni neshta

# 48
  • Мнения: 7 914
не, не съм

# 49
  • Мнения: 2 677
Нищо не съм планирала.

# 50
  • Мнения: 4 965
На мен ми звучи абсурдно и прекалено суеверно, защото не вярвам, че съдбата на човек зависи от датата, климата, положението на звездите или казаното от орисниците. Вярвам, че "пръст" в това имат родителите, възпитанието, образованието, характера на самото дете, редица случайни и неслучайни събития и т.н.
Иначе, аз бях планирала да раждам на 13-ти септември, ама децата ми сами "взеха решение" - родени са на 11.08. в 11:08 ч. - сряда. Съвпадението между часа и датата са случайни и гледам на тях само като допълнителна емоция от раждането.

# 51
  • Мнения: 9 908
трябваше да избера дата за секцио. Не исках да е на Димитровден, тогава имаме именници и рожденици в рода, не исках да е на датата на нашата сватба, исках да е приятна дата, само негова си  и така стана 27 октомври. Четвъртък, ако има значение. Доволна съм  hahaha

# 52
  • Мнения: 5 539
Здравейте мамички Simple Smile
Иска ми се да рабера как планирахте вашето раждане:суеверни ли сте;обръщате ли внимание на "бабините деветини",избрахте ли умишлено определена дата или ден от седмицата за да .
родите
Аз лично планирах своето раждане-секцио.Избрах си деня-неделя и датата-26.03.06.
защо ли?Ами може би от суеверие или пък желание за добър и положителен начален старт на моето съкровище.Сега моя приятелка планира секцио и се поразрових в нета за малко инфо.Интересно е.Знаете ли че децата родени например на 4 число са изключителни късметлии морални и нравствени личности.За 26 знам че децата ще бъдат благородни с мек и отзивчив характер и много щастливи.Като цяло обаче няма голяма информация по въпроса.
Моля който се интересува да пише и сподели.Прдварително ви благодаря

Вместо 26 март, аз бих избрала 25 март - Благовещение. Това е един от любимите ми празници.
Но като цяло съм против избирането на дата, пол и т.н., затова се отказах от вариантите за секцио по желание или програмирано раждане.

# 53
  • Мнения: 179
не но ще се радвам ако вместо 22.10 се роди на 26.10 димитров ден направо с името си да доиде

# 54
  • Мнения: 148
Аз лично родих с планово секцио на 17.06.2007 год. Дата избрахме, водени от много "прозаични" и изцяло прагматични причини - нашият татко е под пагон, на 24 часови дежурства и колкото и абсурдно да звучи, гледахме да се съобразим с него. При нас всичко стана по план. Нооо в стаята ми имаше жена, която постъпи в болницата на 17, за планово секцио на 18, а при последното мерене (около 23 ч.) не се долавяха тоновете на бебока и така, тя роди по спешност в 1 ч. през нощта. При моя приятелка съвсем наскоро също се получи така, че бебо реши да излиза по-рано от планираното. И си избра страхотен ден - 15.08. (Богородица). А иначе, що се отнася до това, какви черти на характер и т.н. ще притежава роден в определен ден човек, мисля, че ако въобще има нещо вярно, то би се отнасяло само за случаите на естествено раждане.

# 55
  • Мнения: 353
Да планирах . Родих нормално. Много исках да е на 1 Юни - звучи ми много детско, но беше петък . А аз  исках да е по -спокойно в болницата, да няма много доктори и стажанти. Затова си избрах 3 юни- неделя. много ми хареса тази дата.Така и стана. Е ако се беше родило на друга дата добре дошло.

# 56
  • Мнения: 9 908
А иначе, що се отнася до това, какви черти на характер и т.н. ще притежава роден в определен ден човек, мисля, че ако въобще има нещо вярно, то би се отнасяло само за случаите на естествено раждане.
знаеш ли, аз пък си мисля, че ако бебето ми не искаше да се роди на планираната дата, щеше да тръгне да излиза по-рано. Или щеше да се случи нещо друго, което да промени датата на секциото.

# 57
  • Мнения: 617
Аз съм си харесала 07.10 ама да видим дали сме на едно мнение с бебо  Laughing. Датата не е избрана според някаква нумерология или кой знае какво просто ми харесва числото 7

# 58
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
При мен беше секцио, планово, заради седалищно предлежание, 18ти декември понеделник  Grinning Не го избирах аз а докторите, иначе термина ми беше 24.12. и въобще не исках да си го уцелва, цял живот и Бъдни вечер и Рожден ден, да не може да си празнува само тя. Имам приятелка, роди на 2 октомври, съседката ми роди на 3 ноември, та аз си мислех да съм на 4 декември ама......... Joy Иначе мисля че ако беба искаше друга дата щеше да тръгне по-рано, остава въпроса не е ли искала друга дата след 18ти ноооооооооооо да се беше завъртяла тогава, а не да се връзва като с колани на кола с пъпната връв  hahaha

# 59
  • Мнения: 724
Аз бях  решила че искам ад раждам в петък и така и стана.Планово секцио на 08.06.07 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт