Нормално раждане

  • 7 495
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
скачането в/у корема ми

Сериозно ли говориш? #Crazy Питам,защото аз раждах секцио по спешност и успях да стигна само до 4 см разкритие.За това скачане по корема само съм чувала,но никога не съм го приемала за истина.Звучи варварско  #Crazy
Еми да- така си беше, но май вече нямаше друг изход-бебето не излизаше, от двете ми страни двама стажанта натискаха с всичка сила- роди се 4,700 и при раждането ми се скъса хрущял на срамните кости и дкато зарасне-месец, не можех да се движа.

# 16
  • Мнения: 537
Ами донякъде си права, ама пък когато бебето е голямо, или имаш тесен таз и доктора препоръча, какво да правиш нали все пак той е медицинско  лице. И аз исках секцио, защото ме беше много, ама много страх, обаче добре, че никой не ме послуша, а и една акушерка ми обясни точно как се възстановяваш после. Аз лично родих нормално и се радвам, че стана така, много лесно и бързо беше, вярно че ме натиснаха по корема да излезе по бързо малката, но иначе всичко беше ок, родих за половин час. Чувала съм от мами с по 2 деца, че вторият път е много лесно, дано и при теб да е така.   bouquet

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз раздах естествено,не нормално.Казвам така,защото не видях нищо нормално в цялата процедура Simple Smile Доктора ми предложи да предизвикаме раждането. стана точно на термина и бях много протеснена. Нямах никакви проблеми ,мина много леко според екипа,но за мен си беше ужас. Не мога да си представя ,че това нещо щеше да се проточи още часове,ако не беше предизвикано или пък щеше да е през нощта когато всички са изморени и аз също. Ако родя отново, пак ще е по този начин и задължително с упойка.
но от момента в който ми сложиха системата настъпи ад-дотогава контракциите бяха поносими.
Не е от системите,а просто контракциите в началото са по-слаби и после силни,особено като изтече околоплодната течност,та просто по-бързо си стигнала до тях.

# 18
  • София
  • Мнения: 431
Аз родих нормално и като цяло съм доволна от протичането на раждането и воденето му от лекарката. Единственото, което не ми допадна, беше, че бях овързана с коланите за слушане на тоновете и съответно лежах в леглото - не съм се разхождала. Не съм ползвала и упойка, въпреки че по едно време нямах представа какво става, защото болката беше ужасна. Иначе почти се разминах без системи, но при мен разкритието стана много бързо, та затова ми ги спестиха (бяха ме вързали за системата, но не я бяха пуснали). Но аз родих с предварително избран от мен лекар.

# 19
  • Мнения: 195
И аз раждах нормално.  Бях се наслушала на всякакви истории за тежки раждания и много се притеснявах като за първо раждане, но слава богу при мен мина много бързо и лесно. Родих за 4 часа, а в болницата ме приеха с 5см разкритие, което изобщо не съм усетила. Освен това се възстанових почти веднга. Ако родя втори път пак ще е нормално, не бих си помислила за секцио.
Но явно всичко си е до лично преживяване, защото ако не беше минало толкова гладко вероятно щях да съм на друго мнение.

# 20
  • София
  • Мнения: 622

но от момента в който ми сложиха системата настъпи ад-дотогава контракциите бяха поносими.
Не е от системите,а просто контракциите в началото са по-слаби и после силни,особено като изтече околоплодната течност,та просто по-бързо си стигнала до тях.
Не е така, системите ускоряват настъпването на разкритие и на болезнените контракции преди тъканите да са се подготвили за това- в резултат-контракциите са много по-болезнени, отколкото биха били и разкъсванията стават лесно.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 11:52 от Елито

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И  аз родих нормално без никакви упойки и то само за 1 час....само че в Плевен-2006 г  bouquet

# 22
  • Мнения: 54
Раждах 2004г. нормално без каквито и да било упойки,само с една система.Родих за 3 часа,като с един натиск помогнаха на бебо да излезе и имам 1-2 шева,обеснението за които беше ,чебебчо е малко едър за моите размери.Възстанових се по бавно,защото получих малки усложнения,но като цяло съм доволна.

# 23
  • Мнения: X
И двете си деца съм родила нормално.И трети път да ми се наложи да раждам, пак бих искала да е нормално.Освен ако не се наложи секцио по медицински причини .
И двата пъти раждах без  упойка, форцепс или каквото и да било друго помощно средство.
И двете раждания  минаха леко, бързо, безпроблемно -като по учебник.Възстановяването също беше бързо.Нямам шевове и разкъсвания.
Първото ми дете е родено през 2000 тодина,а второто през 2002.

системите ускоряват настъпването на разкритие и на болезнените контракции преди тъканите да са се подготвили за това- в резултат-контракциите са много по-болезнени, отколкото биха били

При първото раждане ми сложиха система и съм абсолютно съгласна с горното изказване.Имам база за сравнение ,защото с второто не ми сложиха система (то нямаше и за кога, де- аз отидох с 8 см. разкритие)Определено без система е по-добре.

