За цигарите

  • 8 339
  • 156
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 622
Много е грозно да видиш бременна жена с големия корем захапала цигара. Аз познавам няколко- едната ми е братовчетка, която всеки момент трябва да ражда, но продължава да пуши и то не по 5-6 цигари на ден ами към кутия  #2gunfire Не мога да го проумея, дано поне като кърми да не пуши. Друга пък въобще не пожела да кърми и 5 минути заради цигарите.  Cry
Аз също съм пушач, но за детето си съм готова да се откажа от всичко на този свят. Сигурно като я отбия пак ще си пуша( на вън на въздух), защото ми харесва да си припалвам.  Embarassed

# 106
  • Мнения: 139
Аз не съм запалвала докато бях бременна и кърмех, но след това пак пропуших.

# 107
  • Мнения: 48
Декември месец 2003 година си казах, че искам здарво бебе и спрях да пуша на 1 януари 2004! Исках да минат 2 години, за да се причистя от вредните вещества! На 5 август 2006 забременях и сега си имам здраво бебе!
Пу пу   Praynig
Майка ми така си е пушила по 5-6 цигари на ден и съм се родила с криви крака! Сега съм добре, но тръгнах на 8 години на училище, а на мама косата и побеля от 3 ми операции!
Една приятелка си пушеше по 2-3 цигари през бременността и не могат да излят от болницата! Детето всяка зима с пневмония, ангина и такива подобни!
Но пък както други във форума казват, са пушили и на децата им няма нищо!
Така, че мили пушачи сами си решавате за вас и за детето си! Лошо няма!   bouquet
Съмнявам се че си се родила с криви крака защото майка ти е пушила по 6 цигари. newsm12

# 108
  • Мнения: 27
Когато забременях много се чудех дали да ги спра въпреки че съм заклета пушачка . Докато майка ми не ми каза че  тя е пушила докато е била бременна с мен . И след като ми няма нищо а и доктора ми разрешаваше по-малко аз пуших до последно.Спрях ги само докато кърмех 40 дни защото ми казаха че мога да отровя детето и се уплаших и след това пак си ги пропуших.Детето няма никакви проблеми.

# 109
  • Мнения: 11 607
Не се гордея от факта,че пуших (на моменти и доста) по време на първите си две бременности.....Срам ме е от това!Но....факт...Тогава каквото и да ми казваха - нищо не влизаше в главата ми! Така че...който си е решил,че ще пуши - ще пуши,а който има желание да не пуши - няма да пуши!

# 110
  • София
  • Мнения: 7 242
Не пушех. Въпреки, че съм пушачка от 16 годишна. Не вярвам, че няколко цигари вредят кой знае колко, но ако недай си Боже нещо се беше случило с децата ми, нямаше да си го простя. И сега не мога да пуша в затворено помещение, където са децата - имаме си отделна стая за това, а през лятото пушим на балкона. Всеки се решава сам за себе си, но няма право да натрапва пороците си и на другите. Още повече на децата си.

# 111
  • Мнения: 2 910
И с двете браменности отказах цигарите веднага щом разбрах, че съм бременна. Трудно ми е, защото много ми се пуши и ми липсва момента, когато сутрин пия кафенце с цигарка на терасата. Допреди това пушех близо по кутия на ден. И сега съм сигурна, че пак ще пропуша, след като родя и спра да кърмя Rolling Eyes, но до този момент не мога да си позволя да тровя малкото съществото в мен. Твърдението, че 5 цигарите на ден са нормална доза за бременна жена, за мен е честно казано абсурдно Naughty

# 112
  • София
  • Мнения: 4 397
С първата бременност ги спрях в момента в който разбрах, че съм бременна. Сега с втората ги спрях месец преди да забременея.

# 113
  • Мнения: 3 360
Оценки не мога да давам,да съдя още по малко...Всеки носи глава на раменете си,нали?! Confused

# 114
  • Мнения: 17
Карате ме да се чувствам много засрамена  Embarassed Embarassed EmbarassedАз знам , че е мноооого вредно , но просто не мога да ги спра . Когато разбрах , че съм бременна ги намалих драстично ,но все още си пуша. Embarassed Embarassed EmbarassedВсяка сутрин се събуждам и си казвам , че трябва да ги откажа , но просто не мога.  smile3515
Ето информация за един бърз и лесен начин за отказване на цигарите. Ако наистина го искаш, разбира се.
http://www.iqsbulgaria.com/

# 115
  • софия
  • Мнения: 56
Моят лекар също ми каза,че няма проблем да си пуша и то по 7-8 на ден,но аз не смятам така.Докато разбера,че съм бременна си пуших и то доста,но след това ги спрях.Беше ми трудно и не можах изведнъж да ги откажа,защото ми се пушеше.Сега когато много ми се пуши си запалвам,но ми става гадно и я хвърлям.Всичко е въпрос на иэбор.

# 116
  • Мнения: 385
Никога не съм чувала доктор да агитира ЗА пушене, или че до определени г.с. е "безопасно"...  ooooh!
Аз пък съм чувала - от моя близка приятелка - лекаря и разрешавал по 1 цигара на ден с кафето.
За съжаление ИМА такива лекари Sad
За мен лично е недопустимо Naughty

# 117
  • София
  • Мнения: 7 097
Една приятелка е бременна в 3 мес. вече и докторите й казали, че до 5 цигари на ден може да си пуши преспокойно, без да се притеснява.

Същото ми каза и гинекологът, който следеше бремнността ми.
На мен така или иначе ми ставаше лошо от цигари, тъй че не се възползвах от информацията и съвета.

# 118
  • Мнения: 1 477
Аз спрях цигарите малко преди да забременея.Колкото и да предпазва плацентата все пак...Моя приятелка е в 5-и месец и даже не ги и намалява.Най малко е ужасно грозно да видиш жена с корем да пуши.И все пак всеки си има собствени разбирания...

# 119
  • Мнения: 1 013
За мен пък е странно, че тази и подобни теми винаги будят ожесточени спорове!
 Цигарите по време на бременност и кърмене или пушене в помещение, в което живеят деца по никакъв начин не мога да си го обясня!!!
 #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт