"Оцеляване в химичния свят на храните" - как да се справим

  • 15 955
  • 253
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 392
Не, стана дума за дестилираната в друга тема..Много е противоречива информацията..Не знам, защо някои са решили, че трябв ада се пие дестилирана.. Crazy

EASpirit ами тогава и кафето е мъртва вода..  Thinking

И аз се чудя вече, каква вода да пия. Спрях минералната..Много пластмасов боклук, много зависимост, пък и какво има вътре- кой знае..
Мисля си да я филтрирам с Брита и после да я енергетизирам положително (с текст, залепен на бутилката или каната) Не се смейте много! Прочетох го отдавна в една статия за паметта на водата..

П.П. Видях, ч е EASpirit е дала линк към хубав материал.  Peace Аз в момента пия преварена..Сега чета, че не било хубаво. Crazy

# 211
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най - добре,  според мен,  е да вземеш 10 бутилки от по 10 литра и-  с колата до някой извор....  така водата за седмица е осигурена... за пиене и готвене

# 212
  • Мнения: 1 178
Вкъщи пием налята от Горна баня, то си е извор, ама минерален... САмо на Витоша ли може да има извор с нискоминерализирана ? newsm78

# 213
  • Мнения: 3 376
Амарена и аз лепя етикетчета на водата...

Отдавна мисля за тази вода от изворите,но гарантирано ли е,че наистина чиста и не е попаднало нещо в нея?Интересува ме най-вече заради малкия,айде ние какво ли не сме пили и яли,ама заради детето се притеснявам  newsm78

Иначе вода от Брита съм пила и ми хареса на вкус..ух,вече направо незнам  Crazy

# 214
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отдавна мисля за тази вода от изворите,но гарантирано ли е,че наистина чиста и не е попаднало нещо в нея?

Не е , но за коя вода е сигурно ...нима купешката е сигурна.... за водопроводната пък  ooooh! ... до като стигне до вас

# 215
  • Мнения: 720

И аз се чудя вече, каква вода да пия. Спрях минералната..Много пластмасов боклук, много зависимост, пък и какво има вътре- кой знае..
Мисля си да я филтрирам с Брита и после да я енергетизирам положително (с текст, залепен на бутилката или каната) Не се смейте много! Прочетох го отдавна в една статия за паметта на водата..

П.П. Видях, ч е EASpirit е дала линк към хубав материал.  Peace Аз в момента пия преварена..Сега чета, че не било хубаво. Crazy


и аз малко съм в чуденка каква вода точно да пием,за момента пием или минерална ,или преварената вода /останала от самовара/я изсипвам в да се филтрира в Брита каната и така...
и аз не обичам пластасовите бутилки от минералната,защо ли не им забранят и да наложат на всички само в стъклени бутилки Crossing Arms
а на каната мисля да си лепна етикет с цифрите,  които да се паднат от лотарията Money

# 216
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има Девин в стъклени бутилки от един и половин литър, но не от изворната , а от минералната ...

# 217
  • Мнения: 3 376
Има Девин в стъклени бутилки от един и половин литър, но не от изворната , а от минералната ...

Не съм виждала досега...ама то тук всичко най-накрая пристига...

Ние засега пием само минерална,детето изворна и от време на време преварена или минерална.

# 218
  • Мнения: 1 735
Оффф, темата за водата е сложна и космична!  Crazy
И аз вече не знам какво да пия и пия всичко: и минерална и от чешмата(в русенско водата от чешмата все още е вкусна и "уж" чиста-не във всички квартали, но в повечето).

Не се смейте, ама почнахме да си копаем кладенец в двора.  Crazy  tooth Обаче, комшията си прибра сондата и останахме на никъде... догодина пролетта ще продължим, ще намерим сонда пак отнякъде... но не можем да го оставим така, вече сме на 14 метра под земята.
2-ма различни радиестезисти дойдоха и посочиха единодушно мястото, но все още няма нищо, но пък пръстта е влажна, не знам. Дано излезе вода оттам,където сме почнали, да не се наложи да се копае на друго място, че...  #Crazy
Както и да е, отплеснах се, но просто си мечтая да си имам кладенец с чиста водица от подпочвена река... само че се оказва, че трябва да изследваме водата дали е годна за пиене!  Praynig  Дано!  Praynig Това би ми решило проблемът с водата - жива, мъртва, всякаква.

Относно чая: обожавам чай! Черен, зелен, билков, без химическите чаьове на гранули и т.н. извращения.
Черния и зеления ги обичам с мляко (по английскаму). Към зеления обичам да добавям освен това и мента - става много вкусно.
Пролет, лято и зима пия чай от пресните билки, които растат в градината ми. Комбинирам ги както ми хареса. Но определено ми е хит една комбинация, която ми показа моя приятелка.

Пресен билков чай от моята градина:
2,3 стръка джоджан; листа от малина, ягода, къпина, касис(едно или две от четирите изброени); 1,2 стръка живовляк; 1 стрък листо от глухарче.
Всички билки са току що откъснати.
Стопля се вода, билките се запарват за 5 минути и чаят е готов (няма нужда да се варят).
Подслаждам с мед.
И така мога да изпия феноменални количества от този чай, толкова ми харесва.
А е и много полезен.


Тази година си посадих и др. билки, включително и салвия(подходяща за отбиване), маточина и още нещо, което умря в жегите... а, да, пресаждах лайка също, ама не стана моята работа(жега, жега)...  Tired
Но догодина ще си накупя разни семенца на всякакви странни билки, че много съм се зарибила просто!   chef

# 219
# 220
  • Мнения: 1 735
Дани, благодаря за включването, много полезни рецепти!   bouquet

# 221
  • Мнения: 2 818
Открих, че продават био адаптирано мляко - http://www.njpartners-bg.com/opis.html Естествено кърмата си е най-добре  Grinning

Незнам дали е пускан този линк - http://www.gaiaorganic.com/

# 222
  • Мнения: 3 376
Някой давал ли е това био АМ?Че ме заинтригува доста  Grinning

# 223
  • Мнения: 720


Незнам дали е пускан този линк - http://www.gaiaorganic.com/


 Благодаря за този линк !  bouquet

Някой давал ли е това био АМ?Че ме заинтригува доста  Grinning



аз давам на малката органик -адаптирано мляко на ХИП,след спиране на кърменето. Peace
така давах и на баткото преди.

# 224
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Има Девин в стъклени бутилки от един и половин литър, но не от изворната , а от минералната ...
мдаа, има.
а някога амбалажа беше само стъклен. и бирата, и киселото мляко бяха в стъкло!
първо май трябва да изчистим пластмасата от домовете си...ама те даже и каните за вода за от пластмаса! Thinking
водата ходим да я наливаме от изворни чешмички в близките села, после я минавам през каната с филтър, но на децата не смея да я давам...отдавна се каня да я тествам лабораторно и все не намирам време...

 hahaha а това с надписите, да ме прощавате, ама наистина ме разсмя  Peace не че има лошо де...

Милупа има безмлечна оризова каша БИО от 4-ия месец.

Общи условия

Активация на акаунт