За фобиите да си поговорим...

  • 8 888
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 978
имам фобия от гръмотевици ... по- скоро- имах, като че ли я преодолях до някъде ...но до скоро, когато загърми направо се вцепенявах, сърцето ми забиваше лудо, почти ми прималяваше от ужас ...

Аз бях така, докато живеех на 15 етаж..имах чиството, че всяка втора удря блока. Виждах къде какво става из София..ужасно е.
Сега сме на 5 етаж..егати кефа е. Laughing

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
О, незнаеш какво е на планина , да спиш в палатка, да се лее дъжд като из ведро, да гърми все едно над главата ти ... ужас и безумие

# 47
  • Мнения: 516
Имам фобия от служебния асансьор. Не можеш да ме накараш да вляза в него.

# 48
  • Мнения: 4 451
И от гръмотевици изпитвам ужас. Crazy

# 49
  • Мнения: 2 212
Ох, тази тема пак ме кара да съжалявам, че не станах психолог...като гледам има хляб в таз професия  Crazy

# 50
  • Мнения: 1 080
Имам фобия от ниски етажи и по- скоро от прозорците , когато ми се налага да пренощувам .Имам чувство ,че някой ме наблюдава и всеки момент ще ме застреля например ,много гадно .Клаустрофобия имам също .

# 51
  • Мнения: 2 185
Аз пък изпитвам панически ужас, граничещ с истерични пристъпи от КОТКИ  #2gunfire. Докарват ме до лудост просто...толкова са ми неприятни, но не само това просто е истинска фобия. Не знам как да си го обесня този страх и много искам да го преодолея защото ми пречи , но не знам как  newsm78.

# 52
  • Мнения: 179
В основата на всяка една фобия е страхът от смъртта,независимо дали се проявява като страх от тъмното,птици,гадини,болести и каквото и да било там.

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох, тази тема пак ме кара да съжалявам, че не станах психолог...като гледам има хляб в таз професия  Crazy

Темата за зодиите е повече за психолог...хората си мислят, че несъвършенствата в характерите им идват от вличнието на някакви звезди, планети и тяхната подредба  Crazy

# 54
Като се замисля цял живот ме преследват разни фобии.Първата продължи с години,но не искам да я споменавам,слава богу преодолях я.По едно време имах фобия да не ми се пръсне сърцето но и това отмина.Ако някой ме вози с 200 км\час сигурно ще откача от паника.
Не мога да си представя да се провирам в много тясно тунелче както по филмите.
От жаби ми се гади  Sick,това ми е най-отвратителното животно.Изобщо животни никакви не обичам,гнус ме е да ги гледам дори.
Откакто родих много се страхувам от нелечими болести за детето ми!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 750
Хляб за психолози и психиатри има колкото искате, но само във виртуалното пространство. В реалният живот българинът май няма навик да ходи при такива специалисти. Да отидеш на психолог е все още срамно. Или бъркам...  newsm78

В основата на всяка една фобия е страхът от смъртта, независимо дали се проявява като страх от тъмното, птици, гадини, болести и каквото и да било там.

Това твърдение твое ли е или са правени изследвания и е установено такова нещо?
Според мен пък, в основата на всеки един страх е страхът от неизвестното.

# 56
  • Мнения: 1 393
 Аз пък мразя хлебарки и паяци.Един път ме полази хлебарка и щях да умра от гадост.Според мен това не е свързано със смърта,а с едно ужасно неприятно чувство на отвращение  #Cussing out

# 57
  • Мнения: 2 161

В основата на всяка една фобия е страхът от смъртта, независимо дали се проявява като страх от тъмното, птици, гадини, болести и каквото и да било там.

Ох,човек вече не може и да се страхува на спокойствие.

# 58
  • Мнения: 605
Имах фобия от зъболечение - около 10-12 г. само като си представях, че сядам на зъболекарски стол или дори само да чуех думата "зъболекар", пулсът ми стигаше до 200 удара в минута, ръцете ми се изпотяваха, ушите ми започваха да бучат... Преодолях я, когато един прекрасен ден, бременна в 4 месец се подух от възпаление и .... седнах на СТОЛА. От този ден ходя на зъболекар с удоволствие - съвсем сериозно  Simple Smile. Даже си правя профилактични прегледи 3-4 пъти годишно.
А пък самата фобия беше придобита от училищната зъболекарка  Twisted Evil

# 59
  • Варна
  • Мнения: 956
Най-страшната ми фобия е земетресението  Shocked Понякога дори при съмнение, че нещо помръдва, ми се схващат краката и гърлото. Паникьосвам се - Не мога нито да помръдна, нито да извикам  #Crazy

Имам и клаустрофобия и страх от високо, но са в по-лека степен Crazy

Общи условия

Активация на акаунт