Не мога да разбера семейството на съпруга ми или пък аз греша

  • 4 660
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 397
Може свекърва ти да й набива в главата разни отживелици за чуждите хора до 40дни и тя просто слуша майка си.Удобен повод за свекървата да ти натрие носа и да излезе суха. newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Разбирам разочарованието ти, но аз също не разреших на изписването да присъства никой. Бяха само мъжът ми и майка ми. Операцията ме болеше, изкарах кошмарна седмица в борби с неонатолозите в болницата и последното, което исках е тълпа роднини, пък било то и сестрата на мъжа ми или който и да е друг.

Сестрата на мъжа ми видя Калоян, когато беше на три месеца и половина. Не че не съм давала, тя все не намираше време. Е, не съм се тръшнала да умирам. Нито пък ми е болно. Има си проблеми и грижи жената, когато можеше дойде.
Апропо брат му и досега не е виждал племенника си.
Така че живей си живота, гледай своето си семейство и не си трови нервите напразно. Не можеш да промениш хората - дали те харесват или не, защо не говорят директно - ами защото са такива. По-лесно ще е да го приемеш, отколкото да продължаваш да се опитваш да ги променяш.  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 555
Може наистина да го приемаш по-драматично, отколкото е.
Аз например не искам никой да идва на изписването, освен мъжът ми, но няма да мога да избегна бабите и дядовците.
Ето, например свекърва ми е много свястна жена, много мила, разбрана, абе направо злато. Но пак суетнята около моето дете ще ми дойде малко в повече и ще ми е много трудно да не се изнервя от хората (а те ще са само родителите ни) и ако можех, щях да го избегна.
А твоята зълва или както ти се пада, представям си с още едно малко дете, колко ще й е изнервено.
Раждането е много личен момент и някои хора много се изнервят. Разбираемо е, че искате да споделите радостта им, но жената в момента кой знае как се чувства. Може да я боли, да има усложнения, следродилна депресия, стрес. Все пак сега ще гледа вече две деца и никак няма да й е лесно.
Мен всякакви гости много ме натоварват, дори да са хора, които идват с мисълта да ми помогнат, така че я разбирам, ако не иска тълпи около себе си в този момент. А за мен тълпи са всички, освен мъжът ми, представям си да имахме и второ дете.
Така че няма какво толкова да драматизираш, дръж се с нея така, както тя се държи с теб и толкова.

# 18
  • Мнения: 645
Според мен, те просто не те харесват!Извини ме, че съм толкова рязка, но е така!Аз на твое място бих спряла с всякакви опити да съм любезна и да проявявам всякакво желание да се виждаме и тем подобни.....Отсвири ги и толкова....Не се ядосвай
Тогава пак няма да те харесват особено, защото пък ще те изкарат безсърдечна, но така или иначе няма да им угодиш, така, че .....довиждане на тези хора...
Точно така!
 red

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Според мен, те просто не те харесват!Извини ме, че съм толкова рязка, но е така!Аз на твое място бих спряла с всякакви опити да съм любезна и да проявявам всякакво желание да се виждаме и тем подобни.....Отсвири ги и толкова....Не се ядосвай
Тогава пак няма да те харесват особено, защото пък ще те изкарат безсърдечна, но така или иначе няма да им угодиш, така, че .....довиждане на тези хора...
И аз бих постъпила така  Peace

# 20
  • Мнения: 1 568
Абе я си вдигни главата и не обръщай внимание на такива ..... newsm78  чак думи нямам! Гледай си животът! Те не заслужават да си блъскаш главата с тях! Твоето време е ценно,те като си имат проблеми да си ги решават! Hug

# 21
Според мен, те просто не те харесват!Извини ме, че съм толкова рязка, но е така!Аз на твое място бих спряла с всякакви опити да съм любезна и да проявявам всякакво желание да се виждаме и тем подобни.....Отсвири ги и толкова....Не се ядосвай
Тогава пак няма да те харесват особено, защото пък ще те изкарат безсърдечна, но така или иначе няма да им угодиш, така, че .....довиждане на тези хора...
Точно така!
 red









Права е а и така или иначе децата разбират кога някои ги обича и дори и да не те харесват роднините едва ли ще повлияят на тях. Според мен просто не отразявай роднини и се радвай когато виждаш малките. А за ваши деца има и психически момент има хиляди двойки които когато престанат да се надяват и притеснават им се раждат деца. Така че живей си живота и не мисли за това и съм сигурна че няма дълго да чакате Simple Smile успех ви желая

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мне, няма ирония в постинга ми, мой дефект е, че отдавна не мога да говоря/пиша сериозно.

Но не се деля от мнението си, което е, не се връзвай, не си губи времето с външни хора. Външни хора са всички извън теб и мъжа ти. Че лелята, че стринката, никой не е длъжен да прави нещо, това е.
И тази ситуация не ти пречи един ден, живот и здраве в рамките на следващата година, когато изписват теб с твоето дете, ти да поканиш всички и пр.   bouquet

# 23
  • Мнения: 953
Ами опитай да видиш нещата и от друг ъгъл..
Зълва ти може да не иска да има много хора на изписването -  да я тресе параноя за бебето, за болести и други такива, да иска да се прибере с мъжа си и да са сами. Следродилната депресия е много особено състояние и трябва да проявиш разбиране, особено ако главата  на зълва ти  е пълна със суеверия за 40 дни, червени конци и други такива.
Най-вероятно след като тя споделя толкова много с теб и ти е близка , не е предположила че ще те засегне и не иска да те обиди.
Няма как да каже на майка си да не идва,  възможно е да си прави планове постепенно да покаже бебето на приятели и близки без да го стресира много.
Свекърва ти сигурно ти е говорила за зимнини , а не за бебето за да не се засегнеш и да не ти е болно - нали ти също искаш дете, тя криворазбрано може да си мисли че като ти спестява информация те щади, да не те дразни.