P.S.И двата пъти съм  раждала в Бургас.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 12:15 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 2 677
Родих нормално през 2006 година в Св. София - без уговорки, без упойки. Не мога да кажа, че съм имала най-лекото и безпроблемно раждане, но, живот и здраве, ако имам шанс, пак така бих родила.

# 25
  • Мнения: 1 173
Не искам да разводнявам темата за или против секциото или нормалното раждане. Просто аз лично искам да раждам нормално,но ако се наложи операция по медицински причини - така да е Sad
Изпитвам голям страх от всякакви операции,не мога да гледам такива,не мога да слушам за такива. Всеки си има страхове -това е един от моите... Притеснява ме факта,че ако си избера екип за раждането и настоявам да раждам нормално дали ще се отнесат с мен морално. Имам предвид,ще ме чакат ли примерно цяла нощ да си правя разкритие или като им се доспи  ще решат дай по-бързо да мине - да ме оперират,пък и повече пари ще вземат. Откъде мога да съм сигурна,че ще постъпят по възможно най-етичният начин. Искам и да извикам екип за вземане на стволови клетки,ами и те ли ще ме чакат?
Колко чакат изобщо? Като слушам истории за раждане -почти всеки е бил на система окситоцин,мога ли да откажа? Все такива въпроси ми се въртят в главата...

# 26
  • Мнения: 324
Представях си раждането като твоето - раждам, взимам си детето и се прибирам. Но! Изтекоха ми водите и след 20 часа, родова дейност няма, разкритие 3 см. Сложиха ми с-ма, поисках си епидурал  и за 2 часа получих пълно разкритие, и след още един родих нормално. Бързо се възтанових, без странични ефекти от упойката, на втория ден ни изписаха. Имам хубави спомени от раждането.

# 27
  • Мнения: 1 290
.............
 Има ли някой да е раждал нормално? Споделете! Къде,кога...

Родих в АГ Варна на 30.08.2006 год.
Ще започна накратко от бременността, защото смятам, че това има значение.
Исках тази бременност и я очаквах като нещо прекрасно и невероятно.
Не съм мислила как ще си разваля фигурата, как ще ми се повдига, как ще ми е тежко...
Представях си само колко прекрасно ще се чувствам.
Така и се случи.
И понеже не бях на 18, тоест не ми дойде изневиделица бременността, бях подготвена - прочела и изслушала доста.
За раждането и през ум не ми е минавало да бъде секцио (освен ако не се наложи)
(В доста държави няма такова нещо като "секцио по желание")

Не се страхувах от деня на раждането.
Предстоеше ми да сътворя най-голямата магия на света - да родя едно здраво и щастливо бебе, да имам сили да го орисам с най-слините и топли майчини думи.

Преносих с 2 дни и след прегледа, Лекаря ми ме посъветва да пукнем водите.
Така и направихме - Естественото раждане претърпя външна намеса.
После нямаше системи, нито упойки.
Всичко си се разви само.
Ако кажа, че контракциите накрая не ме боляха - ще излъжа, но това беше в рамките на час-два. После родих с 2 напъна.
Имам само хубави спомени от "нормалното" раждането на сина ми

Мисля си, че много жени са предубедени и не искат дори и да си помислят за раждане по естествен път. Имам приятелки, които още дори преди да са забременели си бяха решили, че ще раждат само и единствено секцио.
Не знам за последствията при двата типа раждане за бебето и за майката, защото съм раждала само "нормално".
Аз половин час след раждането се разхождах.
А секциото така или иначе си е операция...
  bouquet


Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 12:41 от Gvendolin

# 28
  • Мнения: 4 668
Аз родих нормално , 2005 г. в Окръжна болница . Без упойка ! Нямам нито един шев и се възстанових много бързо . Но ако живот и здраве имаме второ дете , никой не е в състояние да ме убеди да раждам пак нормално без упойка ... Не виждам никакъв смисъл да се изтърпи всичко това , нито имам желание да съм майка - героиня .
Така че , следващият път и аз ще си уговоря час и дата за секцио , а кой какво си мисли не ме интересува изобщо .

А кой ви пусна да се разхождате половин - един час след раждането , много ми е интересно ?
По принцип се лежи два часа под наблюдение  Confused така , че не прекалявайте , моля ...

# 29
  • Мнения: 1 173
А кой ви пусна да се разхождате половин - един час след раждането , много ми е интересно ?
По принцип се лежи два часа под наблюдение  Confused така , че не прекалявайте , моля ...
Мен лично на първият час ме изведоха от следродилна зала и ми казаха,че вече мога да се движа,аз излязох в коридора и се видях с близките,никой не ме е карал да лежа... Може би зависи от болницата и от самото раждане.

Общи условия

Активация на акаунт