Как да се откажа от парно от Топлофикация София?

  • 11 833
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 614
да, не означава отказване, но няма как да убедим целия вход да се откаже - някои са доволни от парното.
Аз искам просто да махна тъпия радиатор, а те и това не ми разрешават!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Живеем в 16 етажен вход, а за миналия сезон делът ни беше 14% от общия топломер. За следващата зима са ни оределили прогнозен дял - 23% !!!!   :b]
Доколкото знам и аз-отказване от тях няма.
Друго искам да те попитам-нещо имаш сериозна грешка с процентите!Не може да имаш 14% от общия топломер на 16-етажен блок /това са около 100 апартамента вероятно/ и да плащаш само около 500 лв. на месец, защото ако е така би трябвало да плащаш хиляди на месец.
Също така при пристигането на изравнителните сметки и съответно съобщението за прогнозирания ви дял за следващия сезон се упоменава и срок, в който можеш да подадеш възражение и вашият дял да се промени, т.е. да го прогнозирате сами.

# 17
Благодаря на всички, които се включиха.
Няма грешка в процентите. Апартаментите са около 50. Не знам точно колко все още не са декалрирали че се отказват.
Подадох жалба юни месец срещу начислените суми във фактурите през изминалата зима, но ми казаха че всичко било точно и да изчакам изравнителната сметка.
Е, тя дойде, както написах в началото. Искат още 1000лв.
Сега пак подадох жалба. Но докато ми отговорят искам да изпреваря започването на сезона и да се откажа.
От Топлофикация ми казаха да отида в Техем. От Техем ми казаха да отида в Топлофикация.  Twisted Evil
Някой минал ли го е това скоро????

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
А не може ли да промените прогнозния дял, при нас може всяка година.

# 19
И да го променя, само юе отложа за края на сезона плащането и ще бъде минимум 4000лв за сезона, ако сравнявам с миналата зима.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
 newsm78  Направо не ти завиждам!
А има ли възможност за промяна на фирмата за топлинно счетоводство?За Техем като цяло само лоши работи се чуват.
Ние сме с някаква супер неизвестна фирма-Електрон комерс, но май досега от входа няма рекламации за надписани или нереални сметки.
Явно при вас има сериозен проблем и с кражби на топло от съседите.

# 21
  • Мнения: 303
Благодаря на всички, които се включиха.
Няма грешка в процентите. Апартаментите са около 50. Не знам точно колко все още не са декалрирали че се отказват.
Подадох жалба юни месец срещу начислените суми във фактурите през изминалата зима, но ми казаха че всичко било точно и да изчакам изравнителната сметка.
Е, тя дойде, както написах в началото. Искат още 1000лв.
Сега пак подадох жалба. Но докато ми отговорят искам да изпреваря започването на сезона и да се откажа.
От Топлофикация ми казаха да отида в Техем. От Техем ми казаха да отида в Топлофикация.  Twisted Evil
Някой минал ли го е това скоро????

Ами ако се базираме на този процент излиза че от 50-те само 6 апартамента са декларирали и плащат парно. Това значи че плащате и загубите и най-вече крадците каквито със сигурност има, питай патило. А извода е че за следващия сезон 4000 лв за парно може да се окаже оптимистична прогноза...

# 22
Именно. Оптимистична.
И всеки месец с парите за Топлофикация ще си купувам по един климатик!!!

# 23
  • Мнения: 120
Колегата ми живее в Стрелбище в стара  тухла  Peace
Утре ако не забравя (пак) ще го питам за подробности.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
А ако живееш на последен етаж, можели да рзнеш всички тръби и радиатори и да спреш топлата вода  newsm78 и така да нчмаш вземане даване с тея от топлофикация  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 25
  • Мнения: 647
А ако живееш на последен етаж, можели да рзнеш всички тръби и радиатори и да спреш топлата вода  newsm78 и така да нчмаш вземане даване с тея от топлофикация  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Май не !
 #Cussing out

# 26
  • Мнения: 685
Аз искам просто да махна тъпия радиатор, а те и това не ми разрешават!

Успяхте ли да махнете радиаторът? И аз искам всичките да махна и да се отопляваме само на ток...
Защо да плащам двойни сметки? Една на мошениците от топлофикация, друга за тока  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 7 263
Мечо Пух чак сега видях темата ти от пусти бяс  #Cussing out #Cussing out #Cussing out.
Направо място не мога да си намеря
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250483.0
Ситуацията е малко, какво ти малко направо си е параграф 22. Умиране има отърване няма. Илиза че сме женени доживотно за тъпата топлофикация, без право на обжалване.
Иначе по повод топлофикация интересни игри падат със сметките.
2004 година за двустаен апартамент 68 кв.м плащах 200 лв парно, сега наемателите в същия плащат пак толкоз при положение, че цената скочи в пъти, по същото това време родители те ми плащаха 140 лв за тристаен апартамент 80кв.м
Сегашния ми апартамент е 110кв.м и не сим си и помисляла да имам взимане даване с топлофикация - първото нещо в ремонта беше отрязването на радиаторите и построяването на камината. И въпреки това...........
В момента наш приятел с апартамент 130кв.м плаща 200 лв за парно.
Е как си ги обяснявате всички тези ценови разлики?
Само да допълня, че и четирите апартамента, с които давам пример се намират в един и същи столичен квартал, да не си помисли някой че различните ТЕЦ-ове имат различия в ценообразуването.
Защото аз се признавам за руса кака и отказвам да си ги обяснявам, искам някой да ми ги обясни. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 28
  • Мнения: 192
Нещата не са чак-толкова сложни.
Проблемите произтичат от това че е тотално объркан начина на отчитане.
Ще се опитам да дам малък пример:
В блока X има 20 апартамента. За отоплението им се употребяват примерно 100 единици топлина за месец.
Някога (до 2002) беше просто. По квадатурата на всеки апартамент се определяше отопляем обем. И така 100 - те единици се разпределяха поравно (и справедливо) между съседите.
След 2002 въведоха топломер (погрешно така наричат разпределите по радиаторите) и разпределители по радиаторите. Идеята е да се отчита реално потребената във абонатната енергия и после, съобразно показанията на разпределителите, потребената енергия да се разпредели измежду ползвалите.
Тук започват и проблемите. Ако от 20-те апартмента в горния пример в 5 се отопляват нелегално (декларират че се отказват и свалят радиаторите, а после си ги закачат, или си правят нелегално подово или какво ли още не) картинката става следната:
- 100 - те единици се разпределят измежду 15-те апартамента.
- Потебената енергия обаче е за 20.
- Върху всички 'Балъци' от 15 -те апартамента се "разпределя" тарикатщината на останалите 5.

Сами се сещате, че ако във входа Ви от 50 апартамента се откажат 40 ( на книга) останалите 10 "балъци" ще поемат сметките вече на 40 "тарикати". И тогава идват "хубавите" сметки от по 500-600 и нагоре лева.
За да избегнат това, управниците се опитаха да променят нещо и това е именно идеята да не може да се "откажеш" като срежеш тръбите, а да си плащаш винаги и ако искаш да не ползваш парно просто да не пускаш кранчето.
И тази идея като всичко измислено от нашите управници е безумна тъпота.

Решението? Моето е следното: От 4 години живея в къща. Отоплявам 200 квадрата. Струва около 300 лева на месец. Не желая изобщо да чувам за апартамент, топлофикация и прочие други "екстри" на колективния начин на живот.

Има и други решения - да си преработите инсталацията от много щрангове към един централен и да замените разпределите с индивидуални топломери (както май е по новите кооперации). Да се откажете целия вход от топлофикация.
И двете ще срещнат масов отпор от тарикатите, които се отопляват за ваша сметка... 

# 29
  • Мнения: 303
Нещата не са чак-толкова сложни.
Проблемите произтичат от това че е тотално объркан начина на отчитане.
Ще се опитам да дам малък пример:
В блока X има 20 апартамента. За отоплението им се употребяват примерно 100 единици топлина за месец.
Някога (до 2002) беше просто. По квадатурата на всеки апартамент се определяше отопляем обем. И така 100 - те единици се разпределяха поравно (и справедливо) между съседите.
След 2002 въведоха топломер (погрешно така наричат разпределите по радиаторите) и разпределители по радиаторите. Идеята е да се отчита реално потребената във абонатната енергия и после, съобразно показанията на разпределителите, потребената енергия да се разпредели измежду ползвалите.
Тук започват и проблемите. Ако от 20-те апартмента в горния пример в 5 се отопляват нелегално (декларират че се отказват и свалят радиаторите, а после си ги закачат, или си правят нелегално подово или какво ли още не) картинката става следната:
- 100 - те единици се разпределят измежду 15-те апартамента.
- Потебената енергия обаче е за 20.
- Върху всички 'Балъци' от 15 -те апартамента се "разпределя" тарикатщината на останалите 5.

Сами се сещате, че ако във входа Ви от 50 апартамента се откажат 40 ( на книга) останалите 10 "балъци" ще поемат сметките вече на 40 "тарикати". И тогава идват "хубавите" сметки от по 500-600 и нагоре лева.
За да избегнат това, управниците се опитаха да променят нещо и това е именно идеята да не може да се "откажеш" като срежеш тръбите, а да си плащаш винаги и ако искаш да не ползваш парно просто да не пускаш кранчето.
И тази идея като всичко измислено от нашите управници е безумна тъпота.

Решението? Моето е следното: От 4 години живея в къща. Отоплявам 200 квадрата. Струва около 300 лева на месец. Не желая изобщо да чувам за апартамент, топлофикация и прочие други "екстри" на колективния начин на живот.

Има и други решения - да си преработите инсталацията от много щрангове към един централен и да замените разпределите с индивидуални топломери (както май е по новите кооперации). Да се откажете целия вход от топлофикация.
И двете ще срещнат масов отпор от тарикатите, които се отопляват за ваша сметка... 

Поправка - индивидуалния топломер не е решение. Пак има общи части и тарикатите могат да влезнат в тях. Къщата е единственото "окончателно решение" (както казваше чичко Хитлер) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт