Литературен клуб - V

  • 41 406
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Я,я да се включа и тук...нали съм на всяка манджа мерудия Blush Приемате ли нови? Thinking

# 271
  • Мнения: 3 344
Я,я да се включа и тук...нали съм на всяка манджа мерудия Blush Приемате ли нови? Thinking

Склонни сме да приемем всеки - стига да може да чете Laughing
Добре дошла Hug

# 272
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
- стига да може да чете Laughing

Понаучила съм това онова Whistling

Фен съм на Вонегът, Стайнбек и... Дан Браун. Виждам, че доста сте коментирали /а аз съм спала някъде Blush/. Чета обикновено вечер, когато всички заспят, тогава се съсредоточавам най-добре. Напоследък не намирам нищо добро за четене - повечето ми познати разполагат само с любовни романи, та последно и това четох; да си купувам ми идва скъпо, а достъп до местната библиотека нямам /по едни причини, за които не бих искала да говоря/. В редките случаи, когато попадна на нещо добро, подскачам от радост.
Така е в дълбокия прованс, ограничени сме откъм културни ценности Crossing Arms

# 273
  • Мнения: 6 315

Няма за какво, ако има някакъв проблем с поръчката до теб може да я купя и да ти я изпратя Simple SmileHug

N_A_N, дорбе дошла. Аз също съм от феновете на Вонегът и Стайнбек   bouquet. Даже сега си дочитам "Синята брада" на Вонегът  Flutter.

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Искам и аз да се включа, че да следя какво ново  Rolling Eyes
Иначе от както излязоха книгите на Харуки Мураками на български език, направо си получих благинка за душицата  Peace
Видях, че сте го обсъждали вече.
Чакам с нетърпение да излезе нещо друго негово .. и като цяло книгите на издателство Колибри са ми в категорията - Любими  Peace

# 275
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Предварително се извинявам, ако е коментирано, но някой чел ли е нещо на Борис Виан? Изнамерих в къщи една негова книжка и се чудя дали да я почна Thinking Мнения?

# 276
  • Мнения: 1 216
Предварително се извинявам, ако е коментирано, но някой чел ли е нещо на Борис Виан? Изнамерих в къщи една негова книжка и се чудя дали да я почна Thinking Мнения?
Любими са ми:
"Сърца за изтръгване"
"Човекът вълк"
Приятно четене

# 277
  • Мнения: 3 344
Не съвсем по темата, за което се извинявам - моля момичето, което така любезно ми предостави "Името ми е червен" на Орхан Памук, да ми пише на лични, за да мога да и я върна.
Затрила съм съобщенията си от този период и не мога да и пиша ЛС Embarassed

А между другото книгата така и не завърших - точно както се получи и с "Истанбул".
И "Черна книга" ми е под ръка, но ще я оставя за по-добри времена. Явно в момента Орхан Памук не е в състояние да ме заинтригува до степен поне да довърша книгите му.

# 278
  • София
  • Мнения: 268
{Тони}, "Черна книга" изобщо не я подхващай, много по-зле е от "Името ми е червен". Ако си склонна да се разделиш за малко с "Истанбул", бих я прегледала, че нещо не ми се дават пари и за нея като знам че другите книги ни Памук едва ги дочетох. Ама пък ми е любопитно, от друга страна, пък и Истанбул ми е любим град. Можеш да ми пишеш на л.с.

# 279
  • София
  • Мнения: 7 803
Предварително се извинявам, ако е коментирано, но някой чел ли е нещо на Борис Виан? Изнамерих в къщи една негова книжка и се чудя дали да я почна Thinking Мнения?

Чела съм " Планктон" на Виан много отдавна, разби ме с абсурдният си стил.  Grinning

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
О, Борис Виан е нещо съвсем уникално.
Не на всеки ще допадне, но нищо не пречи да вкусиш малко от него  Simple Smile после можеш спокойно да го изплюеш ако не ти се хареса  Laughing

# 281
  • Мнения: 3 344
{Тони}, "Черна книга" изобщо не я подхващай, много по-зле е от "Името ми е червен". Ако си склонна да се разделиш за малко с "Истанбул", бих я прегледала, че нещо не ми се дават пари и за нея като знам че другите книги ни Памук едва ги дочетох. Ама пък ми е любопитно, от друга страна, пък и Истанбул ми е любим град. Можеш да ми пишеш на л.с.

Давай адрес на ЛС - изпращам ти я.

# 282
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Чела съм " Планктон" на Виан много отдавна, разби ме с абсурдният си стил.  Grinning
Значи ще се чете Crazy
Снощи започнах "Денят на Чакала" на Фредерик Форсайт. До тук добре, да видим нататък Thinking

# 283
  • Майничка
  • Мнения: 12 596
Снощи ометох попътно "Песента от параклиса" на Мери Хигинс Кларк. Симпатична, непретенциозна, увлекателна... съвсем в неин стил. Приятна, с една дума Laughing.

Борис Виан ми е стара тръпка. Особено бях впечатлена от един инструмент в "Пяната на дните", който забъркваше "музикални" коктейли Wink.

# 284
  • Мнения: 3 447

Милорад Павич, както винаги, е един заиграл се магесник  Simple Smile Изчистена до съвършенство оригиналност, наслада за сетивата ми и глътка свеж въздух след бабешкото многословие на Жоржи Амаду и самоцелната претенциозност на Хулио Кортасар  Wink

Общи условия

Активация на акаунт