Рязането на ноктите и войната в къщи

  • 1 607
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 713
Ох, и ние имахме същия проблем, даже пусках тема щото и аз се припотявах с това рязане.
Съветът на Ellypr прилагаме/благодаря Grinning /. Освен това един ден седнах и бавно и старателно си отрязах и изпилих ноктите пред нея и тя се поблазни да види какво и как. Естествено всичко иска да прави като мама. Значи цялата процедура е - давам и вазелин за устни в гилза, който мирише на ягода или череша да стиска в едната ръка, докато режа на другата броим пръстите на глас/много обича да брои Grinning /. Обаче тя толкова харесва вазелина, че последният път си похапна Shocked . Ще трябва да измисля нещо друго. Програмата върви с много одобрителни възгласи от моя страна Grinning .

# 16
  • София
  • Мнения: 15 219
Това е една от малкото битки, които НЕ водя с Иво. Като му кажа, че ще режем нокътчета, ми подава показалеца на дясната ръчичка да започна от него Grinning После подава още 1-2 пръста и решава, че може да вземе нещата в свои ръце-т.е. взима ножичката и се прави, че сам си реже ноктите. Но е мноооого далече от истината, милият. С това процедурата приключва. На следващия ден режем още няколко нокътчета по същия начин и така докато свършим цялата работа Grinning

# 17
  • Мнения: 1 581
На ръцете ние режем без никакви проблеми - подава пръстчета и си ги оглежда изрязани  Grinning
Обаче на краката е див кошмар. Има ужасен гъдел - точно като мене  Confused И се дърпа, свива пръстите, рита и ме бие по ръцете, а аз стискам здраво и режа  Close Номера с отвличане на вниманието не става. И режем по нокът на ден в продължение на 10 дни, след 10 дни - пак наново  Confused

# 18
  • Мнения: 4 358
Докато Оги беше по-малък, пусках телевизия (за предпочитане някой рекламен блок) и набързо режех ноктите.
Сега той сяда в мен и двамата казваме кой пръст как се казва докато аз режа ноктите (т.е. гледам да го обърна на игра).

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: tedi_b
Докато Оги беше по-малък, пусках телевизия (за предпочитане някой рекламен блок) и набързо режех ноктите.
Сега той сяда в мен и двамата казваме кой пръст как се казва докато аз режа ноктите (т.е. гледам да го обърна на игра).


И аз правя така. Говорим за ръцете и краката, за пръстите, шегуваме се с ноктите например как са си хапвали добре и бързо, бързо са пораснали, защо не трябва да са дълги и т.н. импровизации.
Никога не съм имала проблем да и изрежа ноктите/както и да я изкъпя и измия косата/.

# 20
  • Мнения: 73
И при нас беше страшна истерия, докато беше по-мъничка ( сега е на 4г.) - за това, за да си спестя тези изпълнения, почти до 2г. 6-7м. си и режех нокътчетата вечер след като е заспала по- дълбоко Wink . Сега вече разбира и не ми създава проблеми Grinning , но като по-мъничка направо изпадаше в ужас, дори когато аз си режех или пилях ноктите Crazy -направо настръхваше....., чувала съм, че има и възрастни хора, които така реагират Confused .
Аз съм за нощното рязане на ноктите, защото иначе процедурата или продължава с дни или се травмира детето.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт