20 седмица и втвърдяване на корема

  • 9 051
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
От както съм бременна много често ми се случва да имам чувството , че всеки момент ще закъсам?Някой знае ли защо и има ли и др. такова чувство!! #Milti

# 16
  • Мнения: 4 358
Мен ме боли, но не точно кръста, а по-скоро леко вляво от опашната кост.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз само да кажа, че изкарах почти цялата си бременност с контракции и най-много помага лежането! Ако можете лежете по цял ден! Не се напрягайте с нищо и ще имате сладки бебоци! Хич не се впрягайте, ако не сте изчистили днес или има неизмите чинии! Аз лежах два пъти за задържане и след второто излизане от болницата разбрах, че това е единственото което помага!
Леко бременеене и бързо раждане ви желая!

# 18
  • Мнения: 53
И мен ме боли къръста страшно много и моята лекарка ми препоръча да си купя колан за бременни и да ви кажа чесно той ме пооблекчи малко. Смятам, е тежестта на корема колкото и малко да ви се струва си оказва влияние върху кръста.

# 19
  • Мнения: 3 818
Цитат на: стела чернец
А и понякога не знам дали е истинско втвърдяване или главичката на бебчо се движи и усешам нешо като кълбо ......


Когато е движения на бебето, не е втвърдена цялата матка равномерно, а е като на сектори- тук меко, там твърдо. По време на контракцията или там каквото е, цялата матка е като камък и можеш спокойно да й проследиш размера, контурите и т.н.
И аз започнах да го имам това втърдяване, но съм в края на осмия месец и не му обръщам внимание, още повече че е безболезнено. Все пак ще се консултирам с лекарката си, но засега съм решила, че е нормално:).

Кръстът ме болеше адски до седмия месец, придружено с болки в гърба, направо си мислех, че няма да устискам до края. Но всичко престана, когато коремът ми престана да расте- организмът явно привикна към тежестта и сега заболява, само ако го натоваря, но аз гледам да не го правя:).

# 20
  • Мнения: 32
На мен така ми се втвърдява като камък и държи по 2-3 минути придружено с една тъпа болка. Затова всеки път като започне си мисля разни работи. А как пиете Ношпа? Аз досега не съм пила. Само на Магнерот съм.[/img]

# 21
Аз съм бременна с второто си дете и съм в 30 седмица. Иаз пия Магнерич 3 по 1т., а но-шпа пия само при нужда. Не ми е много добре с него на стомаха, а и съм замаяна малко. И аз получавам контракции и само малко почивка ми помага. Трябва да си почиваме при всеки удобен момент. Магнерича го пия от 2-3 месеца и ми го изписаха без да чакаме контракции. С него правят превенция на преждевременното раждане.Така ми обясниха. Лека бременност на всички ида си родите здрави и кротки бебенца!

# 22
  • Мнения: 768
Ранни контракции ще да са. Аз имах по сьщото време ид вата пьти. Нека да ти предпишат обезателно обезболяващи от типа но-шпа, че по нататьк боли и не се тьрпи понякога.
И магнезия е много полезен.

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Непремено се консултирай с лекар.Ако не си доволна-иди и при друг.Не бива да те успокояват приказки от рода - и аз бях така - защото всяка бременост е индивидуална и протича по различен начин.Казвам ти го заради горчивия си опит.

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Стела, всичко, което описваш са контракции, втвърдяване на корема с болка подобна като тази при менструация, болки в къста. При това са болезнени контракции и трябва да предприемеш мерки. Посети гинеколога си на всяка цена, за да ти изпише подходящо лечение. Най-вероятно ще е нош-па (или папаверин) в комбинация с някакъв магнезиев препарат (Магнерот, Магнерич или Магне В6), както и почивка. Почивката е много важна, ама не просто да си почиваш по-често, а сериозна почивка. Контракциите съвсем не са безобидни, затова предприеми мерки. Лично при мен контракциите представляваха точно стягане в корема с ужасна болка в кръста. На всяка цена се консултирай с лекар. Успех!

# 25
  • Мнения: 2 028
Цитат на: стела чернец
От както съм бременна много често ми се случва да имам чувството , че всеки момент ще закъсам?Някой знае ли защо и има ли и др. такова чувство!! #Milti


ами точно това са контракции, и аз имам такова усещане като пред цикъл - така че - магнезий, но-шпа и лежанка

# 26
  • Мнения: 217
Пак да пиша по темата за това втвърдяване... При някои е с болки в кръста, а при мен има много странна болка към срамната кост, болка като от натъртено -- все едно си карал колело без седалка /не че ми се е случвало/. Доскоро не съм имала такава болка и ми е странна... При някои от вас случвало ли се е? Може би е от тежестта на бебето? Знам си, че докторката ще ми каже само: 3 пъти по 1 Но-Шпа, затова питам тук...

# 27
  • Мнения: 138
много благодаря! а аз наистина бях започнала да си мисля, че е нещо нормално.  Thinking
още др. седмица ще отида  на д-р.
а и разбрах , че вече и в Бургас работи ЗD ехограф , така че ще докладвам за резултата.
Вие , майчета от този форум сте огромна помощ за всички бъдещи майки.
През първата бременост нямах такива нещо- просто беше съвсем различна #Puppy dog

# 28
feel_u, аз имам подобно чуство ниско долу, но ми казаха, че е от промяната на диаметъра на таза и симфизата, онази връзка м/у двете срамни кости леко и постепенно се разпъва. Пък и бебето и аз имамачуство, че ми натежава там. Тя болката е като силно разпъване и е тъпа. Като си почина и е по-леко усещането. Всички връзки в областта на таза стават по-еластични и костите са по-подвижни една спрямо друга. На мен и без друго това ми създава грижи и без да съм бременна, а сега съм като кашкавал и кръста и гърба заради това често е болят. Е, ще стана пациентка на колегите си като родя и се закрепя, че предния път много закъсах след раждането и само масажа ми помогна. Това е момичета, ще се справим, къде ще ходим! #Puppy dog

# 29
  • Мнения: 1 102
Мисля че трябва незабавно да отидеш на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт