Полезните неща за тялото и душата, които знаем...

  • 2 077
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Аз с два литра вода се чувствам добре.Може би всеки трябва сам да почувства как се отразява на тялото му.

# 16
  • Мнения: 3 521
Очите се мият със студена вода, а не с хладка. Циците също.
Слушането на Моцарт от ранна възраст било първа стъпка към гениалността.

# 17
  • Мнения: 2 212
Това за студената вода и аз го знам, но ми се струва мисия невъзможна, камо ли зимата  cold

# 18
  • Мнения: 2 161
Това за студената вода и аз го знам, но ми се струва мисия невъзможна, камо ли зимата  cold
Това го правя постоянно.

# 19
  • Мнения: 2 212
И не ти е ли е студено?

# 20
  • Мнения: 2 161
И не ти е ли е студено?
В края на къпането си пускам ужасно гореща вода и после обливам само гърдите с ледена.В началото ще хълцаш,но после ще свикнеш. Simple SmileПо мое скромно мнение има ефект.

# 21
  • Мнения: 494
И не ти е ли е студено?
В края на къпането си пускам ужасно гореща вода и после обливам само гърдите с ледена.В началото ще хълцаш,но после ще свикнеш. Simple SmileПо мое скромно мнение има ефект.

Оооооо,така и не свикнах аз с тая работа!Много ми е студено с ледената вода,дори през лятото.А ефекта-и той,като всичко останало,е спорен. Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Ужас! Това никога не може да ми се случи, освен ако не се напъвам да слабея, че и тогава май няма да успея Crazy Как успявате да гладувате ooooh!
Аз споделям нещо супер лесно и приложимо. Когато режете зеленчук или плод - краставица, праскова, каквото и да е, оставете си по едно мъничко парченце и си намажете лицето. Желателно е никой да не ви вижда hahaha Това лично никога не съм го пробвала, все забравям, но са ми казвали, че е много благотворно за кожата Peace

# 23
  • Мнения: 2 161
Белинда,аз веднъж се намазах с едни ягоди с мляко.След първият шок,мъжът ми каза:Помислих,че си надрана.Само краставици вече,никакви експерименти.

# 24
  • Мнения: 2 161
Ужас! Това никога не може да ми се случи, освен ако не се напъвам да слабея, че и тогава май няма да успея Crazy Как успявате да гладувате ooooh!
Така отслабнах след първото раждане и така си продължих.Ако ми се наложи да вечерям,чувствам се ужасно.Но пък до 15 часа ям каквото си искам.

# 25
  • Мнения: 790
Чаша червено вино след вечеря - и за духа, и за тялото  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 488
Яжте колкото може по-малко консервирани храни. Прясно приготвените са за предпочитане.
Не яжте едновременно плодове и зеленчуци.
Ходете пеша поне 30 мин., всеки ден.
Не прекалявайте с кафето, цигарите, алкохола, храната.- Това до тук за физическото благосъстояние.
За душевното препоръчвам много смях, позитивно отношение към хората, живота.
А също и да се прави това, което доставя удоволствие!

# 27
  • Мнения: 899
От един много мъдър човек знам, че трябва да се ядат плодовете на многогодишни растения и такива, които узряват бавно - смокини, орехи. Доматите и краставиците например не са полезни - все неща, които израстват и умират бързо.
За хранене още - зародиши, пълнозърнести храни, да се пие истински чай. Прясно изцедени сокове сутрин се отразяват много добре - тонизират наистина и по-качествено от кафето.

Съгласна съм напълно с Василиса, че за да е наистина щастлив човек, трябва да живее и да прави това, което му харесва и иска. Всяко разминаващо се с това действие причинява стрес.

Автотренингът и самовнушението помагат при неразположения на тялото и духа, но човек трябва да им способността да се съсредоточава усърдно.

Едни от най-добрите начини за релаксация, които съм открила за себе си е (когато имаш нужда и възможност, хубаво е веднъж дневно) - лягаш на пода, с разтворени ръце и крака и започваш да си представяш всяка част от тялото си, като си повтаряш: "Отпускам пръстите на краката си, отпускам, отпускам" и така докато забравиш за дадената част, тя се отдели от теб - преминаваш на следващата. После започваш в обратен ред да ги възстановяваш.

# 28
  • Мнения: 1 006
За тялото - разделно хранене и спорт. Колкото може повече сън и секс = любов. Последното и за душата.

Храна за душата - според апетита на душата.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Трябва да се храниш спокойно, да дъвчеш бавно, да си седнала на масата , да ядеш нещо приготвено преди малко от теб самата ... да е тихо
Да си лягаш малко след като слънцето се е скрило, на студени и твърди чаршафи, в проветрена студена стая , на пълен мрак и тишина
Да се движиш повече през деня , ако може сред природата.....  Rolling Eyes
...... да хапваш с една идея по- малко... като ставаш от масата  да усещаш лек глад ... да се храниш винаги под час ,  три пъти на ден ...
Да си почиваш след хранене...да се будиш с усмивка ... да си лягаш с усмивка...

Изобщо- да живееш малко по- бавно и малко по- тихо и спокойно

Общи условия

Активация на акаунт