# 24
Истината разбира се е някъде по средата.
Влизам и в положението, че не иска да отидем, както казах нямам деца и не знам, когато дойде това време какво бих искала или не бих искала. Но за мен лично показателно е това, че кумовете им ще отидат, а семейството на брат и не.
За предното дете купихме подарък веднага след като се роди и зачакахме да минат 40-те дни и да ни се обадят да го видим, обаждахме се по телефона да ги чуем, но не сме нахалствали. Интересното е, че приятлеи, съседи, далечни роднини бяха извикани да видят бебето и преди 40 и след това, за нас се сетиха чак на третия месец.
Колкото до свекърва ми- тя не знае за проблемите ни, може би се досеща, но тя е възможно най-нетактичната жена, която познавам и щеше да направи всичко възможно да се макара да изпитам болка, както го е правила стотици пъти.
Благодаря на всички за мненията, както написах и по-рано аз съм емоционален човек и може би понякога или винаги ме води емоцията, а не разума.
Все пак проблеми в отношенията ни явно има.

# 25
  • Мнения: 22
Лилиана, ама ти продължаваш да си повтаряш все едно и също, все едно и също. Добре. Явно има проблем в отношенията ви. Щом така го чувстваш , значи е така. Обаче, толкова много момичета ти писаха как са се чувствали при изписването на бебето, или как биха искали да протече едно изписване на бебе (аз за моето съм забравила вече, че бе отдавна). Приеми, че и твоята зълва  иска повече спокоиствие и по-малко хора. Нали затова споделяш тук, за да чуеш други гледни точки. Виж колко много момичета казаха, че искат спокоиствие. Не е задължително да те мразят, да те ненавиждат. Просто сега бебока е най-важен и това е. Ще дойде време и ще му се радваш! Просто спри да дълбаеш повече, че само се тормозиш. Hug

# 26
  • Мнения: 945
Според мен прекалено много си се концентрирала на фраzата "Ние нямаме деца и имаме проблеми...". Превърнала си го според мен в мото на живота си (или по скоро най големия си комплекс) и каквото и да ти се случи все с това го свърzваш.

Пробвай се да се примириш с факта, че не всички хора на тоzи свят те обичат. Щом zълва ти не те иска на иzписването си, zначи няма да отидеш, не виждам никакъв повод zа трагедиии от типа не ме обича, не ме понася. Нещата не са само бели и черни и не виждам zащо zълва ти не може да си иzвика приятелки на иzписването или преди 40те дни, а вас да не иzвика.

# 27
  • Мнения: 109
Това че те изолират от такива семейни радостни събития е сигурен признак, че не те приемат за част от семейството. Извинявай ако е грубо. Според мен отношението им е целенасочено, щом ще присъстват чужди хора, а на вас ви е отказано. Няма значение с какво си го заслужила или не, но аз не бих се дала. Явно те познават добре, щом са успели да те засегнат. Според мен преструвай се, че не ти пука и даже може да ги подразниш: Какво толкова сте се развълнували, някакво изписване! Да не е абютириенски бал! Или нещо от сорта.

# 28
  • Мнения: 645
Истината разбира се е някъде по средата.
Влизам и в положението, че не иска да отидем, както казах нямам деца и не знам, когато дойде това време какво бих искала или не бих искала. Но за мен лично показателно е това, че кумовете им ще отидат, а семейството на брат и не.
За предното дете купихме подарък веднага след като се роди и зачакахме да минат 40-те дни и да ни се обадят да го видим, обаждахме се по телефона да ги чуем, но не сме нахалствали. Интересното е, че приятлеи, съседи, далечни роднини бяха извикани да видят бебето и преди 40 и след това, за нас се сетиха чак на третия месец.
Колкото до свекърва ми- тя не знае за проблемите ни, може би се досеща, но тя е възможно най-нетактичната жена, която познавам и щеше да направи всичко възможно да се макара да изпитам болка, както го е правила стотици пъти.
Благодаря на всички за мненията, както написах и по-рано аз съм емоционален човек и може би понякога или винаги ме води емоцията, а не разума.
Все пак проблеми в отношенията ни явно има.
Виж, ясно е, че искат да се държат по този начин съвсем целенасочено. Знам, че ще ти бъде трудно, но опитай се да не мислиш за това. Игнорирай ги изцяло от съзнанието си. Такива хора не заслужават твоята тревожност!

# 29
  • Мнения: 4 324
Лилиан казваш, че свекитата не знаят за проблемите Ви, ми тогава може да си мисли, че не харесвате и мразите деца и да е повлияла на дъщеря си за случката.
Да, показателно е че ще идват кумувете (doreto и другите които пишат че мамата искала спокойствие), а Вие не сте поканени. И аз като няколко предни постинга, мисля че вече трябва да се дистанцираш.

Не съм раждала, но за това пък имам племенница (само че на сестра ми детенце). Изобщо не сме се двуомили (нито тя, нито аз) дали да идем или не на изписването. Та ние сме най-близките, ако не ние - кой ще иде?
Когато аз забремененя и родя, ще искам най-близките да са до мен - не само моите сестри, а братът на мъжа ми. Това е семейството.

.:Geri:. Пробвай да искаш да имаш дете и да не става и да видим как няма да го превърнеш в цел на живота си. Ако причината Лилиан и мъжа и да не са поканени на изписването само заради факта, че нямат деца, това не е само „необичане” това е гадно и долно.

Общи условия

Активация на акаунт