Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 332
Искам да изкарам пак такава бременност, но ще ида да поседя при майка ми малко да ме поглези (първият път тя въобще не ме видя, дойде си в България чак като се роди бебето  Cry).

# 16
  • Мнения: 4 621
Не бих променила нищо - нито от бременността, нито от раждането си Hug

# 17
  • Мнения: 1 897
Аз лично това, което пропуснах по време на първата бременност не бих могла да го компенсирам вече по никакъв начин.
Но ако забременея отново, ще си почивам повече преди раждането, няма да се нервирам толкова за глупости и ще съм по-информирана и подготвена за грижите, които трябва да се полагат за новороденото.Най-вече що се отнася до кърменето и захранването.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
По време на втората си бременност бях по-спокойна и знаех какво следва.
Родих нормално ( първият път с форцепс и пълна упойка ), гушнах си бебчето веднага.
Закърмих след 2 часа и кърмих по-дълго.
С второто си дете съм по-спокойна, не се изненадвам от дребни неща. Всичко това прави и малкият ми син по-спокойно дете.

# 19
  • Мнения: 1 878
Наваксах с кърменето, което не ми беше успешно първия път.
Много повече се информирах и четях
Знаех вече много добре какво точно да си пазарувам от къде и по колко
Не се спирах от разходки
Отсвирих набързо помощта от роднините
Бях мноооого по-спокойна
.....................................Направих куп подобрения по време на бременеенето и после, но пък тръпката на новобранеца ми липсваше от първия път  Hug

# 20
  • Мнения: 3 478
Ако имах някакви пропуски първият път, то нищо не направих този път да ги попълня. Просто толкова са ми възможностите предполагам ( работата например няма как да я огранича, а може би е хубаво малко почивка преди голямото събитие).

# 21
  • Мнения: 17 407
По време на втората бременност пиех  фолиева к-на и не носех дрехи за бременни. Друго не се сещам...
azaf, не се ходи на лекар с грим Peace Hug

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами доста неща са: следях си килограмите, много повече се разхождах, пазарувах на воля доста преди раждането, сега кърмя на поискване, ще захраня късно с каша. Въпреки, че разликата между двате ми деца е само 1 година и са форумски бебета и двамата, ги гледам по съвсем различен начин. Иначе нещо конкретно, което да съм забравила... не бях взела хавлийка за бебето първия път, взех си и от превръзките за бременни (добра работа свършиха първите два дни), взех и повече дрешки, защото първия път не стигнаха. Със сигурност имаше и още, но сега не се сещам. newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 245
По време на втората бременност не правя нещо по-различно от първата. Но определено този път много повече се информирам за алтернативните начини на естествено раждане - има много теми за активното раждане из Интернет, и в форума, и т.н. При всички положения при следващото раждане ще имам много повече изисквания към тези, които ме израждат - първият път изискванията ми бяха две-три (нормално раждане, без системи, абокади и без обезболяващи). Следващия път ще държа страшно много и на това пъпната връв да не се реже веднага, а като спре да пулсира, бебето да ми се даде веднага, да ми се иска позволение за абсолютно всичко и за всяка манипулация, бебето да не се измива веднага от белия крем (той действа противовъзпалително), да го сложа на гърда през първия половин час. И неща от този род, схващате идеята, мисля Simple Smile

Всички тези неща са от огромна полза за бебето, въпреки че не са популярни в тукашните болници. Защо ли? (но това е друга тема)

Мила, как смяташ да ги приложиш тези идеи? А също съм привърженик, но за нашите лекари звучат направо еретично. Някой да знае за т.нар "план за раждане" (birth plan)?. И ако си направя такъв, дали ще ме вземат насериозно  newsm78

# 24
  • Мнения: 5 391
Сега го раздавам много по-спокойно, в сравнение с предният път.
Разхождам се повече, като цяло нямам много време да се вторачвам в бременността.
И така ми е по-добре.

# 25
  • Мнения: 865
Не бих променила нищо - нито от бременността, нито от раждането си Hug
Peace Peace Peace

# 26
  • Мнения: 1 183
Аз със сигурност при втората бременност ще внимавам с яденето най-вече(защото доста се понаядох  Wink ) и ще си накупя по- готини и удобни дрехи за бременни,а иначе със сигурност ще родя пак по същия начин(нормално с епидурална)  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
Ще гледам да не се тъпча много и да не качвам толкова кг (въпреки че бързо ги свалих).
Няма да си купувам грозни и неудобни бременски дрехи, а такива, каквито си нося по принцип, само че по-големи номера.
За друго не се сещам в момента. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 169
аз малко се учудвам, че повечето майки казват, че през втората бременност гледат повече да си почиват и т.н. То зависи и колко е голямо първото дете. Моето е на 1г 10м и не успявам много да си почивам, при първата бременност бях и много по-спокойна, въпреки че работех страшно много, доста повече си почивах.

# 29
  • Мнения: 4 965
...
azaf, не се ходи на лекар с грим Peace Hug

Защо?
Не съм чула да не може - знам, че за секциото не дават да си с бижута и с лак за нокти, ама за грим не знаех  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт