От колко годинки на ски училище?

  • 1 734
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Дълго време работех в зимен хотел, където идваха детски градини на ски училище, та предполагам към 3-4 годинки вече са на "подходящата" възраст

# 16
  • Мнения: 3 622
Синът ми беше на 5 години, когато го взимахне с нас на ски и го дадохме на ски-учител.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 326
То сигурно може и като проходи да го пуснеш на ски.....Въпросът е, че костната система още не е съвсем изградена , когато са по мънички и не е много подходящо да карат ски.
Чела съм, че около 5-тата година могат вече да почнат да се учат.

# 18
  • Мнения: 2 722
Организирано май преди 5 не ги взимат, но нищо не пречи да се забавлявате семейно - ние вече тествахме малкото скиорче - на 2 год и 10 месеца - стъпи  на ските и тръгна, като че ли това цял живот го е тренирал  Laughing
Сега с нетърпение чакаме снега.

# 19
  • Мнения: 967
Братовчед ми беше състезател по ски. Още не беше проходил и вуйчо ми караше с него ски на конче (много се забавляваше). На 3 вече се пускаше отвсякъде.
Аз се качих на 6, дъщеря ми на 4.

# 20
  • Мнения: 60
Синът ми беше на 2 год когато го качихме на ски, искахме само да свикне с обувките. Но той не искаше да ги събуе. Края на сезона караше по леките писти пред мен, като го придържах. Следващия сезон - на 3 год. караше абсолютно сам. Миналата зима беше на 5 и имаше желание за черните писти, но аз категорично забранявам.
Възрастта за започване зависи от самото дете. Аз никога не съм го карала насила, даже исках да го поспра малко, но...
Проблема по пистите е, че никой не спазва правилата и не се пазят децата. Досега два пъти са го блъскали много жестоко - в гръб сноубордисти, при положение че ние с баща му винаги караме около него и единствено каската го е спасявала.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 475
Синът ми се качи за пръв път на 3г. и половина на ски на Мальовица. Simple Smile
Хареса му, но нищо не можеше да прави сам. Wink
Миналата година, вече на 6 и 1/2г. двамата заедно се записахме на ски учител -пак на Мальовица. Grinning
Доста бързо се научи, и с влекчето сам се оправяше...
Същата зима, имаха ски училище, организирано от градината. Имаше и самочувствие вече, че е карал, че знае какво е рало и пр.
Но на ски у-щето към градината, естествено научи най-много. Peace

Сега смятам, че 4-5г. е оптималната възраст за започване на ските. Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз карам от 2,5г. татко ме водеше всяка зима на Боровец и той ме учеше да карам. Минала година не успяхме да заведем малкия, защото бях бременна и само повръщах, но тази зима ще го качим  Peace За ски училище не знам кога бих го пуснала, може и тази зима още.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 493
Може би не трябва тук да пиша - но имам ски комплект който вече ни е малък - какво да го правя - искам да го продам - ските са височина 120 Атомик /прави/, щеки и обувки Дакщаин с три щраймера /те са почти нови, но са ни малки/ - около 35 номер - някой ако се интересува нека ми пише

# 24
  • Мнения: 468
Дъщеря ми за пръв път беше на ски училище на 3 години. Не и хареса. Разказваше че падала и я боляло. Следващата година, т.е тази март месец ходи за втори път и е очарована. Често се сеща за това и обявява, че ще ходи пак и най- много обичала да ходи на ски и на море.

# 25
  • Мнения: 118
На 3-3,5 няма проблеми  ,само трябва да сте наблизо ,защото на някои деца им омръзва . Обаче ,ано им харесва .... newsm81 Nature Snowman

# 26
  • Мнения: 639
Каката беше на 5 и 1/2 - от градината ги водиха. После в училище имат всяка година "бяло" училище и тя не пропуска - вече е на 12 години и кара страхотно, макар че е малко по-екстремна, отколкото на мен ми е комфортно Rolling Eyes С дребосъка май грешка направихме, щото баща му, горд, че има син, го метна на Маркуджиците в един студ -15 градуса и пронизителен вятър, а той едва беше навършил 3 години. Така се шашна, че само викаше "искам да си ходим" и после не даваше и дума да се издума за ски. Миналата зима (вече на 4 навършени) ходихме в Австрия на ски и той сам поиска да му вземем ски, че щял да кара (като видя сестра си, явно състезателния елемент се пробуди!). Аз си мислех, че ще се качи и ще се откаже, но не - 6 дни се качваше със сестра си и с баща си, пуснат го няколко пъти, после при мен - играем на снежни топки и се забавляваме, после още няколко спускания и така...На ски училище не можахме да го запишем, защото немския...не го владеем Laughing Тази зима вече ще сме на 5, мисля, че му е време, ама ще видим как ще се получи - не искам да настоявам, за да не се получи обратния ефект.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
От опита, който имам със ски-училищата, мога да кажа, че най-добрата възраст за научаване на задържането върху ски и карането на такива от децата, е 4 години (плюс-минус 2-3 месеца).
На 3 години децата още не знаят добре посоките, не могат да натиснат здраво на крачетата, за да направят завой на ляво или на дясно.
А 5 годишните вече се чувстват самоуверени и бързо загубват интерес към ските, ако веднага не ги подкарат да се спускат с тях.
Но всичко зависи от инструктора в ски-училището, за това, каква мотивация ще даде на детето, как ще му събуди интереса ....  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт