Детето ми яде само сладко!

  • 8 139
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 220
Цитат на: Anonymous
По темата:Мисля,4е не трябва да ограни4авате децата си.Доказано е,4е мозъкът се храни с глюкоза...особено в първите години на растеж на едно дете са нужни пове4е глюкоза в храната.Не слу4айно кърмата има сладникав вкус а не солен.Този период на сладкояденето продъжава от 2годишна до 6 годишна възраст.


Глюкоза има и на други места, не само в сладкиш4етата!

# 31
  • Мнения: 2 567
Цитат на: nadq
Цитат на: Anonymous
По темата:Мисля,4е не трябва да ограни4авате децата си.Доказано е,4е мозъкът се храни с глюкоза...особено в първите години на растеж на едно дете са нужни пове4е глюкоза в храната.Не слу4айно кърмата има сладникав вкус а не солен.Този период на сладкояденето продъжава от 2годишна до 6 годишна възраст.


Глюкоза има и на други места, не само в сладкиш4етата!


Аз пък искам само да вметна, че за такъв период за първи път чувам.
Моята е на близо 8 и все още ако аз не я ограничавам може да си яде сладко по цял ден.
Да не говорим, че колкото по голяма става толкова повече иска и иска сладки неща.

Така, че аз съм за ограничението на сладкото!

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Когото моята няколко дни по ред е яла сладко, изобщо не иска плодове, защото са и безвкусни. Но след няколко дни без шоколадчета и др. подобни си хапва с удоволствие.
Ако мога, напълно бих и спряла сладкото - тези сладкиши, шоколади, бонбони и т.н. са измислица на хората. Ако имаше нужда от тях - шеше да ги е създала природата. А глюкозата може да си се набавя от меда и плодовете. Другото е излишно и вредно.

Общи условия

Активация на акаунт