За заплатите на учителите и стачката

  • 35 417
  • 1 062
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
Колко хора се скъсват по над 10 часа за подобна сума?
Ми, айде, кажи колко?
Или другите не упражняват благородни професии?
Ще ме уморите, ей, от смях Joy

# 16
  • Мнения: 936
Не мисли, че след 'малкото часове, които имат', учителите си клатят краката.
Работих с 9, 11, 12 клас. Знаеш ли как се подготвят уроци и контролни на 3 нива?
А знаеш ли как се проверяват после тези контролни, например 2 класа са около 50 човека. Т.е. 50 различни почерка.
По въпроса за уроците - не всички колеги могат да дават уроци.
Тези пари, които се дават на учителите за дрехи и т.н., после им се вземат под формата на данък.
Да си учител не е толкова лесно и добре платено, както изглежда отстрани.

# 17
  • Мнения: 753
И аз  го гледах Милен сутринта, да 'малко' грубичък беше, но не мисля че се е подигравал или вложил нещо по-така,....жалко за учителите, но защо чак сега се сетиха на задружни действия, ....защо чак сега?
и какво като има стачки, някой да не му пука/или ще се промени 'баницата', или ...няма смисъл

# 18
  • някъде
  • Мнения: 979
Брат ми например.Шофьор на голям камион,полагат асфалт,смятай лятото за кви жеги иде реч,работи от 7.30 до 8вечерта.Взема 320лв.А,и работен гащеризон.ЕЕкстра,нали?Къде ще се равнява с тежкия труд на интелигенцията!

# 19
  • Мнения: 2 180
Абе ей,защитници,що не броите колко дни работят учителите,колко допълнителни вземат ,че и пари за дрехи #Crazy newsm78Пък всички учители не са от София,в дълбоката провинция 300лв е пара,дори за вас да е жълти стотинки.Пък егати рекета-ще провалим празника на децата,щото не ни давате всичко,което искаме ПАК!Всяка година са техните стачки!Кой стачкува постоянно?Само те ли са гладни?Коя сфера не е ощетена?А?Или другите не упражняват благородни професии?
  202uu

# 20
  • Мнения: 984
Работих с 9, 11, 12 клас. Знаеш ли как се подготвят уроци и контролни на 3 нива?
А знаеш ли как се проверяват после тези контролни, например 2 класа са около 50 човека.
Не знаят, за това приказват смехории.
И не искат да знаят, което е страшно...за децата им...
Шофьор на голям камион,полагат асфалт,смятай лятото за кви жеги иде реч,работи от 7.30 до 8вечерта.Взема 320лв.А,и работен гащеризон.
Ми айде да метнем учителите да правят ремонт на пътищата - ще го направят качествено, защото повечето стават за всякаква работа и не за завършили помощни училища със сигурност.

# 21
  • Мнения: 6 993
Като чета такива постинги и ми се реве. Щото не ми се става учител заради родители...Не заради пари... Rolling Eyes
Абе ей,защитници,що не броите колко дни работят учителите,колко допълнителни вземат ,че и пари за дрехи #Crazy newsm78Пък всички учители не са от София,в дълбоката провинция 300лв е пара,дори за вас да е жълти стотинки.Пък егати рекета-ще провалим празника на децата,щото не ни давате всичко,което искаме ПАК!Всяка година са техните стачки!Кой стачкува постоянно?Само те ли са гладни?Коя сфера не е ощетена?А?Или другите не упражняват благородни професии?
  202uu

# 22
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Тези пари, които се дават на учителите за дрехи и т.н., после им се вземат под формата на данък.
Парите за дрехи не се облагат с данък, а иначе всички плащаме данъци в тази държава. Не виждам защо учителите да са освободени от такъв.
А когато аз следвах в университета в паралелката на учителите бяха само тези които не бяха могли да влезнат другаде /т.е. тройкаджийте/. И тази паралелка се явяваше на един и същи изпит най-малко 2 пъти.
Иначе изобщо не ми се коментират учителите, техните действия и желанието им да се заиграват с децата, които за нищо не са им длъжни.

# 23
  • Мнения: 3 521
Има учители и учители. На едните и 200 лв. са им много, другите и паметник да им се вдигне малко ще бъде. Заради вторите им ръкопляскам и подкрепям 100% протестът. Peace

# 24
  • някъде
  • Мнения: 979
Мишелон,личи си възпитанието на учителите.Да не говорим зда злобата и самочувствието.Кой ти е казал,че брат ми е завършил помощно училище newsm78Къде го прочете?Мога да ти кажа и аз какво мисла за теб,но на лични,не да се излагам тук като теб!Учителка!Не искам такива образи комплексирани да учат детето ми!

# 25
  • Мнения: 4 841
Има учители и учители. На едните и 200 лв. са им много, другите и паметник да им се вдигне малко ще бъде. Заради вторите им ръкопляскам и подкрепям 100% протестът. Peace

  202uu   Peace

# 26
  • Мнения: 6 167
да питам нещо, което и в др. тема го има .. защо не стачкуваха лятото тези унизени учители?
досега да са си провели преговорите и да са си получили увеличението.
за една стачка не е необходимо винаги да се изнудва обществото. има и по-цивилизовани начини.
хората не могат да рискуват отиване на работа, защото трябва  да плащат после частни уроци на децата си  и увеличения на благородните сектори,както и на нЕкои ватмани.

# 27
  • Мнения: 984
в университета в паралелката на учителите
Ти май си объркала вишуту, ъ? Децата си ти ли ги обучаваш самостоятелно? Ако е така - горките!
Мишелон,личи си възпитанието на учителите.Да не говорим зда злобата и самочувствието.Кой ти е казал,че брат ми е завършил помощно училище newsm78Къде го прочете?Мога да ти кажа и аз какво мисла за теб,но на лични,не да се излагам тук като теб!Учителка!Не искам такива образи комплексирани да учат детето ми!
О, не съм учителка, де да бях...
Не съм написала никъде, че брат ти е учил в Помощно училище - там също учители преподават.
И, кажи си, като ти е на езика, ще го преглътна и няма да ми стане лошо. Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Въобще не ме интересува колко точно дни работят и колко пари им дават за дрехи Crossing Arms Искам детето ми да има уважението на учителите си, искам те да имат авторитет, искам да са спокойни, уравновесени, духовни хора...а не изнервени и психясали от мизерлък Sad Не може едно семейството да плаща четирицифрени суми за данъци и после държавата да ги преразпределя кой знае къде, само не в джобовете на тези, които ми гледат и възпитават детето! Не може да ми казват да го дам в частно училище, като не ми харесва, да го водя в частна болница, като не ми харесва и направо да се изселя, като не ми харесва.
Ми държавата що не ми върне данъците тогава, а? Аз може и да избера всичко частно, защото е по-добро примерно, но това си е моя работа и искам да е мой избор, а не да ме принуждават, защото в държавните училища, болници и полиция работят само....хм Rolling Eyes
Колкото и да им дадат на учителите, все ще им е малко...

# 29
  • София
  • Мнения: 3 114
Като чета такива постинги и ми се реве. Щото не ми се става учител заради родители...Не заради пари... Rolling Eyes
 

Напълно те разбирам....На мен ми се реве, че образованието и културата вече са на последно място в обществото ни....

Общи условия

Активация на акаунт